Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Kobieta czyta książkę
Adobe Stock
Zakupy

Już jest! Setne wydanie najpopularniejszego poradnika dla rodziców czeka w twojej księgarni

Ciąża i poród to też czas wielu pytań i wątpliwości. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć rzetelne odpowiedzi? Książka „W oczekiwaniu na dziecko” Heidi Murkoff to najlepszy poradnik dla przyszłych matek i ojców, a także… bestseller – na świecie sprzedała się w ponad 22 milionach egzemplarzy! To idealny prezent dla każdej ciężarnej.

Tym razem światło dzienne ujrzy jej setne wydanie. To absolutny must have dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy znajdą tu wiedzę na temat ciąży, porodu i połogu. Szukasz sprawdzonych informacji, opartych o najnowsze wyniki badań? Nie wiesz, jak się przygotować do porodu? Ten poradnik to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają wiedzy przekazanej w rzetelny i przystępny sposób!

„W oczekiwaniu na dziecko” – najsłynniejszy poradnik dla rodziców

Świadomi rodzice chcą jak najlepiej przygotować się do ciąży i porodu. Interesuje ich wszystko, co jest związane z pojawiającym się w brzuchu życiem. Oczywiście wiąże się to nie tylko z ciekawością, ale również z tym, by mieć pewność, że zapewnią maluchowi jak najlepsze warunki do rozwoju. Właśnie dlatego w poradniku szczegółowo opisano każdy miesiąc ciąży. Przede wszystkim więc można przeczytać, jak tydzień po tygodniu zmienia się dziecko w brzuchu mamy, jakie objawy mogą wystąpić wtedy u ciężarnej, jakie badania wykonać i czego oczekiwać w ich trakcie, a także co może niepokoić. Ale to tylko namiastka! Znajdziesz tu odpowiedzi na naprawdę najróżniejsze pytania, w tym m.in.:

  • Dlaczego mam napięcie w dolnej części brzucha?
  • Czemu mój brzuch pojawia się… i znika?
  • Kłopoty ze snem. Co robić?
  • Czy w ciąży mogę nosić starsze dzieci?
  • Kiedy powiedzieć szefowi?
  • Inni dotykają mojego brzucha bez pytania – co robić?
  • Czy faktycznie nie mogę jeść sushi?
  • Co to jest torbiel ciałka żółtego?

Zawarto tu również wskazówki dotyczące stylu życia w trakcie ciąży, czyli między innymi to, jak powinna wyglądać zdrowa, zbilansowana dieta ciążowa, aktywność fizyczna, a także praca i podróże w trakcie ciąży.

W oczekiwaniu na dziecko
Rebis

Nie zostaniecie sami, gdy jest trudno…

W czasie ciąży rodzice muszą się mierzyć z wieloma, nowymi sytuacjami. Dlatego istotne jest także to, że w poradniku znajdują się informacje, które są przydatne po pojawieniu się trudności związanych np. z uciążliwymi dolegliwościami (mdłościami, sennością, skurczami, problemami skórnymi itp.), chwiejnym samopoczuciem czy zmianami, jakie mogą zachodzić w relacji.

Niesamowite jest też to, że ciężarne znajdą tu odpowiedzi związane z wpływem ciąży na inne choroby współistniejące, które zdiagnozowano u nich wcześniej (w tym np. nadciśnienie tętnicze krwi, choroby tarczycy, depresja, skolioza). Ponadto jest tu specjalny rozdział poświęcony temu, co robić gdy… zachorujesz w ciąży. Dotyczy zarówno popularnych schorzeń jak grypa, grzybica pochwy czy zapalenie układu moczowego, jak i chorób zakaźnych (np. odra, ospa czy różyczka) oraz wielu innych. To zapewne jedyny, tak kompleksowy poradnik dla przyszłych rodziców!

Z tego poradnika dowiesz się wszystkiego o… porodzie

I co jest najlepsze – nie tylko o porodzie, ale również połogu i karmieniu piersią. Narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie w życiu rodziców, dlatego autorka książki „W oczekiwaniu na dziecko” szczegółowo wyjaśnia kwestie, które mogą niepokoić, instruuje, a także zamieszcza wskazówki. Nie wiesz, jak budować więź z dzieckiem? Zastanawiasz się, ile będą trwały bóle poporodowe? Jak karmić po cesarskim cięciu? Dlaczego wypadają włosy, spada masa ciała lub jesteś przygnębiona? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi znajdziesz właśnie w poradniku.

Ponadto niepodważalnym atutem książki jest otwartość na nowoczesny model rodziny i zrozumienie dla różnorodnych stylów życia – wszyscy, niezależnie od preferencji, wyznania czy konfiguracji rodzinnej znajdą tu fachowe i rzetelne informacje.

Ten bestsellerowy poradnik to absolutne must have wszystkich przyszłych rodziców – książka pełna praktycznych porad, łatwych wskazówek oraz mnóstwa słów otuchy! Autorka Heidi Murkoff od lat jest nieformalną rzeczniczką matek. Staje w ich obronie i przypomina, że macierzyństwo jest dla niej najwyższą formą siostrzeństwa.

Na tym nie koniec!

W skład tej bestsellerowej serii wchodzą również: „Dieta przyszłej matki”, „W oczekiwaniu na ciążę”, „Pierwszy rok życia dziecka” oraz „Drugi rok życia dziecka”. To z pewnością pozycje, które warto mieć w domowej bibliotece.

Książki Murkoff
Rebis

Czy już masz najnowsze wydanie najpopularniejszego poradnika dla rodziców „W oczekiwaniu na dziecko” Heidi Murkoff?

Materiał powstał z udziałem Rebis

dianatal
Panthermedia
Przygotowania do porodu
Poród bez strachu - Jak zdobywać wiedzę o porodzie?
Każda kobieta potrafi rodzić. To jest wpisane w kobiecą fizjologię. Ale czasem rzeczywiście trudno wsłuchać się w głos swojego instynktu. Dlatego do porodu warto się przygotować.

Ciąża i poród to jedne z najważniejszych chwil w życiu każdej kobiety. Jednak z samym aktem rodzenia wiąże się wiele obaw i lęków – szczególnie gdy przyjaciółki czy współpracowniczki opowiadają o bólu i cierpieniu, jakich doznały podczas porodu. Do tego filmowe sceny porodów pełne krzyku, pośpiechu, strachu. Wszystko to u kobiety, która dopiero oczekuje cudu narodzin, może wywołać niepewność. A przecież ciężarna nie powinna się denerwować! Dlatego poród warto potraktować jak egzamin – egzamin, do którego warto się przygotować.  Lęk przed porodem - pomoże szkole rodzenia Oczywiście najlepsza szkoła rodzenia to sam poród, jednak warto skorzystać z możliwości uczestniczenia w zajęciach oferowanych przez szkoły rodzenia. Na zajęciach tych wiedza teoretyczna przekazywana jest najczęściej przez lekarzy ginekologów-położników oraz położne. Wiadomości dotyczą fizjologii ciąży, porodu i połogu. W trakcie zajęć ciężarna może dowiedzieć się, jakie objawy naturalnie towarzyszą ciąży, a jakie powinny wywołać jej niepokój i skierować na konsultację do szpitala lub lekarza prowadzącego, co dzieje się w organizmie kobiety w każdym trymestrze ciąży – ze szczególnym naciskiem na trzeci trymestr ciąży , który przecież kończy się porodem. Przede wszystkim przyszła matka zdobywa jednak informacje, jak wygląda poród , jakie są wady i zalety porodu drogami natury , a jakie cięcia cesarskiego oraz co dzieje się z kobietą w okresie połogu. Położna przedstawia także rozwój płodu , a następnie cechy charakterystyczne noworodka, wreszcie okres wczesnoniemowlęcy. Dodatkowo, często możliwe są „odwiedziny” w towarzystwie położnej izby przyjęć szpitala (w którym kobieta zamierza rodzić), sali porodowej, wreszcie oddziału położniczego i noworodkowego. Wiedza o porodzie z książek i internetu...

Poród: ważne pytania i odpowiedzi
AdobeStock
Przygotowania do porodu
Ważne pytania na temat porodu. Ciebie też nurtują!
Przed porodem z pewnością codziennie zastanawiasz się, jak to będzie wyglądać, czy będziesz umiała rozpoznać objawy i jak bardzo bolą skurcze porodowe. Odpowiadamy na te i inne ważne pytania związane z porodem. Zobacz!

Jesteś już w trzecim trymestrze ciąży i poród zbliża się wielkimi krokami , a wraz z nim coraz więcej pytań i niepewności? Spokojnie, na pewno świetnie sobie poradzisz, a stres w tym momencie nie jest wskazany. A jeśli tak jak większość przyszłych mam, ciebie też zastanawiają pewne kwestie związane z porodem, przeczytaj nasze wskazówki. Objaśniamy wszystkie istotne sprawy! Jak uniknąć przedwczesnego porodu? Ryzyko urodzenia dziecka przed terminem jest wyższe, jeśli ciąża jest zagrożona albo na świat ma przyjść nie jedno, a więcej dzieci. W wielu przypadkach jednak to od przyszłej mamy zależy, czy uda jej się donosić ciążę, czy też nie. Aby uniknąć zbyt wczesnych narodzin dziecka, powinna m.in.: unikać palenia papierosów i picia alkoholu, unikać stresu, dobrze się odżywiać, unikać nadmiernego wysiłku, starać się nie narażać na powstawanie infekcji intymnych. Ważny jest też wiek przyszłej mamy . Kobiety poniżej 17. lub powyżej 40. roku życia częściej rodzą wcześniaki. Co zrobić, jeśli poród się opóźnia? Termin porodu wyznaczony na początku ciąży jest datą umowną. Jedynie 5 proc. kobiet rodzi dokładnie w planowanym terminie. Czasami ten dzień znacznie się opóźnia, co powoduje zniecierpliwienie przyszłej mamy. Może wówczas skorzystać z metod przyspieszających poród , takich jak stymulacja brodawek i piersi , akupresura, czy… seks. Jeśli jednak okazują się one nieskuteczne, a badania KTG nie wskazują na konieczność wywołania porodu, wówczas trzeba uzbroić się w cierpliwość. W szczególnych wypadkach lekarz może zdecydować o konieczności indukcji porodu . Można to zrobić za pomocą podania ciężarnej kroplówki z oksytocyną lub wykonując zabieg przerwania błony pęcherza płodowego. Nie należy jednak wywoływać porodu wyłącznie dla wygody, np. dlatego, że ciężarna chciałaby, by...

Ciąża z zaskoczenia: myślała, że to skurcze żołądka. Okazało się, że rodzi!
Adobe Stock/Tik Tok @ jobennett407
Aktualności
Ciąża z zaskoczenia: myślała, że to skurcze żołądka. Okazało się, że rodzi!
Jo Bennett źle się poczuła, bardzo mocno rozbolał ją brzuch. Myślała, że to silne skurcze żołądka lub problem z wypróżnianiem. Zaniepokojona swoim stanem zdrowia zadzwoniła po karetkę. Jakie było jej zdziwienie, gdy lekarz poinformował ją, że… właśnie rodzi!

Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych nadzwyczajną historią, która się jej przytrafiła. „Życie naprawdę ma kilka zabawnych sposobów na spełnienie wszystkich twoich marzeń!” – napisała Jo Bennett. „To nie może być ból menstruacyjny !” Jo Bennett wróciła do domu z pracy. Nagle poczuła ekstremalny ból brzucha. W pierwszej chwili pomyślała, że to miesiączka. Zaniepokoił ją jednak nietypowy ból podbrzusza. Jak sama stwierdziła: „Te skurcze żołądka nie są normalne, to nie może być tylko ból menstruacyjny!”. Jej mąż, pół żartem, pół serio, zasugerował, że być może to po prostu „duża kupa”. Gdy do ekstremalnie silnych skurczów dołączyło mocne krwawienie, kobieta wezwała pogotowie. „Jesteś w trakcie porodu” W szpitalu kobieta została dokładnie zbadana, a to, co usłyszała… mocno ją zaskoczyło! „Nie masz okresu, jesteś w trakcie porodu”, powiedział zajmujący się obolałą kobietą lekarz. Jo i jej mąż, choć nie spodziewali się przyjścia na świat syna, świetnie odnaleźli się w roli rodziców. Ojciec chłopca „kangurował” maluszka zapewniając mu kontakt skóra do skóry. @jobennett407 Surprise surprise 😱 - Life really does have some funny ways of making all your dreams come true! He is the miracle baby we never knew we needed 💙 ♬ Music For a Sushi Restaurant - Harry Styles Dziś synek pary ma 10 tygodni, jest zdrowy i pełen energii. Jak komentuje mama chłopca: „To szalona niespodzianka. Nie mieliśmy nic i żadnych planów dla dzieci”. Młoda mama deklaruje, że chłopiec jest wspaniałym dzieckiem, którego pragnęli, chociaż nie zdawali sobie sprawy z tego marzenia. Młodym rodzicom i maluszkowi życzymy dużo zdrowia! @jobennett407 #unknownpregnancy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj