piórnik
Adobe Stock
Zakupy

Piórnik – jaki kupić? Miniporadnik i 10 propozycji

Wybór piórnika, powiedzmy to sobie szczerze, to nie jest wielki problem. Wystarczy dobrać go do wieku dziecka, a więc tego, co musi w nim nosić. Oto nasz miniporadnik.

Najwięcej emocji wzbudza zakup piórnika dla pierwszoklasisty. Rodzice chcą, aby był atrakcyjny dla dziecka i zachęcał je do nauki. Powinien też pomóc uczniowi utrzymywać porządek w przyborach szkolnych. Z czasem potrzeby dziecka zmieniają się, więc ten pierwszy piórnik z pewnością nie będzie ostatnim. Jaki zatem będzie najlepszy dla pierwszaka, a jaki dla starszego dziecka? Podpowiadamy i podsuwamy konkretne propozycje.

Jak wybrać piórnik – miniporadnik:

Przegląd piórników:

  1. Saszetka z flamingami, 10 zł
  2. Dwukomorowa St Right, 20 zł
  3. Młodzieżowa St Right, 22 zł
  4. Piórnik zwijany, 25 zł
  5. Z wyposażeniem Herlitz, 30 zł
  6. Z wyposażeniem CoolPack, 35 zł
  7. Młodzieżowy Vans, 50 zł
  8. Saszetka Pixie Crew, 52 zł
  9. CoolPack z wyposażeniem, 56 zł
  10. 3-komorowy z wyposażeniem, 60 zł

Rodzaje, zalety i wady piórników

Piórniki można podzielić na dwa główne typy: rozkładane jak książki oraz saszetki. W ramach pierwszego typu można jeszcze wyróżnić piórniki dwukomorowe, trzykomorowe lub jednokomorowe. Jeśli chodzi o saszetki, to są mniej lub bardziej usztywniane ich rodzaje. Te sztywniejsze mogą mieć kształt tub, które często nazywa się też jamnikami.

Zalety i wady piórników rozkładanych

Zwykle zapinane są na suwak lub kilka suwaków. Wewnątrz mają od 1 do 3 komór oraz wyznaczone miejsca do przechowywania konkretnych przedmiotów: kredek, gumki, linijki itp. Dlatego z łatwością dziecko znajdzie w nich to, co będzie mu potrzebne. O ile zdoła utrzymać w nim porządek. Niestety pakowanie na miejsce wszystkich przyborów jest czasochłonne i nie każdemu dziecku chce się to robić. Piórniki rozkładane chronią zawartość przed uszkodzeniem – kredki i linijki się w nich nie łamią.

Zalety i wady saszetek, jamników, tub

Tego rodzaju produkty najczęściej są jednokomorowe. Dzięki temu dziecko może szybko spakować wszystkie przybory. Z drugiej strony jednak będzie mu trudniej odnaleźć konkretny przedmiot, np. kredkę w konkretnym kolorze. Miękkie saszetki nie chronią ich zawartości. Dużo lepiej robią to piórniki tuby, które dość skutecznie zachowują kształt. Te usztywniane bywają też kilku komorowe.

Zobacz też: Co wybrać: plecak szkolny czy tornister?

Z wyposażeniem czy bez?

Zakup piórnika z wyposażeniem to niewątpliwie wygodne rozwiązanie. Decydując się na nie, nie można jednak za bardzo oszczędzać. Najtańsze zestawy zawierają kiepskiej jakości produkty (kredki, gumki, cyrkle, linijki). Poza tym mogą zawierać zbyt dużo lub nie wszystkie elementy, jakie będą wymagane w szkole. Zatem albo przepłaci się za zbędne rzeczy, albo trzeba będzie niektóre z nich dokupić.

Kupowanie oddzielnie piórnika i jego zawartości pozwala precyzyjnie wyposażyć ucznia i kupić produkty najlepszej jakości, na jaką stać rodziców. jest za to bardziej czasochłonne.

Jak dobrać piórnik do wieku dziecka

W pierwszych latach nauki w szkole z pewnością będą niezbędne kredki ołówkowe i świecowe, ołówki, gumka, temperówka, pióro lub długopis oraz patyczki, nożyczki i linijka. To sporo rzeczy. Dlatego polecamy zakup dwóch piórników: rozkładanego, jednokomorowego i usztywnianego na kredki ołówkowe, ołówki, pióro, temperówkę i nożyczki. Jako drugi sprawdzi się piórnik tuba – w którym dziecko może trzymać kredki świecowe i związane gumką patyczki.

Zobacz koniecznie: Pudełka i torby śniadaniówki do szkoły

Od czwartej klasy dziecku będzie potrzebny cyrkiel, ekierka i kątomierz, a zbędne staną się kredki świecowe. To dobry moment na zmianę na piórnik młodzieżowy. Poprzedni zresztą z pewnością się już mocno "nadwerężył" i znudził dziecku. Teraz najlepiej sprawdzi się piórnik rozkładany dwukomorowy. Pomieści i ułatwi uporządkowanie wszystkich rzeczy i skutecznie ochroni plastikowe ekierki i kątomierze oraz cyrkiel przed uszkodzeniem. Inna sprawa, że w tym wieku często dzieciaki wola piórniki saszetki. Warto wtedy sięgnąć po usztywnianą wersje, która ochroni delikatniejsze akcesoria.

1. Saszetka z flamingami, 10 zł

Uszyta z nieprzemakalnego mocnego materiału, zapinana na suwaczek. Jest niezbyt sztywna, ale za to ma modny wzór :) Idealna dla starszej dziewczynki lub na kredki świecowe dla młodszej uczennicy. Wymiary: długość – 20 cm, szerokość – 6 cm, wysokość – 7 cm.

piórnik saszetka z flamingami
allegro

2. Saszetka dwukomorowa St Right, 20 zł

Praktyczna – ułatwia segregowanie przyborów. Uszyta z solidnego i wodoodpornego materiału w żywych kolorach. Wzór uniwersalny: dla obu płci, dla młodszych i starszych. Wygodne profilowane uchwyty suwaków. Wymiary: długość – 22,5 cm, szerokość – 8 cm, wysokość – 9,5 cm.
 

piórnik saszetka st right
allegro

3. Piórnik młodzieżowy St Right, 22 zł

Usztywniona z klapka zapinaną na suwak. Wewnątrz na klapce gumki na pisaki oraz siateczkowa kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny. Uszyta z wodoodpornego materiału. Jest bardzo solidna i trwała. Suwak dwukierunkowy z dużymi, wygodnymi uchwytami. Wymiary: długość – 23 cm, szerokość – 9,5 cm, wysokość – 6 cm.
 

piórnik młodzieżowy st right
allegro

4. Piórnik zwijany, 25 zł

Nietypowy, ale bardzo fajny. Bez wyposażenia. Uszyty z materiału, od wewnątrz ma 36 przegródek. Jego zaletą jest to, że po rozwinięciu, dziecko ma przegląd całej zawartości i łatwy dostęp do przyborów. Wymiary po rozłożeniu: 46 × 20 cm. Po zwinięciu i owinięciu sznureczkiem całkiem dobrze chroni zawartość. Do wyboru wiele wzorów dla chłopców i dziewczynek.
 

piórnik zwijany
allegro

5. Piórnik z wyposażeniem Herlitz, 30 zł

Uszyty z wytrzymałego poliestru z wesołymi buźkami smiley. Zapinany na suwak. Wewnątrz jedna komora, ale dodatkowo jest otwierana przegródka. W wyposażeniu znajdują się: ołówek HB, długopis, linijka, temperówka, gumka, plan lekcji, 6 kredek ołówkowych i 6 flamastrów. Wymiary: długość – 20,5 cm, szerokość – 14 cm, wysokość – 3,5 cm.

piórnik z wyposażeniem herlitz
allegro

6. Piórnik z wyposażeniem CoolPack, 35 zł

Bardzo kolorowy w stylu etno. Składa się z dwóch komór zapinanych na suwak. Wewnątrz wyposażenie marki Colorino: ołówek, długopis, linijka, gumka. Temperówka, 12 kredek ołówkowych i 18 flamastrów. Wymiary: długość – 19,5 cm, szerokość – 12,5 cm, wysokość – 5 cm.
 

piórnik z wyposażeniem coolpack
allegro

7. Piórnik młodzieżowy Vans, 50 zł

Bardzo popularna wśród młodzieży marka. Saszetka wykonana została z poliestru w czarno-białą kratkę. Jest dość miękka, jednokomorowa i zapinana na suwak. Sznureczek ułatwia złapanie ruchomego elementu zamka. Wymiary: długość – 19,7 cm, wysokość – 7,6 cm, szerokość – 5 cm.
 

piórnik vans
allegro

8. Piórnik saszetka Pixie Crew, 52 zł

Idealna dla miłośników gry Minecraft. Z zewnątrz znajduje się silikonowy panel, na którym dziecko może układać dowolne wzory z dołączonych 100 klocków-pixeli. Ułożone klocki bardzo dobrze się trzymają i nie odpadają podczas użytkowania saszetki. Wymiary piórnika: długość – 20 cm, szerokość – 3,7 cm, wysokość – 12 cm.
 

piórnik saszetka pixel
allegro

9. Trójkomorowy CoolPack z wyposażeniem, 56 zł

Wzór z najnowszej kolekcji Jumper 3. Zawiera bogate wyposażenie nadające się także dla starszej uczennicy: kątomierz, linijka, ekierka, nożyczki, temperówka, gumka, ołówek HB, 3 długopisy, 18 kredek i 18 flamastrów Colorino. Wymiary: długość – 19,5 cm, szerokość – 12,5 cm, wysokość – 6,5 cm.
 

piórnik coolpack z kotami
allegro

10. Trzykomorowy z wyposażeniem, 60 zł

Każda komora zapinana na suwak z uchwytem w kształcie psiej łapki. Na klapce obrazek sympatycznego pieska. Na wyposażeniu znajdują się: 2 ołówki HB, długopis, 18 flamastrów i tyle samo kredek ołówkowych, temperówka, gumka, linijka i notesik. Wymiary: długość – 19,5 cm, szerokość – 13 cm, wysokość – 6,5 cm.
 

piórnik z wyposażeniem trzykomorowy
allegro
Zobacz także
worki na kapcie dla przedszkolaka i ucznia

Worek na kapcie do przedszkola i nie tylko

tornister do pierwszej klasy

Tornister dla pierwszoklasisty: ranking lekkich tornistrów dla chłopca i dziewczynki

115 rzeczy do zrobienia w wakacje 2022: szalone i kreatywne pomysły

plecaki szkolne
Adobe Stock
Zakupy
Plecaki szkolne od 40 do 170 zł [Przegląd]
Szukasz dla dziecka plecaka szkolnego? Mamy dla ciebie 10 świetnych modeli dla chłopców i dziewczynek. Sama wybierz: zwykły, markowy, z wyposażeniem lub na kołach.

Odrobiliśmy za ciebie lekcje: podpowiadamy jakie plecaki szkolne są najlepsze i pokazujemy aż 10 modeli wartych każdej złotówki. Nie oznacza to, że musisz wydać majątek – dobry plecak kupisz za mniej niż sto złotych! Spis treści: Cechy plecaków szkolnych Na co zwrócić uwagę przy zakupie Plecaki szkolne: Dziewczęcy z yorczkiem, 40 zł Plecak Real Madryt, 80 zł Head z piórnikiem, 98 zł Adidas z workiem, 115 zł Zestaw Real Madryt, 123 zł Plecak Herlitz, 128 zł CoolPack z piórnikiem, 136 zł PASO na kółkach, 160 zł St.Right na kółkach, 167 zł Zestaw Studio Pets, 170 zł Cechy plecaków szkolnych Plecak plecakowi nierówny. Ten do szkoły powinien być bardzo "zwarty" , aby nie odstawał za bardzo od pleców dziecka i nie obciążał kręgosłupa. Warto też by miał dość szerokie profilowane szelki, co pozwoli rozłożyć ciężar na większej powierzchni – plecak nie będzie uwierał ramion. Dno i plecy powinny być profilowane , a całość dość sztywna. Dzięki temu książki i zeszyty będą chronione, a plecak nie będzie zwisał z dziecka jak smętny worek. Zresztą to nie tylko kwestia estetyczna – "zwis" na plecach także obciąża kręgosłup! Pomagamy wybrać: Plecak szkolny czy tornister?  Na co zwrócić uwagę przy zakupie Zanim wydasz niemałe najczęściej pieniądze (bo kto oszczędza na zdrowiu dziecka!), doczytaj dokładnie opis na stronie sprzedawcy. Sprawdź, czy plecak szkolny ma: kilka komór (ułatwiają porządkowanie rzeczy), profilowane plecy i szelki, dodatkowe przegródki , organizery, pasek zwężający plecak, ochronę przed deszczem, odblaski . Oczywiście nie musi mieć tych wszystkich elementów, ale im ma ich więcej, tym będzie wygodniejszy i bezpieczniejszy dla dziecka. Zastanów się też, czy chcesz wydać...

plecak dla przedszkolaka
Adobe Stock
Zakupy
Plecaki do przedszkola i nie tylko!
Plecak dla przedszkolaka – czy warto go kupować? Naszym zdaniem tak! Dziecko zaniesie w nim ulubioną przytulankę, albo wykorzysta na wycieczce. Zresztą sam plecak może być przytulanką!

To, że plecak nie jest niezbędną częścią wyprawki przedszkolaka lub żłobkowicza wiadomo i nie będę was przekonywać, że jest inaczej. Jednak może także stać się ulubioną praktyczną zabawką naszego malucha, a przy okazji nauczy go samodzielności i odpowiedzialności za swoje rzeczy. Dodatkowo w przedszkolu będzie też miłym gadżetem kojarzącym się z domem i da dziecku poczucie bezpieczeństwa. Plecak-zwierzak może stać się ukochanym przyjacielem, z którym codziennie można iść do przedszkola. Przy okazji pomieści i pomoże nieść największe skarby. Spis treści: Kupić tańszy czy droższy plecak? Najważniejsze cechy plecaka Plecaki zwierzaki: Plecak-sowa, 30 zł Pingwinek, 30 zł Plecaczek-dinozaur, 20 zł Piesek Max, 70 zł Z patchworkowym kotkiem, 50 zł Inne plecaki: Plecak strażak Sam, 50 zł Plecak z jednorożcem, 38 zł MiniCoolpack Doodle, 50 zł Czy lepiej wybrać tańszy plecak, bo i tak się zniszczy? Cena dobrej jakości plecaków jest zwykle wyższa, ale warto się nad nimi zastanowić. Z doświadczenia wiem, że nie trzeba wtedy kupować kilku tańszych plecaczków, które się szybko rozpadają, a wystarczy jeden na kilka lat . Poza tym maluch często przywiązuje się do swoich ulubionych rzeczy. Najważniejsze cechy plecaka dla malucha O czym trzeba pamiętać przy kupowaniu pierwszego plecaczka dla dziecka? Ten pierwszy w szczególności powinien być: Jak najlżejszy  - najlepiej wykonany z lekkich materiałów, np. 260 g to odpowiednia waga; Niezbyt duży - maluch ani przedszkolak nie będzie tam nosił dużej ilości rzeczy, nie powinien być rozbudowany; Z materiału bezpiecznego dla dziecka - bez szkodliwych substancji; Wodoodporny i łatwy w czyszczeniu/praniu - w przypadku płynnych wypadków i dla higieny; Szelki powinny być regulowane - tak, by maluch nosił je...

edukacja domowa
Fotolia
Edukacja
Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Coraz więcej rodziców zastanawia się nad rezygnacją ze szkolnej edukacji i samodzielnym nauczaniem dziecka w domu. Jednak, jak zaznaczają psychologowie, rezygnacja z klasycznego modelu edukacji ma dwie strony medalu, które trzeba wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Kiedy rodzice rezygnują ze szkolnej edukacji dziecka? Są dwie główne przyczyny, z powodu których rodzice postanawiają edukować dziecko w domu . Pierwszy to kwestie religijne. Jak mówi psycholog, Dorota Minta z Centrum Psychoterapii Kucewicz&Piotrowicz: "istnieją grupy wyznaniowe, które uważają, że dzieci nie powinny chodzić do szkoły". Drugim powodem jest przeświadczenie rodziców, że ich dziecko nie pasuje do szkolnego systemu nauczani a pod względem intelektualnym. "Wcześnie zaczęło czytać, ma wiedzę przewyższającą wiedzę rówieśników. Rodzice wybierają indywidualną formę edukacji, aby nie hamować rozwoju jego zdolności" – wyjaśnia psycholog. Plusy i minusy domowej edukacji Decyzja o nauczaniu w domu jest bardzo odważna. Plusem tego rozwiązania na pewno jest indywidualne podejście do dziecka. Pozbawiamy go jednak w ten sposób szkolnych kontaktów z rówieśnikami, naturalnej rywalizacji i nie uczymy odporności na stres oraz pracy w grupie. "Znam przykłady efektywnego nauczania w domu, ale też takiego, które nie przyniosło większego pożytku" – tłumaczy ekspertka. Oczywiście edukację szkolną i domową można łączyć. Dziecko może chodzić do szkoły na wybrane przedmioty, np. wychowanie fizyczne czy plastykę. W ten sposób uczestniczy we wspólnych zajęciach i ma kontakt z otoczeniem. Warto też, by rodzice, którzy wybrali dla swych dzieci edukację domową, zdecydowali się na zatrudnienie nauczycieli, gdyż może się zdarzyć tak, że w którymś momencie mamie i tacie zabraknie kompetencji. Czy wiesz: Co wpływa na sukcesy szkolne dziecka? źródło:...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj