Życzenia dla dziadka na laurkę
AdobeStock
Święta i uroczystości

Życzenia dla dziadka: wesołe, krótkie wierszyki na laurkę dla dziadka

Najlepsze życzenia dla dziadka, dzięki którym powiesz mu "kocham cię, dziękuję, że jesteś". Zabawne i wzruszające wierszyki i rymowanki idealne na kartkę dla ukochanego dziadka.

Dziadkowie mają swoje szczególne święto 22 stycznia, czyli w Dzień Dziadka, ale nie tylko wtedy o nich pamiętajmy. Poniższe życzenia dla dziadka świetnie nadadzą się również z okazji imienin czy urodzin ukochanego dziadziusia. Proponujemy różne wierszyki i rymowanki, które na pewno spodobają się wszystkim dziadkom i wywołają na ich twarzach promienne uśmiechy.

Życzenia można wpisać na laurkę dla dziadka lub po prostu pięknie wyrecytować. Drogi prezent nie jest konieczny, ale samodzielnie upieczone ciasto dla dziadka lub zrobiony własnoręcznie, niepowtarzalny prezent na pewno będą miłą niespodzianką. 

A oto życzenia, które możecie wykorzystać, by podziękować dziadkom za to, że są i troszczą się o was:

Wesołe życzenia dla dziadka

Dla Dziadunia dzięcioł stuka,
ryczy krowa, brzęczy mucha,
osioł skacze, aż do nieba,
zawsze Dziadka kochać trzeba!
*
Dzisiaj dzień jest nadzwyczajny,
dzisiaj dziadek mój świętuje.
Wnuczka biegnie z życzeniami,
dziadka w czoło wycałuje!
 *
Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,
Jak najmniej kłopotów i wiele radości!
Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania,
Tylko miękki fotel i coś do chrupania. 

Wierszyki dla dziadka na laurkę

Ty dziadku, dla gromadki wnuków kochających
jesteś podporą, przykładem i siłą.
Życzymy Ci dzisiaj, aby szczęścia słońce
zawsze dla Ciebie, Dziadziu, radością świeciło!
*
Niech Ci zdrowie i siły służą,
Żyj nam dziaduniu sto lat.
Niech Ci zdrowie i siły służą,
Niech troski żadne Twego czoła nie chmurzą
i z wnuków bądź zawsze rad!
*
Dziadku!
Niech stale radość i uciecha
Twoją zdobi skroń,
I niebo niech Ci się uśmiecha,
A Boska zawsze ochrania dłoń.
 *
Ty dziadziuniu dobrze wiesz, czego wnuk ci życzy:
zdrowia, skarbów, jakich chcesz, szczęścia i słodyczy.
Niechaj dziadzio mój jedyny żyje długo i przyjemnie,
niech mu w szczęściu mkną godziny i niech ma pociechę ze mnie.
*
Dziadku miły, dobrotliwy,
bądź wesoły i szczęśliwy,
niech Ci wszystko dobre służy,
żyj spokojnie i bez burzy.

Życzenia na Dzień Dziadka do wyrecytowania

Kiedy Dzień Dziadka zaświta,
wiązanką kwiatów Go witam.
Bądź zdrowy, Dziadku kochany
i bądź zawsze razem z nami.
*
Kochany Dziadku!
Życzę Ci dużo zdrowia,
szczęścia, pomyślności,
na Dzień Dziadka dużo gości,
by te chwile były miłe
i krążyły jak motyle.
 *
Drogi dziadziu powiem krótko,
jak mnie mama nauczyła.
Chcę byś sto lat żył dziadziunio i
bym z dziadziem zawsze była.
*
Dziadku Kochany!
Weź mnie na kolana –
Ja Cię ucałuję,
Szczerze powinszuję,
Byś nam długo żył,
Zawsze zdrowy był.
 *
Kochany Dziadku, zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w domu jest fajnie:
i w deszczu, i w słotę, w smutku, w radości,
wspierasz i uczysz życia w miłości.
Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,
skromny bukiecik kwiatów darować.

Życzenia dla dziadka do wysłania SMS-em

Kochany dziadku, życzę Ci szczęścia i dostatku.
Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze
w domu, w kinie i na spacerze.
*
Zawsze Dziadziuś o wnuki troszczy się, pamięta.
Toż Mu szczęścia i zdrowia dziś życzą wnuczęta.
*
Dziadku uśmiechnij się,
przecież dzisiaj jest Twój dzień,
dlatego przesyłam całusa mocnego,
życząc Ci szczerze wszystkiego naj, naj... lepszego!
 *
Zdrowia szczęścia i słodyczy
Tobie dziadku [imię wnuczka] życzy!


Zobacz też:

Co pyli w lipcu: lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]

Cytaty o babci
AdobeStock
Święta i uroczystości
Cytaty o babci: wyjątkowe sentencje na Dzień Babci i nie tylko
Cytaty o babci można wypisać na laurce dla niej z okazji urodzin, imienin lub Dnia Babci. Przedstawiamy wzruszające cytaty o miłości do babci, ale także te, mówiące jak ważna jest rola dziadka. Są to myśli kilku znanych osób oraz kilka anonimowych sentencji.

Cytaty na Dzień Babci dziecko może wypisać na kartce lub pięknej laurce dla babci. Taki wyjątkowy cytat z pewnością sprawi jej miłą niespodziankę. Aforyzmy o babci są bliskie sercu każdego z nas. Uśmiechnięta, promieniująca dobrocią, zawsze pełna zrozumienia - jak tu jej nie kochać?  Przedstawiamy 12 najpiękniejszych cytatów o babci. Możecie również skorzystać z cytatów o dziadku , gdy nadejdzie jego święto. Może zainspirujecie się też naszymi  cytatami o dzieciach ? Z pewnością wzruszą wasze babcie. Wybierzcie myśl, która najbardziej przypadnie wam do gustu. Cytaty o babci i sentencje  Prezentujemy kilka mądrości, jakie powiedziano na temat naszych kochanych babć. Możecie napisać je np. na kartce z okazji Dnia Babci lub umieścić je na bileciku dołączonym do bukietu ulubionych kwiatów babci. Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię. Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem, trochę najlepszym przyjacielem. Babcia – najsilniejsze spoiwo rodziny. Jeśli nic nie idzie dobrze, zadzwoń do babci. Ogród miłości wyrasta w sercu babci. Stanie się babcią jest wspaniałe. W jednej chwili jesteś tylko matką. W następnej jesteś wszechwiedzącą i prehistoryczną osobą. Pam Brown Babcia – dziedzictwo intencji, nadzieje i marzenia, odpoczynek serca w pieszczocie, niekończąca radość przeglądania się w jej oczach. Stephen Littleword Cytaty na Dzień Babci i Dziadka: 5 wyjątkowych myśli o dziadkach Babcie są niesamowite, ale nie zapominajmy o dziadkach. Oni razem sprawiają, że nasze dzieciństwo jest tak wspaniałe, prawda? Oto kilka cytatów znanych osób na temat babci i dziadka:   Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków, jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem. Margaret Mead Gdy dziadkowie wchodzą drzwiami, dyscyplina wylatuje przez okno. Ogden Nash...

Życzenia dla babci
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia dla babci: krótkie, zabawne, wzruszające wierszyki na laurkę [RÓŻNE OKAZJE]
Piękne i wzruszające życzenia dla babci w postaci krótkiego wierszyka czy rymowanki z pewnością wywołają uśmiech i radość na jej twarzy. Jak powiedzieć babci „kocham cię”? Najlepiej właśnie poprzez takie życzenia. Skorzystajcie z naszych propozycji wierszyków dla babci i wybierzcie taki, który będzie idealnie pasował do ukochanej babuni.

Oryginalne życzenia dla babci świetnie sprawdzą się, gdy ty lub twoje dziecko chcecie złożyć babci życzenia w dniu jej święta, ale zamiast zwykłego „wszystkiego najlepszego, droga babciu”, wolicie zaskoczyć ją zabawną rymowanką albo uroczym wierszykiem. Zebrałyśmy kilkanaście krótkich życzeń dla babci , które wzruszą i sprawią, że na jej twarzy pojawi się promienny uśmiech.  Życzenia dla babci na różne okazje:  Wzruszające życzenia dla babci  na Dzień Babci Krótkie ż yczenia dla babci do wysłania przez SMS Życzenia urodzinowe dla babci Życzenia imieninowe dla babci Życzenia świąteczne dla babci Życzenia noworoczne dla babci Wierszyk dla babci na laurkę Śmieszne życzenia dla babci ​ Wzruszające życzenia dla babci na Dzień Babci Kochana Babciu, kiedy przytulam się do Ciebie, To jest mi cieplej niż słońcu na niebie, Więc nie wypuszczaj mnie z ramion swych, Kocham Cię bardzo, całym sercem mym! *** Tak wiele mnie nauczyłaś, tak wiele uśmiechu mi dałaś, na spacer ze mną chodziłaś, kiedy byłam mała. Do snu nuciłaś piosenki, byłaś zawsze blisko mnie, więc podziękować Ci, Babciu, za to wszystko chcę. Żyj długo w spokoju i uśmiechaj się, bo uśmiech jest najważniejszy i to – że kocham Cię!  *** Za to, że codziennie siebie ofiarujesz, Za troskę i cierpliwość Tobie Babciu dziś dziękuję. Za ciepło, którego nie znajdę w żadnej innej osobie. Za miłość i opiekę Dziś dziękuję Babciu Tobie! Jesteś dla mnie miłości i ciepła ostoją. Jesteś Babcią najwspanialszą, a do tego moją!  *** Babciu, Ty mnie życia uczyłaś. Wszystko, co miałaś, mi poświęciłaś. Nikt nie ofiaruje nigdy mi więcej, dziś Ci więc daję serce w podzięce. ***...

pomysły na dzień babci i dziadka
Fotolia
Święta i uroczystości
Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka – co kupić, a co zrobić własnoręcznie?
Szukasz pomysłu na Dzień Babci i Dziadka? Jeśli maluch jest mały, przygotuj od niego jakiś drobiazg dla dziadków. Starsze dziecko może zrobić laurkę, pokolorować obrazek lub zrobić prezent własnoręcznie.

Oto kilka sprawdzonych pomysłów na Dzień Babci i Dziadka oraz garść dodatkowych podpowiedzi na to, jak podziękować babciom i dziadkom za to, że są i troszczą się o swoje wnuki z tak wielką miłością. Rozpieszczają, pozwalają patrzeć na życie z innej perspektywy – dzięki ich wspomnieniom mamę i tatę można zobaczyć nie tylko jako poważnych dorosłych, ale także jako maluchy, które rozbijały kolana i grymasiły przy zupie z kluskami. Spis treści: Pomysł na Dzień Babci i Dziadka – wspólny obiad Pomysł na upominek na Dzień Babci i Dziadka – fotokalendarz Fajne pomysły na Dzień Babci i Dziadka – domowe występy Pomysły plastyczne na Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka: pomysły na prezent Pomysł na Dzień Babci i Dziadka – wspólny obiad Zaproszenie dziadków na uroczysty obiad jest dobrym rozwiązaniem dla tych rodzin, które biegają z życzeniami od domu jednej babci do domu drugiej. Wszyscy – dziadkowie z jednej i drugiej strony – mogą spotkać się w jednym czasie i miejscu na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Babci i Dziadka . Wybierzcie na tę okazję któryś z dni weekendowych – wtedy najpewniej wszyscy będą mieli wolne i będą mogli spędzić więcej czasu z wnuczkami. Zaangażuj dziecko w przygotowanie poczęstunku – szykowanie potraw, nakrywanie do stołu. Podczas spotkania możecie uhonorować gości w dodatkowy sposób – różne pomysły na Dzień Babci i Dziadka poniżej: Pomysł na upominek na Dzień Babci i Dziadka – fotokalendarz Myśląc o tym, co może ucieszyć babcię i dziadka, dzieci mają szansę lepiej ich poznać, a także dowiedzieć się, że sztuka obdarowywania nie polega na wręczeniu czegoś, co nam wydaje się interesujące, ale na znalezieniu rzeczy, która ucieszy osobę, która ją otrzyma. Własnoręcznie przygotowany prezent dla dziadków   ucieszy ich...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz