córka Jolie i Pitta zmienia płeć bierze hormony
fot. ONS.pl/kolaż Babyonline.pl

Zmiana płci córki Angeliny Jolie i Brada Pitta. Zostanie chłopcem?

Wszystkie plotkarskie media donoszą, że córka - jednych z najbardziej znanych rodziców świata – Jolie i Pitta, 11-letnia Shiloh, po specjalnej kuracji hormonalnej stanie się chłopcem. Nigdy nie będzie kobietą? Jaka jest prawda i co wiemy na ten temat?
Weronika Zagojska
córka Jolie i Pitta zmienia płeć bierze hormony
fot. ONS.pl/kolaż Babyonline.pl
Jak dowiadujemy się z mediów (oczywiście plotkarskich, które powołują się na francuską agencję prasową AFP) Angelina Jolie i Brad Pitt wyrazili zgodę na rozpoczęcie terapii hormonalnej swojej 11-letniej córeczki Shiloh. Dziecko jest zdecydowane na zmianę płci. Dlaczego teraz? Ponieważ dziewczynka zaczyna dojrzewać i ma to zahamować proces stawania się kobietą.

Shiloh jest chłopczycą, ale czy to znaczy, że chce zmiany płci?

Już od dawna media "gorączkują się" i informują o tym, że mała Shiloh jest chłopczycą, ubiera się i czesze się jak chłopiec (nosi garnitury) i od małego jest bardziej zainteresowana zabawkami tradycyjnie przypisywanymi chłopcom (chociaż akurat w tym nie widzimy nic wyjątkowego!). Niektóre media donoszą także, że dziewczynka prosiła, by zwracano się do niej imieniem John czy Peter.
 
 

#shilohjoliepitt

Post udostępniony przez Shiloh Jolie Pitt (@shiloh.jolie.pitt)

Redakcja poleca: Katarzyna Zielińska przyznaje, że dla dziecka całkiem "straciła głowę". Znacie to? [WIDEO]
Aktorka przyznaje, że mały Henio owinął ją sobie wokół palca. Rozumiecie, co ma na myśli?

Piękne słowa Angeliny o córce Shiloh

W 2014 roku Angelina Jolie powiedziała: „Nigdy nie zabronię któremukolwiek z moich dzieci być tym, kim chce. Ja i Brad będziemy im zawsze dawać wolność wyboru”. To oficjalne stanowisko wspierające córkę i dzieci we wszelkich wyborach oraz wyrażaniu siebie, chwyta za serce, co nie zmienia jednak faktu, że... wszystkie doniesienia agencji AFP dotyczące zmiany płci przez córkę aktorskiej pary zostały zdementowane! Nie warto więc wierzyć bezkrytycznie we wszystko, o czym donoszą media.
 
 

Happy birthday Angelina 💜💛💙💚 #angelinajolie

Post udostępniony przez Shiloh Jolie Pitt (@shiloh.jolie.pitt)

 Już przedszkolaki wiedzą jaka jest ich tożsamość płciowa

W wywiadzie dla onet.pl seksuolog dr Stanisław Dulko z warszawskiego Szpitala im. prof. W. Orłowskiego potwierdza, że już w przypadku przedszkolaków wystawia zaświadczenia, dzięki którym szkoła ma uwzględnić używanie przez dziecko np. męskiego imienia. Dziewczynka już w wieku przedszkolnym może czuć się chłopcem, bo najczęściej między 3 a 7 rokiem życia dziecko wie jaka jest jego płeć. Wie czy używać imienia męskiego, czy żeńskiego, wie jakie fryzury, zachowania, zabawki są dla chłopców, a które dla dziewczynek i czuje przynależność do konkretnej grupy rówieśniczej.

Decydujący jest okres dojrzewania

Na świecie na ok. 30 tys. urodzeń jedna osoba jest trans. Seksuolog podkreśla, że w przypadku zmiany płci decydujący jest okres dojrzewania. Wcześniej nie stosuje się terapii hormonalnej czy chirurgicznych ingerencji. Plotka dotycząca Shiloh Jolie-Pitt jest więc raczej wyssana z palca. Trudno bowiem uwierzyć, że inni lekarze zalecaliby coś zupełnie przeciwnego, co mogłoby mieć nieodwracalne skutki przed okresem dojrzewania.

Jedno jest pewne, dyskusja na temat zmiany płci w tak młodym wieku została przy tej okazji wywołana i może to dobrze? Większość rodziców, szacuje się, że aż ok. 75%, rozumie sytuację dziecka z takim problemem i coraz rzadziej zdarzają się zaprzeczenia czy oskarżanie o chorobę psychiczną. Świadomość dotycząca tego tematu jest coraz wyższa.

Czy to zbyt trudny temat, na który, my Polacy, nie jesteśmy jeszcze przygotowani?

Źródło: party.pl, fakt.pl, onet.pl

Zobacz też: Dom Angeliny Jolie i Brada Pitta
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy