Mama

Ty też wyglądasz lepiej niż myślisz! - film

To nie jest tekst reklamowy. Ale tekst o niezwykłej reklamie. Marka Dove zrobiła internetową reklamę, którą obejrzały miliony kobiet na świecie. Większość ze łzami w oczach. Kampania daje do myślenia każdej z nas!

Marka Dove ma raczej „dobry pijar” wśród kobiet. Lubimy Dove, bo w reklamach nie pokazuje przeraźliwie chudych modelek, raczej tzw. zwykłe czy prawdziwe kobiety. Nie chude, nie idealne. Marka głośno mówi, że takie właśnie są kobiety. I że są piękne. Lubimy to, prawda?
Kampania Szkice Prawdziwego Piękna wpisuje się w ten trend. Ale jest lepsza niż myślicie. Ogląda się ją trochę jak film akcji, przeżywa, jak udział w terapii. Obejrzały ją miliony kobiet na świecie. A dostępna jest tylko w sieci!

Naturalne piękno na portrecie

Pomysł jest bardzo ciekawy. Zawodowy portrecista, który pracował kiedyś dla policji, rysuje portrety kobiet, których nie widzi – słyszy jedynie, co o sobie mówią. Po skończonej pracy, portretowane osoby wychodzą (rysownik ich nadal nie widzi). Do pokoju wchodzą inne kobiety (lub mężczyźni), którzy opowiadają o urodzie poprzedniczek. Tak powstaje drugi portret. Ten rysowany jest na podstawie nie własnej opinii, tylko na podstawie słów innej osoby. Jak myślicie jaki jest efekt? Tak, zawsze lepszy! Zawsze jesteśmy dla siebie zbyt surowe. Podkreślamy jakieś mankamenty, których inni nie widzą. Niechętnie mówimy o tym, co ładne. Smutne prawda?

Kiedy przestałaś być piękna?

W dzieciństwie prawie wszystkie dziewczynki czują się księżniczkami. Kiedy sama śpiewałam „do szczotki” (zamiast mikrofonu), z rajstopami na głowie (nogawki zastępowały dłuuugie warkocze, o których marzyłam) przed domowym lustrem (lub w czasie rodzinnych imienin) byłam pewna, że jestem piękna i kiedyś stanę na scenie w Sopocie (co najmniej). Dziś kiedy czasem muszę zawodowo stanąć na przed grupą ludzi, na scenie lub przed kamerą, myślę tylko o tym, że wciąż za dużo ważę, że zmarszczki już za bardzo widać, że zęby nie są tak białe i proste... Znacie to? A wiecie, kiedy przestałyście być piękne?

Wszystkiemu winne media?

Naturalne piękno nie jest dziś w cenie. Chyba, że jesteś naturalnie chuda, naturalnie nie masz grama tłuszczu, nie wiesz, co to jest cellulit, masz nogi idealne, nie masz zmęczonej/naczynkowej/trądzikowej/alergicznej cery, twoje usta są pełne (najlepiej gdyby były olbrzymie, mówiąc szczerze), piersi są jędrne, krągłe itd... Stop. Każdy wie, że nie ma takich ludzi, że nie ma takich kobiet! Ale do takich tworów fotoszopa się próbujemy porównać. Po co? Chyba brakuje nam rozsądku... Na pewno jesteśmy niepotrzebnie surowe. Zobacz video.

Już? I co myślisz?
Nie zamy się dobrze, ale jestem prawie pewna, że Ty też wyglądasz lepiej niż myślisz! Pamiętaj o tym. Bądź dla siebie dobra i częściej się uśmiechaj. Tak po prostu. Nawet jeśli banalnie to brzmi.

A potem... przestań narzekać, że nie jesteś mamą idealną. Przeczytaj: Idealne matki nie istnieją! - wywiad z autorką "Dzień po dniu".

mama, dziecko, zabawa, śmiech
Mama
Czy jesteś spontaniczna? - psychotest
kobieta, zdziwienie
fotolia
Mama
5 rzeczy, które szczęśliwe mamy robią inaczej
Niektórzy myślą, że urodzenie dziecka sprawi, że będziemy szczęśliwe i uśmiechnięte do końca życia. Zobacz 5 rzeczy, które możesz zrobić, aby stać się szczęśliwszą.
kobieta, lustro, sprzątanie, szczęśliwa kobieta, zmęczenie
fotolia
Mama
Szczęśliwe kobiety to samolubne matki, czyli ile mogę zrobić dla samej siebie
Samolubna – wiele matek myśli o sobie w ten sposób, gdy koncentruje się na własnych potrzebach. Sprawdź, jak w prosty i bardzo skuteczny sposób sprawiać sobie przyjemności bez wyrzutów sumienia!

Dlaczego tak często kobiet nie traktują siebie, własnego ciała z należytym szacunkiem lub robią jedynie minimum, aby czuć się zdrowo. Boimy się, że zostaniemy posądzone o s amolubstwo. Dlaczego, gdy uda nam się wyjść poza słowo na „s” i skupimy się na sobie samej, automatycznie zakładamy, że inni będą nas negatywnie oceniać? Młode mamy patrzą na to z tej perspektywy – możemy znaleźć czas dla siebie, wydawać pieniądze na własne potrzeby, czy bardziej dbać o siebie tylko wtedy, gdy: Zrobiłyśmy już wszystko, co miałyśmy do zrobienia przy dziecku, w domu i w pracy Dziecko nie potrzebuje nas w tym momencie Mamy dodatkowe pieniądze do wydania. Pod powierzchnią każdego z tych błędnych pojęć jest przekonanie, że twój własny czas nie jest wart tak dużo, jak innych. Musisz zobaczyć się, że zasługujesz na więcej. Jesteś warta tego, żeby znaleźć czas tylko dla siebie , wydawać pieniądze na własne potrzeby . Sprawdź: Jaką jesteś mamą? - test >> Zmień myślenie o sobie, postrzeganie siebie samej, odnajdź i pielęgnuj własną miłości w nowy, odważny sposób! Nasza podróż wystartuje, gdy zaczniesz częściej mówić do siebie „ Tak! ”, aby dać sobie pozwolenie na obdarzanie siebie taką samą miłością, jaką obdarowujesz innych. Skreśl ze swojego słownika słowa takie jak: poczucie winy, samolubstwo itp. Dlaczego warto spróbować  lepiej traktować samą siebie? Jesteś tego warta – tak samo, jak każda inna kobieta – zasługujesz na własną miłość. Czytaj też: 6 kroków do zniszczenia wiary w siebie po porodzie >> Jak w prosty i bardzo skuteczny sposób zostać szczęśliwszą kobietą?   Stworzenie nowych przyzwyczajeń, nawyków może zająć kilka tygodni. Zacznij od: Powiedz „ Nie! ”  braniu na siebie większej odpowiedzialności – nie jesteś...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz