Maski na Halloween
Adobe Stock
Gry i zabawy

Maski na Halloween dla dzieci: jak zrobić straszne maski z papieru?

Maski na Halloween powinny być straszne albo przynajmniej niecodzienne, bo wtedy zabawa będzie jeszcze lepsza. Proponujemy zrobić maski dla dzieci z papieru – wśród szablonów do druku znajdziesz maskę kościotrupa, maski zwierząt oraz strasznych postaci z bajek.

Maski na Halloween dla dzieci to najbardziej oczywisty element przebrania na imprezę. Łatwo je zrobić, zwłaszcza z papieru według szablonów do druku. A efekt będzie... naprawdę straszny!
 

Jak zrobić maski na Halloween dla dzieci?

Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]

Jak zrobić maski na Halloween dla dzieci?

Maski na Halloween z papieru zrobisz bez trudu, jeśli wytniesz wybrane szablony do druku. Potem wystarczy przymocować do nich gumki do założenia na głowę albo przykleić patyczki do trzymania w dłoniach. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaangażować dzieci w przygotowania do halloweenowej imprezy, zachęć je do samodzielnego przerysowania wybranych wzorów albo stworzenia własnej maski zgodnie z tym, co podpowiada wyobraźnia. Mamy kilka propozycji.

Maska na Halloween: kościotrup

Maska inspirowana radosnym, meksykańskim Dniem Zmarłych – to cukrowa czaszka kościotrupa przyozdobiona kwiatami. W sam raz na Halloween, które ma być świętem dobrej zabawy.

kościotrup maski na halloween
Adobe Stock

Maska na Halloween: zwierzęta

To maski do samodzielnego pokolorowania. Nie są tak przerażające jak maska kościotrupa, ale z pewnością wpisują się w klimat Halloween.

maski zwierząt na halloween
Adobe Stock

Maski na Halloween: postacie z bajek

Są wśród nich mumie, dynie, czaszki i zwierzęta. Te maski będą zakrywać jedynie oczy, więc resztę buzi można pomalować dziecku według własnego pomysłu.

maski zwierzęta na halloween
Adobe Stock

Straszna maska na Halloween

Maska, która przypomina trochę postać z japońskiej kreskówki, a trochę wampira. Przestraszy każdego, nie tylko dzieci!

straszna maska na halloween
Adobe Stock

Zamiast maski: opaski na Halloween

Podsuwamy też kilka pomysłów na halloweenowe opaski – sprawdzą się w przypadku małych dzieci, które wolą nie zakrywać maską buzi. Wystarczy zrobić lub wyciąć wybrane ozdoby z papieru i przykleić je do zwykłej opaski na głowę.

opaski na halloween
Adobe Stock

Zobacz też:

dynia na halloween
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Jak zrobić dynię na Halloween: jak ją przygotować krok po kroku? [ZDJĘCIA]
Dynia to znak rozpoznawczy Halloween. Możesz zrobić dynię na Halloween w formie lampionu, który stworzy fajny klimat w domu. Wydrążenie dyni i wycięcie wzorów nie jest trudne: oto instrukcja krok po kroku.
Ida Nowakowska nie ma nic przeciwko amerykańskiej tradycji obchodzenia Halloween
Aktualności
Ida Nowakowska uwielbia Święto Zmarłych, ale zabawom na Halloween nie mówi „nie”!
„Jak najbardziej Święto Zmarłych! Uwielbiam to święto…” – odpowiedziała Ida Nowakowska na pytanie o to, która opcja jest jej bliższa: Święto Zmarłych czy Halloween. Jednocześnie prezenterka znana ze swego przywiązania do wartości katolickich… nie ma nic przeciwko halloweenowym zabawom.

Ida Nowakowska bardzo często podkreśla znaczenie, jakie w jej życiu mają modlitwa i uczestnictwo w nabożeństwach. Sposób, w jaki pokazuje swoją wiarę, czasem budzi zdumienie nawet wśród jej największych fanów – wcale nie podobają im się selfie pstrykane w kościele. W wywiadzie dotyczącym Święta Zmarłych prezenterka przyznała się jednak, że nie przekreśla całkowicie potępianego przez księży Halloween. Mąż Idy Nowakowskiej jest… zauroczony Świętem Zmarłych Prezenterka, wypowiadając się na temat 1 listopada, z dumą mówiła o tym, że jej mąż Jack Herndon jest pod ogromnym wrażeniem polskich tradycji związanych z dniem Wszystkich Świętych. To dzięki swej polskiej żonie Amerykanin miał okazję poznać zwyczaje panujące w kraju nad Wisłą. Gdy poraz pierwszy zobaczył, jak wygląda święto… „Był głęboko zauroczony” – mówiła Ida Nowakowska w rozmowie z Jastrząb Post. „Naprawdę czuł głębię i powagę tego święta, to, że wspominamy zmarłych, mówimy o świętych… Przepiękne!” – dodała. Ida Nowakowska: „Halloween? Nie widzę nic złego” Tancerka dodała, że kiedy studiowała w Stanach Zjednoczonych, brała udział w halloweenowych imprezach. I nie ma nic przeciwko ich obchodom również w swojej ojczyźnie. Traktuje je jednak jak zabawę i jest pewna, że właśnie tak traktują Halloween wszyscy inni. Słowa prezenterki brzmią zaskakująco o tyle, że zapewne doskonale wie, że księża raczej nie traktują Halloween z przymrużeniem oka… „Myślę, że nikt nie wierzy w Halloween” – tłumaczy swoją postawę Ida Nowakowska. „Jest to zabawa, tak jak walentynki. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś się przebiera, że dzieci się bawią…”. Prezenterka wspominała także, że kiedy studiowała, imprezy halloweenowe traktowane były jak zwyczajne imprezy tematyczne. Nic...

Czy Halloween jest w Polsce zakazane?
Święta i uroczystości
Czy Halloween w Polsce jest zakazane?
Grzywna 500 zł dla każdego, kto 31 października zapuka do domu i powie: „cukierek albo psikus”. Areszt dla każdego, kto tego dnia przebierze się za wampira, ducha lub inną straszną postać kojarzącą się z piekłem. To tylko niektóre kary wymieniane w projekcie ustawy o Halloween w Polsce. Czy Halloween rzeczywiście jest zakazane w Polsce? Co wolno robić w Halloween, by nie popełnić przestępstwa?

Projekt ustawy dotyczącej zakazu obchodzenia Halloween wiosną trafił do kosza, ale czy to znaczy, że w Halloween na pewno wszystkim wszystko wolno? Planując świętowanie Halloween, sprawdź, kiedy sąsiad ma prawo straszyć cię policją. A jeśli należysz do zdecydowanych przeciwników tego święta – upewnij się, kiedy możesz wezwać stróżów prawa.  Halloween w Polsce: można czy nie można obchodzić?  Projekt ustawy, który zakładał możliwość karania za obchodzenie Halloween, co prawda trafił na biurka polskich polityków, ale posłowie uznali, że nie będą za nim głosować. Stało się tak ku zaskoczeniu opozycji, która spodziewała się, że PiS zrobi wszystko, by ustawa weszła w życie. Sprawa zelektryzowała media. W licznych dyskusjach poruszano kwestię nie tylko obchodów Halloween, ale i petycji, które każdy może napisać i przedłożyć w Sejmie. Ostatecznie jednak w polskim ustawodawstwie nie pojawił się żaden zakaz obchodzenia Halloween. Oznacza to, że 31 października, bez ryzyka mandatu ani aresztu: można się przebierać (nawet za postacie kojarzące się z piekłem), można proponować „cukierek albo psikus”, można wycinać dynię na lampiony. Można robić wiele innych rzeczy charakterystycznych dla Halloween nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Słowem: polskie prawo pozwala świętować nam Halloween tak, jak chcemy. Halloween a Covid-19 – Amerykanie dostali zielone światło Mimo że projekt ustawy dotyczący zakazów związanych z Halloween nie zmienił polskiego prawa, to w kraju obowiązują wszystkie dotychczasowe przepisy związane z pandemią. Niewykluczone, że pojawią się też nowe – dotyczące obostrzeń wynikających z narastania liczby zachorowań. Podobnie jak w ubiegłym roku, wielu z nas zastanawia się, czy na przełomie października i listopada rząd pozwoli nam swobodnie przemieszczać się i spotykać z...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj