


Więź łącząca ojców z córkami jest absolutnie wyjątkowa (a przy najmniej powinna taką być). Każda ilustracja to solidna dawka różnych emocji.
Te słodkie ilustracje pokazują prawdziwą siłę i moc ojców odkrywając przy tym ich delikatną i wrażliwą stronę. Obrazują, jak wiele kryje się w sformułowaniu "córeczka tatusia" :)
Aby zilustrować wyjątkową więź ojców z córkami, Snezhana Soosh namalowała poruszające obrazy i umieściła na swoim profilu na Instagramie. Nie dziwi nas prędkość, z jaką zyskały one popularność na całym świecie.
Czy któraś z ilustracji przypomina sceny z waszego życia? A może patrząc na nie, udasz się w podróż wspomnień do czasów swojego dzieciństwa? Napisz w komentarzu.
Zobacz też: Mama vs tata – wojna o wychowanie dziecka - znacie to?

Duży tata z łatwością staje się mniejszym dla swojej córeczki.

Tatusiowie nie boją się robić trudnych dla nich rzeczy. Nawet nauczą się pleść warkocze.

Tata jest zawsze gotowy na zabawę.

Tata doskonale wie, co sprawia córce przyjemność.

Dlatego tak trudno się z nim rozstać.

Można się z nim bawić.

Tata pomaga w bardzo trudnych rzeczach.

Nawet bardzo zajęty tata znajdzie czas na herbatkę ze swoją córeczką.

Gdy jesteś z tatusiem, zawsze czujesz się jak na szczycie świata.

Z tatą można wszystko robić, nawet szalone wygłupy.

Ma bujną wyobraźnię.

U taty jest ciepło i wygodnie.

Tatusiowie będą zawsze kochać i wspierać swoje córki.


Co sprawia, że niektóre posty na Facebooku tak bardzo nas poruszają? Stawiałabym na ciężar emocjonalny, który zawierają: jeśli historia nas porusza , bo możemy się w niej odnaleźć, szansa, że zdjęcie czy post zatrzyma nas na dłużej jest większa. Nie inaczej było w przypadku tej fotografii, która w ciągu niespełna pięciu dni zebrała 37 tysięcy polubień i pod którą pozostawiono 1,2 tysiąca komentarzy. Udostępniano ją ponad 3 tysiące razy! Co może być tak szczególnego w zdjęciu, które zrobił 5-latek? "Zastanawiałam się, czy zamieścić to zdjęcie, ale to jest prawdziwa, surowa i jedna z absolutnie najgorszych stron macierzyństwa , przez którą na którymś etapie każda z nas będzie musiała przejść! To ta strona, na którą nikt ani nic cię nie przygotuje, ta część, kiedy oddałbyś każdy gram swojej egzystencji, żeby tylko twoje biedne dziecko poczuło się znowu dobrze" - tak zaczyna się wpis Kelli Bannister , 30-letniej fotografki i blogerki z Perth w Australii. Na czarno-białym zdjęciu mama pociesza pod prysznicem swoją chorą córkę, a fotografowi udało się uchwycić nagą prawdę o chorujących dzieciach, opiekujących się nimi matkach i o niezwykłej więzi, która ich łączy. I w tym właśnie tkwi tajemnica niezwykłej mocy tego obrazu. Kelli przez dwa tygodnie opiekowała się dwoma chorymi na grypę synami. Było mało snu i dużo cierpienia, a ona wiedziała, że choroba 20-miesięcznej córki, Summer, jest tylko kwestią czasu. I rzeczywiście, tego ranka, kiedy jej syn Taj, zrobił to zdjęcie, mała Summer zaczęła kaszleć tak mocno, że aż zwymiotowała na swoją mamę. Pod wpływem impulsu, Kelli wzięła przestraszoną córkę do łazienki i usiadły pod prysznicem. Kiedy kaszel ustał, siedziały tam dalej, zmęczone, lecz czerpiące siłę ze swojej bliskości. To wtedy pięcioletni brat Summer wpadł do łazienki z...

Depresja poporodowa jest diagnozowana u kobiet w pierwszych 12 miesiącach życia dziecka. Okazuje się jednak, że objawy depresji poporodowej mogą występować także u mężczyzn. Doświadcza ich 1 na 4 świeżo upieczonych ojców. Najczęstszymi objawami depresji są: przygnębienie, brak zainteresowania codziennymi aktywnościami, brak skupienia, poczucie bezsilności , brak energii. Jane Iles, Pauline Slade, i Helen Spiby z Uniwersytetu Sheffield w Wielkiej Brytanii, przeprowadzili badanie poziomu stresu i objawów depresji poporodowej u par 7 dni, 6 tygodni i 3 miesiące po urodzeniu dziecka . Okazało się, że symptomy depresji były podobne niezależnie od płci badanych. Tym, co może je potęgować, jest brak wsparcia i niezainteresowanie ze strony partnera. Kobiety częściej mówią o emocjach, choć depresja poporodowa i baby blues wciąż są tematami tabu. U młodych mam depresja może objawiać się smutkiem i przygnębieniem, młodzi ojcowie reagują inaczej – mogą zachowywać się agresywnie, uciekają od obowiązków domowych lub popadają w nałogi. Kobiety boją się mówić o depresji poporodowej. Myślą, że są złymi matkami . O depresji poporodowej wśród mężczyzn w ogóle się nie mówi, młodzi ojcowie są jeszcze bardziej stygmatyzowani, a lekarze ignorują ich uczucia, skupiając się wyłącznie na młodych mamach. Badacze apelują do lekarzy, by dostrzegli problem wśród młodych ojców i przestali go ignorować. Młodym mamom radzą, by nakłoniły partnera do rozmowy, jeśli widzą niepokojące objawy. Zauważyłyście u swoich partnerów objawy depresji? A może same jej doświadczyłyście? Czytaj także: Gwiazdy mówią o depresji poporodowej źródło: psychologytoday.com