Staropolskie imiona męskie
fot. Fotolia

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2017 – ranking

W 2016 roku najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki była Zuzanna, a dla chłopca – Antoni. Jak najczęściej nazywaliśmy dzieci w 2017 roku?
Olga Juszczyk
Staropolskie imiona męskie
fot. Fotolia
Spodziewasz się dziecka i nie masz pomysłu na imię? Jak co roku z pomocą przychodzi Ministerstwo Cyfryzacji. Resort opublikował listę imion nadawanych dzieciom w minionym roku.
W porównaniu do poprzedniego roku, w rankingu, nie nastąpiło wiele zmian. Rodzice ciągle stawiają na te tradycyjne. W pierwszej dziesiątce nie ma zaskoczeń. Polacy ani nie kierowali się modą, ani imionami, które celebryci wybierali dla swoich pociech. W pierwszej dziesiątce nie znajdziemy Klary czy Mii.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2017
Na liście najpopularniejszych imion męskich pierwsze dwa miejsca nie uległy zmianie. Znów królują Antoni i Jakub! Sytuacja wygląda tak samo jak w pierwszej połowie minionego roku. Na przestrzeni całego roku w Polsce urodziło się 9794 Antonich i 9099 Jakubów. Jak przedstawiają się kolejne miejsca w rankingu? 12 najpopularniejszych imion dla chłopców i częstotliwość ich nadawania przedstawia poniższa infografika:

 

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2017
W zeszłym roku na pierwszym miejscu znalazła się Zuzanna. W 2017 roku nie udało jej się utrzymać pierwszego miejsca. Jej miejsce zajęła Julia – nazwano tak 9374 dziewczynek. Imię Zuzanna dostało 9182 noworodków. Zobacz, jak najchętniej nazywano dziewczynki w minionym roku:Czy imiona waszych dzieci znalazły się na liście?


 
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy