Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Łóżko TOWN Hook Pook
Hook Pook
Sen

Seria TOWN firmy Hook Pook

TOWN to seria mobilnych mebli dla dzieci, przeznaczona do zabawy i swobodnego kreowania przestrzeni wokół siebie.

Spanie z dzieckiem jest cudowne i naturalne dla większości ssaków, i (chyba) wszystkich naczelnych. Nadchodzi jednak moment, kiedy chcielibyśmy zasnąć tak, jak lubimy, czyli na ukos, a zbudzić – sami, bez czyjejś różowej pięty na twarzy. Jak delikatnie zachęcić dziecko, żeby przeniosło się do własnego łóżka? 
Takie pytanie około 10 lat temu zadali sobie Magdalena Kiełkiewicz, i Kuba Gurnik, zdolni, znani i doceniani (między innymi przez kapitułę nagrody Red Dot, czy ostatnio, w plebiscycie must have), projektanci z warszawskiej pracowni Colorofon.

Colorofon
Colorofon


I wymyślili. Wymyślili takie łóżko, że dziecko przeniosło się do niego nie tylko bez żalu, ale wręcz z ochotą. Na kółkach, ze spadzistym, asymetrycznym dachem, dwoma okienkami i tylną ścianką. Idealne od pierwszego roku, aż do momentu w którym dziecko osiągnie ok. 150 cm wzrostu czyli ok. 10 –12 lat.

Łóżko TOWN Hook Pook
Hook Pook

Projekt nie był wynikiem jakichś wieloletnich obliczeń i poszukiwań, tylko obserwacji dziecka i siebie. Powstał z naturalnej potrzeby. Łóżko spodobało się dziecku, a także znajomym i dzieciom znajomych. Powstawały kolejne egzemplarze łóżka, i kolejne meble. Teraz TOWN to seria, która liczy komody – małą i dużą, biurko, półki, a także materace i dębowe śruby, dzięki którym można przekształcać meble w dom, teatr, czy plac zabaw.

Seria TOWN Hook Pook
Hook Pook


Stare przyjaźnie, nowe technologie

Na potrzeby produkcji założona została firma, Hook Pook, zatrudniająca cztery osoby. Połączyły ich stare przyjaźnie, dobre doświadczenia ze wcześniejszej współpracy i potrzeba zrobienia czegoś nowego, własnego i od początku po swojemu. Każdy zajmuje się innym „kawałkiem” firmy, robiąc to, co najlepiej potrafi i lubi, i to jest ich klucz do sukcesu. Wspierają ich rodziny, a dzieci własne i przyjaciół są pierwszymi krytykami, testerami i odbiorcami. 
Magda i Kuba, jako ta zawodowo zajmująca się projektowaniem część zespołu – obserwują, myślą, analizują i eksperymentują z nowymi pomysłami, ale też słuchają głosu innych. Pierwsze szkice i koncepcje są analizowane wspólnie i przeprowadzana jest wstępna selekcja. Prototypy wyrywają sobie z rąk, żeby dokładnie je obejrzeć i sprawdzić jak działają. 
Analizują cały proces, przez jaki będzie przechodził ich produkt, od fabryki, poprzez magazyn, sklep, aż do dziecięcego pokoju. Dobierają materiały, tak by wszystko było bezpieczne, stabilne i trwałe, ale także praktyczne, odporne na uszkodzenia i zabrudzenia mechaniczne, no i w rozsądnej cenie. Dbają o detale, jak np perforacja w dnie łóżka, umożliwiająca cyrkulację powietrza pod materacem, czy łatwy dostęp do blokady kółek. Każdy element jest wielokrotnie obejrzany i obrócony w rękach – czy aby na pewno jest dostatecznie bezpieczny i solidny?

Śruby TOWN Hook Pook
Hook Pook


Nie lubią masowej, plastikowej, produkcji i nie chcą posiłkować się rynkami pracy, gdzie dzieci takie, jak ich własne, wykorzystuje się do ciężkiej pracy. Starają się więc wspierać lokalne, rodzinne fabryki i firmy. Znają swoich dostawców i współpracowników. Wszystkie ich produkty mają w sobie serce.
Biorą też pod uwagę ekologię i politykę recyclingowa. Są orędownikami przekazywania dalej niepotrzebnych już rzeczy, pragną więc, aby ich produkty dzielnie znosiły wielu użytkowników. Sami używają właściwie wszystkich swoich mebli, i chętnie przekazują je następcom. Dzięki temu, korzysta z nich wiele znajomych dzieci i rodziców. Chętnie chwalą się swoimi produktami i opowiadają o nich jak o własnym dziecku, wzbudzając zainteresowanie i zaufanie. Pierwsze ich meble rozchodziły się wśród znajomych. Teraz chcą się nimi podzielić jeszcze bardziej i wysyłają je w świat. 

Mały człowiek, wielka wyobraźnia

Dzieciństwo, to czas najintensywniejszego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego oraz czas kształtowania się osobowości. W Hook Pook starają się stworzyć produkty godne tego etapu, najważniejszego w życiu każdego człowieka. 
Swoją ofertę kierują do rodziców, którzy dają dziecku swobodę rozwoju i towarzyszą mu, ale nie narzucają. Starają się, aby wszystkie ich meble dawały poczucie wolności w działaniu, kreowaniu i podejmowaniu decyzji. Nie chcą narzucać określonej stylistyki, rozdzielać produkty na „dla chłopców”, czy „dla dziewczynek”. Ograniczyli nawet gamę kolorystyczną do bieli i naturalnego drewna, tak żeby nic nie „sugerować”, żeby każdy mógł na tej bazie stworzyć swój własny świat i z niego czerpać. Ich odbiorcy to rodzice świadomi potencjału swoich dzieci. Ich zdaniem, ważne jest, żeby nie narzucać dziecku własnej estetyki. Nawet na małej przestrzeni można pozostawić miejsce na inicjatywę i realizację pomysłów dotyczących otoczenia – nawet wtedy gdy się z tym nie zgadzamy, lub gdy nam się to nie podoba. Meble w pokoju dziecięcym powinny być, oprócz wszystkich swoich funkcji, także placem zabaw – bezpiecznym, trwałym, solidnym i zmiennym w aranżacji. Zdaniem projektantów z Hook Pook, to jedyna droga, żeby dziecko było kreatywne i nauczyło się podejmować decyzje dotyczące najbliższego otoczenia. Zamiast mnóstwa zabawek i elektroniki, dajmy dzieciom wolność, a nawet czas na nudę. To pomoże im wyrosnąć na świadomych dorosłych.

Seria TOWN Hook Pook
Hook Pook

Jak odnowić mebel lub zabawkę? Pomaluj ją farbami kredowymi!

zagłówki, made for bed, łóżko dla dziecka, pokój dziecka
madeforbed.com
Zakupy
Kwadratowe rewolucje łóżkowe z "made for bed"
Takich łóżek jeszcze nie widziałaś! Polska firma stworzyła coś, czego inni mogą nam pozazdrościć. Zobacz to!

Przychodzi taki moment w życiu naszego dziecka, gdy łóżeczko ze szczebelkami staje się za małe, zbyt ciasne. Rozpoczynamy poszukiwania łóżka dla naszej pociechy, w którym będzie chętnie zasypiała i spokojnie spała. Kiedy moja mała córeczka opanowała umiejętność pokonywania szczebelków wiedzieliśmy, że przyszedł czas na zmiany. Jako dziecko marzyłam o pięknym, dużym i miękkim łożu księżniczki. Niestety moje marzenia nigdy się nie spełniły, dlatego tym bardziej zależało mi na znalezieniu wyjątkowego łóżeczka dla mojej córeczki. Ku memu zaskoczeniu solidne i bajecznie piękne łóżeczka kosztowały tyle samo, a czasem nawet więcej niż "dorosłe łóżka". Moje poszukiwania, jak pewnie wielu matek, skończyłam w Ikea, kupując zupełnie zwykłe, acz niedrogie łóżeczko dla Nel. Stojąc przy kasie zerkałam na moją małą istotkę, która ściskała w ręku rysunek swojego wymarzonego pokoiku. Niestety meble z rysunku Nel dalece różniły się od tych, które właśnie kupowaliśmy. Praktyczny umysł mojego męża wygrał z moją artystyczną duszą. Okazało się jednak, że nie na długo... Opowiem Ci o czymś zupełnie niezwykłym, o moim odkryciu, które przyniosło radość mojemu dziecku jednocześnie zaspokajając moją potrzebę piękna. Dzięki temu pokój mojej córki nabrał kolorów, a zwykłe łóżeczko stało się prawdziwym łożem księżniczki. Poznaj kwadraty i prostokąty, czyli moduły " made for bed ". Nie daj się jednak zwieść niepozornemu wyglądowi, bo w nich tkwi ogromy potencjał i zupełnie nowe możliwości w urządzaniu wnętrz.     Z kilku modułów z łatwością stworzysz niepowtarzalny element dekoracyjny każdego wnętrza. Możesz stworzyć zagłówek łóżeczka dziecka, jak stało się w moim przypadku lub ozdobić nimi swoje łóżko, ale równie dobrze sprawdzą się one w jadalni zastępując (po dostawieniu do nich...

spanie z dzieckiem, sen dziecka, usypianie dzieci, sen niemowlaka
Fotolia
Rozwój
7 szkodliwych mitów o spaniu z dzieckiem
Spanie z dzieckiem - wygodne czy niebezpieczne? O dzieleniu łóżka z niemowlakiem krąży wiele opinii. Sprawdzamy, które z nich to mity.

Gdyby dziecko mogło decydować, na pewno zrezygnowałoby z własnego łóżeczka i przynajmniej na kilka miesięcy przeniosło się ze spaniem do łóżka rodziców. Skoro jednak decyzja o tym, gdzie ma spać niemowlę, należy do dorosłych, nie jest tak łatwo ją podjąć. Idea rodzinnego łóżka ma zarówno swoich przeciwników, jak i zagorzałych zwolenników, jednak prawda na temat spania z dzieckiem, jak zwykle leży pośrodku. Spanie z dzieckiem jest niebezpieczne dla jego zdrowia W szkodliwość spania niemowlaka z mamą wierzy mnóstwo ludzi: w ubiegłym roku pojawiły się nawet w jednym z amerykańskich stanów billboardy ze zdjęciami śpiących bobasów i leżących obok nich... tasaków do mięsa. Napis nad kontrowersyjnym zdjęciem brzmiał: „Kiedy śpisz z dzieckiem, narażasz je na takie samo niebezpieczeństwo”. Mimo ogromnego rozgłosu, jaki wzbudziła cała akcja, większość pediatrów na świecie nie zgadza się z jej przesłaniem. Przeciwnie: spanie z dzieckiem jest, np. według doradców laktacyjnych, jednym z zalecanych sposobów na utrzymanie laktacji , karmienie piersią zaś pozytywnie wpływa na zdrowie dziecka.   Naukowcy mówią też o tym, że kiedy w nocy czujemy kogoś obok siebie, śpimy bardzo czujnie. Jednocześnie odradzają spanie z dzieckiem wtedy, kiedy np. piliśmy alkohol (nawet jeśli to był tylko kieliszek wina) albo braliśmy leki uspokajające czy nasenne . Sypianie z niemowlęciem jest też niewskazane, jeśli rodzice palą papierosy, mają znaczną nadwagę albo chorują na choroby, które mogłyby przyczynić się do osłabienia czujności podczas snu. Wspólne spanie z dzieckiem jest niehigieniczne Jeszcze 20 lat temu lekarze zalecali jak najwcześniejsze oddzielenie niemowlaka od mamy i twierdzili, że osobne łóżeczko jest higieniczniejsze, a co za tym idzie, zdrowsze. Dzisiaj dobrze wiemy, że jest inaczej: częsty kontakt fizyczny z rodzicami wzmacnia...

co przyda się w domu alergika, alergia, dziecko, dom
Zdrowie
Co się przyda w domu alergika
Jak urządzić mieszkanie, by mały alergik czuł się w nim dobrze? Czego należy się pozbyć, by alergia nie dokuczała zbyt mocno? Sprawdź kilka istotnych szczegółów!

Gdy okazuje się, że dziecko ma skłonność do alergii wziewnej lub alergii skórnej , rodzice myślą wyłącznie o tym, co musi zniknąć z ich domu (dywany, tapicerowane meble, ciężkie zasłony). O wiele mniej uwagi poświęcają sprzętom przeznaczonym specjalnie dla alergików. A tymczasem połowa sukcesu to stworzenie takiego środowiska, w którym rozmnażanie się roztoczy jest utrudnione. Zdrowe łóżko i materac Dla maluszka wybierz łóżeczko z litego, naturalnego drewna, zaimpregnowanego nietoksycznymi lakierami w naturalnym kolorze. Najlepiej wybrać droższy model z wyjmowanymi bokami. Łóżko ma tę przewagę nad tapczanem, że materac jest wyjmowany – łatwiej więc można go regularnie trzepać i wietrzyć. Powinien być wykonany ze sztucznych włókien (ale nie lateksu, który może uczulać, podobnie jak naturalne włókno kokosowe czy trawa morska). Szczelny pokrowiec Materac i pościel dziecka należy zabezpieczyć specjalnymi antyalergicznymi pokrowcami. Wykonuje się je z tkaniny poliestrowo-bawełnianej z naniesioną na wewnętrznej stronie powłoką z mikroporowatego polimeru, nieprzepuszczalnego dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Wskaźnikiem jest tzw. barierowość tkaniny, z której są wykonane (dobry pokrowiec zatrzymuje prawie 100% roztoczy). Oznacza to, że roztocza i ich odchody nie są w stanie wydostać się na powierzchnię poduszki, kołdry lub materaca. Pokrowiec, stanowiąc barierę dla roztoczy, jednocześnie swobodnie przepuszcza parę wodną (dzięki temu jest odporny na wielokrotne pranie). Należy go co kilkanaście dni prać w pralce. Dobra poduszka i kołdra Poduszki i kołdry dla alergików wykonane są z nieprzepuszczających tkanin i mają specjalne wypełnienia. Do ich produkcji wykorzystuje się tkaniny specjalne powlekane, impregnowane lub wykonane z mikrowłókien (najlepsze, bo superszczelne). Mikrowłókna są cieńsze od ludzkiego włosa, co sprawia, że mogą...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta