Astrologia opanowała świat. Na Facebooku, Instagramie i TikToku pojawia się coraz więcej publikacji związanych z wróżeniem z kart, czytaniem tarota czy charakteryzowaniem poszczególnych znaków zodiaku. Nie ma żadnych naukowych badań, które udowodniłyby, że astrologia ma pokrycie w rzeczywistości. Niemniej, coraz więcej osób na całym świecie traktuje astrologię jako pewnego rodzaju wskazówkę życiową. To właśnie z astrologią, a nie jak myśli wiele osób, astronomią, wiąże się gwiezdna ciąża.

Reklama

Czym jest gwiezdna ciąża?

Gwiezdna ciąża powiązana jest z gwiazdami. Konkretniej, jest to sposób planowania ciąży w taki sposób, by dziecko urodziło się w terminie, do którego przypisany jest dany znak zodiaku.

Zazwyczaj gwiezdne ciąże planowane są tak, aby znak zodiaku dziecka był zgodny ze znakiem zodiaku rodziców. Nie chodzi jednak tylko o to. Wiele osób wierzących w astrologię pragnie, aby jego dziecko urodziło się ze ściśle określonymi cechami osobowości, które przypisane są do konkretnych znaków zodiaku. Nie jest to wcale tak rzadkie zjawisko, jak mogłoby się wydawać, bowiem ten sposób planowania ciąży rozważa naprawdę sporo osób. Firma Angara, z okazji wypuszczenia nowej kolekcji biżuterii inspirowanej astrologią, przeprowadziła ankietę. Przebadano w niej 2000 Amerykanów, a wyniki dają do myślenia. 20% ankietowanych wyznało, że ma zamiar zajść w gwiezdną ciążę, a aż 53% respondentów potwierdziło, że wierzy w astrologię!

Jak zaplanować gwiezdną ciążę?

Wbrew pozorom, nie jest to łatwe zadanie. Jeżeli chcesz urodzić dziecko np. w pierwszej połowie maja, aby było zodiakalnym Bykiem, musisz zajść w ciążę na początku sierpnia. Czy jest to możliwe? Teoretycznie tak, w praktyce jednak wszystko zależy od owulacji. Każda kobieta ma inny cykl miesiączkowy i jajeczkuje w jeden konkretny dzień, więc zajście w ciążę zależy głównie od dnia owulacji. Ponadto nie jest powiedziane, że próba zajścia w ciążę od razu się powiedzie. Do tego, ciąża trwa 40 tygodni, jednak często zdarzają się porody przed i po terminie. Słowem – nie da się dokładnie zaplanować terminu zajścia w ciążę i terminu porodu (chyba że masz opcję na planowane cesarskie cięcie).

Co do jednego rodzice, którzy planowali gwiezdną ciążę, są zgodni – kiedy po raz pierwszy przytulisz swoje dziecko, nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, pod jakim znakiem zodiaku się urodziło. Najważniejsze jest to, że jest zdrowe i że w końcu jest z wami.

Zobacz także

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama