Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zofia Zborowska w ciąży
Instagram
Aktualności

Ciężarna Zofia Zborowska ma problem: to częsta przypadłość kobiet przed porodem

Zofia Zborowska jest już na finiszu ciąży i choć swoje samopoczucie ocenia całkiem nieźle, to doskwierają jej typowe ciążowe bolączki. Jedna rzecz szczególnie rozbawiła fanów aktorki – chodzi o brzuch i... stopy!

Zofia Zborowska podchodzi do swojego odmiennego stanu z dystansem i nawet jeśli narzeka na ciążowe dolegliwości, to potrafi się jednocześnie z nich śmiać. Nie inaczej jest teraz, gdy w końcówce ciąży aktorkę zaskoczyła... wielkość brzucha!

Sposoby na zgagę w ciąży [WIDEO]

Zofia Zborowska w 9. miesiącu ciąży: pyta o stopy

Aktorka wkrótce urodzi wyczekaną córeczkę, ale na razie ze zdumieniem spostrzegła, że jej brzuch niewiarygodnie się powiększył. W 9. miesiącu ciąży jest już tak duży, że Zofia Zborowska nie widzi swoich stóp! Na dowód zamieściła w sieci kilka zdjęć, które opatrzyła wszystko mówiącym opisem: „Czy ja jeszcze kiedyś ujrzę swoje stopy?”.

Przy okazji fani aktorki mogli dowiedzieć się, jak Zofia Zborowska radzi sobie z upalną pogodą, bo zdjęcia wykonano w basenie. Po przyszłej mamie wcale nie widać zmęczenia! Sama aktorka przyznała, że czuje się bardzo dobrze jak na końcówkę ciąży.

„Obecnie czuję się wyśmienicie. Mocne 7/10, także nie narzekam” – napisała w jednej z relacji na Instagramie. Oby tak dalej!
 


Zobacz też:

jak pobudzić ruchy dziecka w brzuchu
Adobe Stock
Przebieg ciąży
Jak pobudzić ruchy dziecka w brzuchu? Te sposoby zwiększą aktywność płodu!
Zanim pobudzisz pierwsze ruchy dziecka w brzuchu, ono już zdobywa ważne umiejętności, które przydadzą mu się po narodzinach. Uczy się ssać, zaczyna słyszeć, widzieć i jest niezwykle aktywne ruchowo. Zobacz, w jaki sposób można wspierać jego rozwój!

  Dziecko w brzuchu mamy jeszcze do niedawna nie stanowiło zainteresowania badaczy. Nikt nie skupiał się na jego rozwoju. Na szczęście dziś dzięki nowoczesnej diagnostyce prenatalnej wiemy, czego potrzebuje płód i jakie umiejętności osiąga jeszcze przed narodzinami. Sprawdź, jak wywołać ruchy dziecka w brzuchu i czego się uczy, jeszcze zanim je poczujesz. Jak wywołać ruchy dziecka w brzuchu? Natura tak to mądrze urządziła, że dziecko w łonie mamy już może się bawić. Grzechotka czy grająca karuzela nad niemowlęcym łóżeczkiem nie będą pierwszymi zabawkami dziecka – mama też może się z nim bawić i tym samym pobudzić ruchy maleństwa! Jak to zrobić? Oto sprawdzone sposoby! Pukaj w brzuch – gdy poczujesz kopnięcie, odpowiedz dziecku pukaniem. Gdy twoje dziecko poczuje to pierwszy raz, może na chwilę znieruchomieć. Ale po chwili zapewne „odkopnie” ci nóżką! Gdy poklepiesz brzuch w innym miejscu, ono znów spróbuje „odpowiedzieć” po swojemu.  Mów do dziecka – tak, jakby było cały czas obok ciebie. Możesz mu czytać (także bajki), szczególnie w ostatnim trymestrze. Myślisz, że płód nic nie zrozumie? To nie do końca prawda. Dziecko w brzuchu wyczuwa twoje emocje. Gdy mówisz do niego, odprężasz się, relaksujesz, uspokajasz, wyciszasz, a ono razem z tobą. Zapamiętuje też charakterystyczne cechy języka, jego rytm. To dlatego po urodzeniu dzieci potrafią odróżniać język ojczysty od obcego. Dla wzmocnienia efektu możesz też jednocześnie dotykać i delikatne masować brzuch (ale nie rób tego, jeśli jesteś w ciąży zagrożonej). Jeśli do tej pory nie czułaś obecności maluszka, być może wkrótce poczujesz pierwsze ruchy dziecka w brzuchu ! Zmień pozycję  –  najlepiej połóż się na lewym boku. Kiedy kobieta odpoczywa, ustaje przyjemne kołysanie, które pobudza dziecko do snu....

kształt brzucha w ciąży
Adobe Stock
Wygląd i samopoczucie
Kształt brzucha w ciąży: jaki jest normalny, a jaki dziwny?
Kształt brzucha w ciąży, tak samo jak jego wielkość, może wiele powiedzieć o twoim zdrowiu i rozwoju dziecka. Nie każda kobieta wie jednak, na co zwracać uwagę, oceniając wygląd swojego ciążowego brzuszka. Podpowiadamy, co powinno wzbudzić niepokój, a kiedy nie ma się czym martwić.

Kształt brzucha w ciąży był kiedyś głównym kryterium oceny ciąży. Nasze prababcie opierały się często na wiedzy ludowej, niekoniecznie prawdziwej. Spoglądały na ciężarną i mówiły pewnym głosem: „Ty to urodzisz chłopca, bo masz mały, okrągły brzuszek”. I choć kształt brzucha niewiele ma wspólnego z płcią dziecka, to jednak czasem może wiele powiedzieć o zdrowiu mamy i dziecka. Czy lekarz ocenia kształt brzucha w ciąży? Kształt brzucha w ciąży nie ma już takiego znaczenia jak dawniej. Obecnie każda przyszła mama robi badania USG, podczas których lekarz sprawdza, czy ciąża rozwija się prawidłowo. W dalszym ciągu jednak ginekolog podczas każdej wizyty, dotykając odpowiednio brzucha, określa wysokość macicy w stosunku do pępka. Robi to po to, by skontrolować, czy wielkość ciąży odpowiada jej wiekowi . Dzięki takiemu badaniu potrafi ze sporą dokładnością określić, w którym tygodniu ciąży jesteś. Te pomiary pozostają w ścisłym związku z rozmiarem brzucha (im macica wyżej, tym jest on okazalszy). Pamiętaj, liczy się przede wszystkim nie wielkość i kształt brzucha w ciąży , a wysokość macicy. Nie sugeruj się więc wyglądem innych ciężarnych i nie utwierdzaj się na tej podstawie w przekonaniu, że masz dziwny kształt brzucha. Dopiero gdyby wysokość dna macicy okazała się zbyt mała w odniesieniu do wieku ciąży, ginekolog skieruje cię na USG.  Czy mały brzuch w ciąży to powód do niepokoju? W pierwszych miesiącach ciąży kształt brzucha jest... całkiem zwyczajny. Ktoś, kto nie wie, że oczekujesz dziecka, nie jest w stanie domyślić się, że za kilka miesięcy zostaniesz mamą. Sytuacja zaczyna się zmieniać w drugim trymestrze. Brzuch powiększa się i coraz bardziej zaokrągla. To wszystko dlatego, że macica rozciąga się, by twoje maleństwo mogło swobodnie rosnąć i rozwijać się. A jeśli pomimo upływu...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz