Jak zrobić wazon z włóczki – prosty i efektowny pomysł na DIY prezent

Aby sprawić mamie radość i podarować jej superprezent z okazji Dnia Matki, wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci. Bo nic tak nie wzrusza mam jak prezenty wykonane własnoręcznie przez dziecko. Zobaczcie prosty patent na wazon z włóczki, który doskonale sprawdzi się jako prezent na Dzień Matki.

Zobacz inne z serii: DIY na prezent (14)

Bezcenne prezenty na Dzień Matki

Wazon z włóczki wraz z kwiatami z kolorowej krepiny długo był dekoracją stołu w moim rodzinnym domu. Nie dlatego, że był wyjątkowo piękny czy świetnie pasował do aranżacji wnętrza, lecz dlatego, że zrobiłam go sama (miałam może 7 lat) i podarowałam mamie na Dzień Matki.  Pamiętam doskonale ekscytację i zdenerwowanie, jakie towarzyszyły mi w trakcie wręczania prezentu mamie, oraz przepełniającą mnie dumę, gdy mama zachwycała się zrobionym przeze mnie wazonem. Uczucie satysfakcji i dumy powracało za każdy razem, gdy mama z przejęciem chwaliła się moim dziełem przy okazji wizyt gości w naszym domu.
Do dziś zastanawiam się, komu ten prezent sprawił więcej radości: mi czy mamie, i nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W każdym razie moja mama wciąż przechowuje całe pudło robionych przeze mnie w dzieciństwie prezentów i laurek. Czy z takim samym pietyzmem przechowywałaby kupiony w sklepie drobiazg? Nie sądzę. Dlatego gorąco zachęcam do robienia wraz z dzieckiem prezentów przy okazji Dnia Matki.  

Zobacz też: O czym marzą mamy na Dzień Matki - zdradzają dzieci

Wazon z włóczki – prosty i oryginalny pomysł na prezent

Większość rzeczy potrzebnych do realizacji tego pomysłu znajdziesz w domu. Zawsze bowiem gdzieś w kuchni poniewiera się zapomniany kubek albo pusty słoik po dżemie czy majonezie. Nożyczki i klej to zaś wyposażenie obowiązkowe każdych rodziców. Więcej kłopotu mogą sprawić kolorowe sznurki czy włóczki (jeśli twoja babcia nie dzierga, możesz ich nie mieć w mieszkaniu), ale spokojnie bez większych przeszkód kupisz je w każdej pasmanterii i to za góra kilkanaście złotych. Życzę powodzenia i masy radości przy tworzeniu wazonu z włóczki.


Wazon z włóczki – czego potrzebujesz do wykonania

    •    słoik, butelka lub kubek
    •    kolorowe włóczki lub sznurki
    •    nożyczki
    •    mocny klej

Warto przeczytać: Pomysły na prezenty dla mamy

Wazon z włóczki – instrukcja krok po kroku

    •    Zacznij od wyboru naczynia, które będziesz obklejać. Najlepszy będzie prosty słoik lub szklana butelka po napoju, ale stary kubek czy wazon też się doskonale sprawdzą. Pamiętaj, im prostszy kształt, tym sprawniej pójdzie obklejanie.
    •    Dokładnie umyj, a następnie wysusz naczynie, które będziesz obklejać.
    •    Posmaruj naczynie dość obficie klejem, a następnie otulaj je nitką włóczki lub sznurka. Rób to bardzo dokładnie, tak by kolejne nitki włóczki lub sznurka mocno do siebie przylegały. Unikaj przerw i odstępów między nitkami.
    •    Obklejanie naczynia zacznij od góry, tak jest zdecydowanie wygodniej.
    •    Przyklejając ostatnie fragmenty włóczki, upewnij się, że dobrze się trzymają i nic się nie zsuwa. Dla pewności możesz użyć więcej kleju.
    •    Wyklejony włóczką wazon możesz wykończyć, spryskując go bezbarwnym lakierem w spreju (ewentualnie zwykłym lakierem do włosów).

Wazon z włóczki – rady i wskazówki

    •    Im więcej kolorów użyjesz, tym fajniejszy efekt końcowy.
    •    Dla uzyskania ciekawych wzorów możesz obklejać wazon jednocześnie dwoma lub nawet trzeba nitkami jednocześnie.
    •    Gotowy wazon możesz dodatkowo ozdobić, posypując go brokatem lub naklejając koraliki lub kryształki.

Zobacz też inne pomysły na własnoręcznie robione prezenty na Dzień Matki
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy