Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
20. rocznica ślubu
Adobe Stock
Święta i uroczystości

20 rocznica ślubu: co oznacza nazwa? Symbolika, życzenia cytaty

20. rocznica ślubu nazywana jest porcelanowymi godami. Czy wiesz, skąd wzięła się ta nazwa?

20. rocznica ślubu to wyjątkowa okazja do świętowania. Spędzenie razem dwóch dekad „w szczęściu i w biedzie” napawa dumą nie tylko samych zainteresowanych, ale także ich najbliższych. Co podarować jubilatom? Jakie życzenia złożyć? Zainspiruj się poniższym tekstem.

20. rocznica ślubu:

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

20. rocznica ślubu: co oznacza nazwa

20. rocznica ślubu nazywana jest porcelanową. Porcelana funkcjonuje tu jako metafora małżeństwa z długim stażem: delikatna, krucha, wymaga szczególnej delikatności oraz czułości, a jednocześnie jest bardzo droga i nie każdą osobę na nią stać. Co czyni ją wyjątkową, tak jak wyjątkowy jest 20-letni staż małżeński.

20. rocznica ślubu: prezenty

Para z 20-letnim stażem z pewnością zna nawzajem swoje upodobania i małżonkowie doskonale wiedzą, co może sprawić drugiej osobie najwięcej radości. Często dzieci lub bliskie parze osoby wręczają małżonkom symboliczny prezent nawiązujący do nazwy rocznicy, np. dwie porcelanowe filiżanki do espresso lub herbaty. Jednak równie dobrym pomysłem na prezent jest:

  • voucher na wspólne wyjście na masaż do SPA,
  • biżuteria,
  • wspólna sesja zdjęciowa,
  • gadżety do samochodu lub telefonu.

Innym pomysłem na prezent na 20. rocznicę ślubu jest spersonalizowany upominek, np. tort ze specjalną dedykacją dla małżonków lub udekorowany wspólnym zdjęciem pary.

20. rocznica ślubu: życzenia i wierszyki

Nie każda para może pochwalić się tak długim stażem. W dobrym tonie będzie złożenie parze życzeń z okazji ich 20. rocznicy ślubu. Dobrym pomysłem jest wręczenie kartki z życzeniami.

Mamo i Tato,

kochajcie się jak do tej pory i bądźcie wzorem dla nas wszystkich. Asia

***

Kochani,

z okazji waszej 20. rocznicy ślubu życzę Wam wiele łask bożych. Niech miłość umacnia Was każdego dnia. Ks. Michał

***

Najdrożsi,

zjedliście razem niejedną beczkę soli, jednak Wasza miłość trwa. Trwa, bo jest osadzona na solidnych fundamentach. Dbajcie o siebie nawzajem, budujcie wspólne wspomnienia i bądźcie dla siebie dobrzy. Michał

***

Niech szczęście Wam świeci, jak w pierwszy dzień wesela,

niech zdrowia Bóg udziela, modlą się wdzięczne dzieci!

Niech w jak najdłuższe lata Bóg Wam pomyślność splata!

***

Składamy najserdeczniejsze życzenia

wszelkiej pomyślności, spełnienia wspólnych marzeń,

zdrowia i sił do pokonywania trudów życia.

Zgody, jedności, miłości i życzliwości na co dzień

***

Małżeństwo to nie kara

I kocha się bez trudu

Przyjmijcie Drodzy życzenia na 20. rocznicę ślubu.

20. rocznica ślubu: cytaty

Wręczając prezent, warto dołączyć do niego mały liścik z sentencją, która podkreśli wyjątkowość chwili. To również miły gest dla małżonków.

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie” – Jan Paweł II

***

„Miłość to znaczy popatrzeć na siebie,

Tak jak się patrzy na obce nam rzeczy,

Bo jesteś tylko jedną z rzeczy wielu.

A kto tak patrzy, choć sam o tym nie wie,

Ze zmartwień różnych swoje serce leczy” – Czesław Miłosz

***

„Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata” – John R. R. Tolkien

***

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku” – Antoine de Saint-Exupéry

Zobacz także:

rocznice ślubu
Adobe Stock
Związki i seks
Rocznice ślubu – jakie są? Nazwy i symbole
Rocznice ślubu mają swoje nazwy, które symbolizują etapy, jakie przechodzi małżeństwo. Nazewnictwo to ma już ponad stuletnią tradycję. Autorką części nazw rocznic ślubu jest amerykańska pisarka, znawczyni etykiety i zasad dobrego wychowania – Emily Post. Wyjaśniamy, jak nazywają się poszczególne nazwy rocznic ślubu i jakie jest ich znaczenie.

Okrągłe rocznice ślubu – 1, 5, 10, 15, 20, 25 i 50 – zostały nazwane przez amerykańską pisarkę Emily Post. Wymyślone przez nią nazwy są na tyle trafne, że przyjęły się na całym świecie. Listę nazw rocznic ślubu uzupełnił Związek Amerykańskich Jubilerów, z pewnością wietrząc w tym intratny interes – skoro jest specjalna nazwa, to trzeba uczcić ją w wyjątkowy sposób. Tak powstały nazwy rocznic od 1. do 20. Późniejsze rocznice ślubu nazywane są co pięć lat. Spis treści: Jakie są rocznice ślubu? Rocznice ślubu – nazwy Nazwy rocznic ślubu – znaczenie  Jakie są rocznice ślubu? Nazwy rocznic ślubu nawiązują w większości do trwałości i szlachetności różnych materiałów. Czyli im bardziej znamienita rocznica (trwalsze małżeństwo – i nieważne, czy zwykłe, czy białe małżeństwo ), tym można spodziewać się szlachetniejszej nazwy. Stąd na początku listy znajdują się papier, bawełna i drewno (podobno pierwsze poważne kryzysy małżeńskie pojawiają się po 7 i 10 latach związku), a w jej drugiej połowie – metale i kamienie szlachetne. Co ciekawe, ostatnia rocznica, która otrzymała nazwę, a której doczeka bardzo mała liczba małżeństw, nosi nazwę nawiązującą do drewna, z którego robi się... solidne trumny. Czy w ten sposób jej twórcy chcieli nawiązać do powiedzenia „miłość do grobowej deski”? Rocznice ślubu – nazwy: nazwa 1. rocznicy ślubu – papierowa (papierowe gody), nazwa 2. rocznicy ślubu – bawełniana (bawełniane gody), nazwa 3. rocznicy ślubu – skórzana (skórzane gody), nazwa 4. rocznicy ślubu – kwiatowa lub owocowa (kwiatowe lub owocowe gody), nazwa 5. rocznicy ślubu – drewniana (drewniane gody), nazwa 6. rocznicy ślubu – cukrowa (cukrowe gody),...

podziękowania za życzenia urodzinowe
AdobeStock
Święta i uroczystości
Podziękowania za życzenia urodzinowe – gotowe wzory [plus wierszyki i cytaty]
Podziękowania za życzenia urodzinowe to nie tylko miła tradycja, ale przejaw dobrego wychowania. Dziękując za życzenia, pokazujemy, że naprawdę doceniamy to, iż ktoś pamiętał o naszych urodzinach. Przedstawiamy oryginalne, fajne i zabawne podziękowania urodzinowe. Oto gotowe teksty, z których możesz skorzystać, gdy chcesz odwdzięczyć się za miłe słowa.

Podziękowania za życzenia sprawią radość osobie, która pamiętała o waszych urodzinach. Można wysłać je w prywatnej wiadomości lub opublikować na Facebooku czy Instagramie. Najprościej jest napisać „dziękuję za życzenia urodzinowe”. Jeśli jednak chcecie podziękować w wyjątkowy sposób – mamy dla was kilka propozycji gotowych tekstów. Podpowiadamy, jak podziękować za życzenia urodzinowe.  Gotowe teksty podziękowań za życzenia urodzinowe :  Oryginalne podziękowania za życzenia urodzinowe Krótkie podziękowania za życzenia urodzinowe Oficjalne podziękowania za życzenia urodzinowe Zabawne i fajne podziękowania za życzenia urodzinowe Podziękowania za życzenia urodzinowe – wierszowane Cytaty jako podziękowania za życzenia urodzinowe Najpiękniejsze podziękowania za życzenia urodzinowe Wzór podziękowań za życzenia urodzinowe  Oryginalne podziękowania za życzenia urodzinowe Dzięki wszystkim za życzenia. Jesteście fantastyczną ekipą! Naprawdę mam uśmiech od ucha do ucha, jak to wszystko czytam. I wyściskam każdego osobiście przy najbliższej okazji. *** Łzy przepełnione śmiechem popłynęły z mojego serca! Dziękuję Wam za radość i poczucie humoru! Kochani moi, to, że jesteście rozrabiaki i zawsze macie fajne pomysły, już wiem. Ale żeby aż tak! I tu mnie zaskoczyliście! Dziękuję za śmiech i radość! Dziękuję za miłe słowa i beczkę pełną uciech, jaką są życzenia od Was! *** Dziękuję bardzo za życzenia zdrowia – bo ono jest potrzebne, pieniędzy – bo bez nich się nie da żyć, słońca – bo daje radość i za każde miłe i ciepłe słowo! Twoje życzenia sprawiły, że moje (…) urodziny były jeszcze piękniejsze. *** Moi Drodzy, nie codziennie dziękuje się...

Życzenia na Chrzest Święty
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia na chrzest: piękne, mądre i eleganckie dla dziewczynki i chłopca
Życzenia na chrzest, idealne dla dziewczynki oraz chłopca, zawsze są wyjątkowe, bez względu na to, czy wybierzesz normalne, proste i krótkie życzenia, czy eleganckie i bardziej wyrafinowane w treści. Proponujemy wzory życzeń z okazji chrztu świętego dziecka z każdej tej kategorii (także wesołe!).

Życzenia na chrzest najczęściej wypisujemy na pamiątkowych kartkach. Wyrażamy w nich radość z okazji przyjęcia przez dziecko chrztu oraz życzenia wspaniałego rozwoju dla maluszka. Najpiękniejsze są życzenia wyrażone własnymi słowami , ale nie każdy ma talent do ich układania. Jeżeli szukacie życzeń na chrzest dziecka, mamy dla was gotowe wzory. To propozycje w formie rymowanych wierszyków, które będą piękną pamiątką z tej uroczystości dla dziecka. Nasze propozycje sprawdzą się jako życzenia od rodziców chrzestnych, dziadków czy innych gości, którzy będą uczestniczyli w uroczystości chrztu dziecka. Możecie także skorzystać z przygotowanych przez nas cytatów na chrzest i wpisać je np. na bileciku przy prezencie.  Życzenia z okazji chrztu świętego: dla dziewczynki dla chłopca piękne i mądre normalne i krótkie eleganckie od rodziców chrzestnych wesołe i luźne Życzenia dla dziecka na chrzest Chrzest jest pierwszym z sakramentów nazywanych sakramentami wtajemniczenia chrześcijańskiego i jest to jeden z najbardziej popularnych obrzędów w kościele katolickim. Składanie życzeń na chrzest to nieodłączny element tradycji uczestniczenia w tej religijnej uroczystości. Najczęściej dołączamy życzenia do kartki i upominku z okazji chrztu.  W środku kartki z życzeniami można umieścić też pieniądze, jeżeli zdecydujemy się na taką formę prezentu. Życzenia na chrzest dla dziewczynki Możemy w nich podkreślić aspekt religijny przyjęcia sakramentu chrztu świętego oraz radość z narodzin dziewczynki. *** Ksiądz Cię ochrzcił, wodą polał i choć pewnie spać byś wolała, wiedzieć musisz, że z tą chwilą Bożą stałaś się dzieciną. * * * Z okazji chrztu Waszej córeczki, która swoim przyjściem na świat uradowała tak wiele osób,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz