Atrakcje pomorskie
Adobe Stock/fot. detailblick-foto
Czas wolny

Najlepsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim

Poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie pomorskim. Znajdziecie tu wiele miejsc, gdzie czeka na was świetna zabawa dla całej rodziny.

Jadąc z dziećmi na wakacje, rodzic chce zapewnić im jak najwięcej atrakcji. Takie właśnie możliwości daje Bałtyk – od muzeów do atrakcji rozrywkowych. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Spis treści:

 1. Dolina Charlotty
 2. Loopy’s World
 3. Centrum Hevelianum
 4. Mini Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem”
 5. Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności
 6. Zamek w Malborku
 7. Fokarium
 8. Morskie skanseny
 9. Muzeum Mitologii Słowiańskiej
 10. Gdańska karuzela

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Dolina Charlotty

Dolina Charlotty jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Oddalona jest od morza o 10 km i znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji. Nie lada zaskoczeniem będzie dla waszych dzieci Wodne Zoo Safari i zwykłe Zoo, w którym zobaczycie:

 • Zebry,
 • Wielbłądy,
 • Osły,
 • Żubry,
 • Lamy.

Przeżyciem dla waszych dzieci będzie również Fokarium, w którym obejrzycie treningi fok oraz ich karmienie. Młodsze dzieci ucieszy fakt, że na miejscu będą mogły pobawić się na placu zabaw.

Adres: Strzelinko 14, 76-200 Słupsk

Loopy’s World

Centrum rozrywki Loopy’s World ma aż 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Na miejscu znajdziecie trampoliny, zjeżdżalnie oraz ścianki wspinaczkowe. Ponadto jest tam największa w Polsce konstrukcja ruchowa z labiryntami. Jeśli chcielibyście wejść na jakąś atrakcję wraz z dzieckiem, to dostępna jest rodzinna zjeżdżalnia, na której na czterech równoległych torach możecie zjeżdżać wszyscy razem. Dzięki wielkości placu zabaw, spokojnie możecie wejść tam z dzieckiem.

Adres: aleja Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk

Centrum Hevelianum

Hevelianum to nowoczesne centrum nauki. Możecie tu podziwiać panoramę Gdańska i zobaczyć multimedialne wystawy. Wasze dzieci dowiedzą się więcej z dziedziny chemii, matematyki, biologii oraz fizyki. Całość obiektu mieści się na 20 hektarach, a spacerować możecie po specjalnych ścieżkach edukacyjnych.

Ponadto dzieci mogą wykonać doświadczenia w Laboratorium Pana Kleksa oraz przejść przez aż 7 kontynentów dzięki wystawie „Dookoła Świata”. Centrum Hevelianum zachęca do aktywnego udziału wszystkich turystów.

Adres: ul. Gradowa 6, 80-802 Gdańsk

Mini Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem”

Na miejscu dzieci mają okazję dotknąć, pogłaskać, a nawet nakarmić zwierzęta. Są one zadomowione i chętnie spędzają czas z dziećmi. Znajduje się tu również staw na wyspie oraz altana, gdzie możecie zrobić sobie piknik. W mini zoo wasze dzieci znajdą owcy, pawie, kozy oraz przeróżne ptaki. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji wasze pociechy będą również miały do dyspozycji:

 • Jazdę na kucyku,
 • Minikoparkę dla maluchów,
 • Karmienie 2-metrowych emu,
 • Huśtawki oraz zjeżdżalnię,
 • Dodatkowo dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo.

Adres: ul. Nad Potokiem 5, 83-031 Żukczyn

Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności

Na miejscu znajdziecie nowoczesny plac zabaw, który mieści się na powierzchni aż 400 metrów kwadratowych. Będziecie mieli możliwość zostawienia dziecka pod opieką pracowników i animatorów. Dzieci zachwycone będą podłogą, która zmienia się w morze z rybami. Wasze pociechy nie tylko zwiedzą to miejsce, ale i spotkają się z atrakcjami, które połączone są z edukacją.

Adres: plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk

Zamek w Malborku

Zamek Malbork
Adobe Stock/fot. Wioletta

W Zamku w Malborku warto zarezerwować sobie parę godzin. Jest największym zamkiem ceglanym na świecie, więc warto wpisać go sobie na listę miejsc do zwiedzenia. Możecie spacerować tu po komnatach, dziedzińcach oraz oglądać wystawy na Trasie Rodzinnej. Jest ona przeznaczona dla dzieci. Możecie wchodzić tu do największych zakamarków i odkrywać tajemnice zamku. Zwiedzanie urozmaica przewodnik lub audioprzewodnik, dzięki któremu poznacie lepiej to miejsce.

Adres: ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork

Fokarium

Fokarium Hel
Adobe Stock/fot. Maja

Będąc na Helu, warto odwiedzić z dziećmi Fokarium. Symbolem Bałtyku jest tu foka szara. Odwiedzający mają szansę obejrzeć karmienie fok, ponieważ Fokarium stawia na działalność edukacyjną. Obok znajdziecie ekspozycję, która przedstawia żołądek foki oraz to, co dzieje się, gdy połknie ona metalowy przedmiot. Ponadto ukazane jest, jakie zagrożenia niesie za sobą zanieczyszczenie Bałtyku. Fokarium na miejscu prowadzi ośrodek rehabilitacji fok oraz pomaga małym fokom wejść w dorosłe życie, gdy zgubią mamę. Punktem kulminacyjnym jest odwiedzenie tu Domu Morświna. Dowiecie się tu dużo o sekretach biologii morświnów oraz o historii ich życia.

Adres: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Morska 2, 84-150 Hel

Morskie skanseny

Osada Słowiańska
Adobe Stock/fot. FotoWave Dawid Nowak

Spacer po skansenach z dziećmi zawsze jest dobrym pomysłem na rodzinny, edukacyjny spacer. Zobaczyć możecie wtedy drewniane chaty, budynki szkół, wiatraki oraz stajnie czy sprzęty rolnicze różnego rodzaju. Takie skanseny znaleźć możecie w rejonach Kaszub, Powiśla czy Żuław Wiślanych, a w nich:

 • Hartowane obrusy,
 • Ceramiczne naczynia,
 • Wyroby plecionkarskie,
 • Drewniane wyposażenie,
 • Obrazy na szkle.

Ponadto uroku takich miejsc dodają żywe zwierzęta, które wolno chodzą wokół skansenu oraz ogródki kwiatowe lub warzywne. Skanseny takie znaleźć możecie w:

 • Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu – znajduje się nad jeziorem Żarnowieckim obok planowanej kiedyś elektrowni jądrowej,
 • Osada Słowiańska Sławutowo – gród warowny od czasów średniowiecznych,
 • Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach,
 • Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie,
 • Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich – największy i najstarszy skansen, lecz nie tylko w województwie pomorskim.

Muzeum Mitologii Słowiańskiej

Dla rodzin ze starszymi dziećmi dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Grodzisku. Dowiecie się tu dużo o wierzeniach oraz kulturze duchowej Słowian. Ponadto poznacie założenia wszechświata waszych przodków. Dodatkowo poznacie, kim były dawne bóstwa. Warto zarezerwować sobie na to miejsce popołudnie.

Adres: ul. Rycerska 1, 83-211 Owidz

Gdańska karuzela

Gdańska karuzela
Adobe Stock/fot. Adam Wrobel

Karuzela ta z pewnością spodoba się waszym dzieciom. Mogą przejechać się rydwanami, filiżankami czy końmi. Jest to spora atrakcja, ponieważ jednocześnie pomieści aż 78 pasażerów. Możecie puścić swoje pociechy na nią same lub przez chwilę sami poczuć się jak dzieci i również z niej skorzystać.

Adres: Targ Rybny, 80-001 Gdańsk

Zdajemy sobie sprawę, że atrakcji dla dzieci na Pomorzu jest wiele, dlatego zachęcamy do zapoznania się z innymi nadmorskimi propozycjami, które przygotowaliśmy. Znajdziecie u nas także artykuły, w których opisujemy szczegółowe poszczególne miasta, takie jak: Łeba, Mielno, Międzyzdroje czy Sopot.

Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Mielnie
Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie. Spis treści: Piernikowy Dom do Góry Nogami Park Linowy Tukan Escape room Ścieżki edukacyjne Family Park Ogród botaniczny Promenada Przyjaźni Rejs po jeziorze Jamno Grodzisko Słowiańskie Plaża w Mielnie Pomniki w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży. Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno Park Linowy Tukan W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański. Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno Escape room W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room. Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno Ścieżki edukacyjne Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest...

gdzie w góry z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie jechać w góry z dziećmi w Polsce? Najbardziej urokliwe miejsca dla rodzin
To, gdzie jechać w góry z dziećmi, zależy od wieku dzieci, doświadczenia rodziców i nastawienia wszystkich członków rodziny. Jednak jedno jest pewne – w górach jest więcej atrakcji niż nad morzem i łatwiej tam dziecku zaszczepić ciekawość świata i aktywny tryb życia. Przedstawiamy trasy, które nadają się dla dzieci – w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach i Górach Świętokrzyskich.

Oczywiście w każdych polskich górach jest mnóstwo szlaków nadających się dla rodzin z dziećmi, więc nasz wybór jest bardzo subiektywny. Większość tu polecanych tras przeszłam z własnymi dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – więc wiem, że da się to zrobić. Wiem też, że dzieciaki często marudzą, idąc pod górę, na szczycie są dumne i szczęśliwe (chwalcie je, ile wlezie!), w drodze powrotnej nie widać po nich wielkiego zmęczenia i sporo potrafią z takich górskich wypraw zapamiętać. Mogą to być jedne z ich najlepszych wakacyjnych wspomnień. Wszystko w waszych, rodziców, rękach! Gdzie w góry z dziećmi: Pieniny Tatry Bieszczady Góry Świętokrzyskie Gdzie w góry z dziećmi – Pieniny dla każdego Trzy Korony. fot. Ewa Janczak-Cwil Wąwóz Homole – wieś Jaworki koło Szczawnicy. Na dnie wąwozu płynie potok, który tworzy malownicze kaskady. Zielony szlak prowadzi turystów łatwą ścieżką, która czasem przekracza potok – idzie się wtedy zbudowanymi tu metalowymi mostkami. Ściany wąwozu tworzą biały i czerwony wapień, a nad nimi górują fantazyjne turnie. Warto zwrócić uwagę dzieci na kolorowe różnorodne porosty, których w wąwozie jest mnóstwo. Czas wycieczki z dziećmi: 2-2,5 h wraz z odpoczynkami. Dolina Białej Wody. Także położona w okolicy wsi Jaworki. Doliną wiedzie żółty szlak z Jaworek do Litmanowej. Ścieżki są łagodne i dość szerokie, a nad potokami zawieszono kładki z barierkami. Droga jest łatwa i przyjemna. Idąc nią, można podziwiać liczne formacje skalne – Czubatą, Bazaltową Skałę, Czerwoną Skałę, zwaną też Sfinksem i mnóstwo innych. Na trasie są ławeczki i miejsca odpoczynku. Czas wycieczki z dziećmi: ok. 2 h z odpoczynkami. Zobacz także: Wakacje z dzieckiem pod namiotem – gdzie jechać, co zabrać? Spływ Dunajcem....

gdzie nad morze z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Gdzie nad morze z dzieckiem, aby uniknąć tłumów, hałasu i wysokich cen? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców planujących wakacje i ceniących spokój. Podpowiadamy, jakie nadbałtyckie miejscowości są najlepsze dla rodzin z dziećmi i jakie atrakcje nad morzem wybrać. Gdzie najmłodsi nie będą się nudzić, nawet gdy nie dopisze pogoda, a rodzice odpoczną od codziennego zgiełku?

Planujesz  wakacje z dziećmi w Polsce ? Zastanawiasz się, gdzie pojechać nad polskie morze z dzieckiem, ale nie masz pomysłu? Wakacje nad Bałtykiem to świetny pomysł pod warunkiem, że wybierzesz miejscowość, w której maluch będzie czuł się naprawdę dobrze. Wczasy nad morzem z niemowlakiem lub kilkulatkiem to nie to samo co szalone wakacje z grupką bezdzietnych, lubiących się bawić przyjaciół.  Dziecko, zwłaszcza małe, ma inne potrzeby i co innego jest dla niego atrakcją. Podpowiadamy, gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem, aby wypoczynek był bezpieczny i udany. Podajemy listę ciekawych miejsc nad morzem dla dzieci . Znajdziecie na niej topowe miejscowości i liczne atrakcje dla dzieci nad morzem .  Spis treści: Wakacje nad morzem z dzieckiem: na co zwrócić uwagę? Gdzie nad morze z dzieckiem? Świnoujście: najszersza plaża w Polsce Międzywodzie: wakacje bliżej natury Dziwnów: idealny dla niemowlaków  i małych dzieci Trzęsacz: a może tak koleją? Mrzeżyno: coś dla małego marynarza Chłopy: jeśli cenisz sobie ciszę i spokój Darłówko: jedyny taki most w Polsce Wicie: nie tylko morze, ale i jezioro Karwia: z dala od zgiełku Sopot: koniecznie pokaż dziecku molo Wakacje nad morzem z dzieckiem – na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej nad polskie morze z dzieckiem? Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem trzeba rozsądnie zaplanować. Najlepiej wybrać miejsce, które oferuje szereg atrakcji dla dzieci: czysty piasek na plaży (nikt nie lubi wypoczywać wśród wyłażących z kosza śmieci); względny spokój – dudniące dyskoteki, pędzące quady, ścisk na plaży i tłumy na deptaku nie będą atrakcją dla maluszka; lokalizację zapewniającą szybkie dotarcie na plażę; plac zabaw i inne atrakcje dla...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz