Duża śniadaniówka do szkoły to nie powinien być zakup, który robisz w ciemno. Wybierając śniadaniówkę dla dziecka, weź pod uwagę, co dziecko będzie w niej nosić, gdzie najczęściej będzie jadło i wreszcie – czy będzie nosić śniadaniówkę w plecaku, czy może zostawiać ją w szkole. Zwykle rodzice wolą śniadaniówki z przegródkami niż zwykłe plastikowe pudełka. A może zamiast śniadaniówki przyda się termiczna torba? Polecamy nasz ranking śniadaniówek do szkoły.

Reklama

Spis treści:

Śniadaniówka do szkoły dla dzieci: ranking

  1. Śniadaniówka pudełko
  2. Śniadaniówka do szkoły z bidonem
  3. Śniadaniówka do szkoły z torbą
  4. Duża śniadaniówka do szkoły z przegródkami

Śniadaniówka do szkoły: torba czy pudełko?

Niełatwo znaleźć idealną śniadaniówkę do szkoły, ale torebki termiczne są bardzo funkcjonalne. Są na tyle wytrzymałe i sztywne, że kanapkom, owocom i warzywom nic się nie stanie, a dodatkowo jedzenie nie traci swoich wartości odżywczych. Takie śniadaniówki w formie torebek zajmują jednak sporo miejsca, więc najlepiej zostawić je w szafce, o ile dziecko będzie taką dysponować.

Z kolei śniadaniówka-pudełko zajmuje niewiele miejsca i dziecko nie musi zostawiać go w szafce – może mieć je pod ręką w plecaku. Jednak w upały pudełko nie ochroni jedzenia przed wysoką temperaturą, a torba termiczna – już tak.

Zobacz także

Śniadaniówka dla dziecka: na co zwrócić uwagę?

Śniadaniówka do szkoły musi być szczelna, ale zamknięcie nie powinno być kłopotliwe dla dziecka. Wieczko musi dobrze pasować do pojemnika, a ewentualne zatrzaski gładko się dopasowywać. Bardzo praktyczna jest śniadaniówka z przegródkami: wszelkie dodatkowe pojemniczki w śniadaniówce pozwalają lepiej poukładać przekąski – oddzielnie kanapki i np. owoce czy warzywa.

Niektóre pudełka czy torby termiczne mają kieszonki lub pojemniczki na lód albo wkłady termiczne. O ile na co dzień może nie będą niezbędne, to w podróży na zieloną szkołę na pewno się przydadzą.

Oczywiście jedzenie lepiej smakuje, jeśli jest ładnie podane i zapakowane. Dlatego najlepiej by było, żeby śniadaniówka do szkoły czy torba termiczna podobały się dziecku. Na rynku są produkty z postaciami z filmów, ale też bardziej uniwersalne – ze zwierzakami czy fajnymi dziecięcymi wzorami (takie wolniej wyjdą z mody).

Śniadaniówki do szkoły: ranking

1. Śniadaniówka pudełko

Taka śniadaniówka to zwykle lekkie pudełko z wieczkiem zamykanym na wcisk. Wykonane z tworzyw przeznaczonych do przechowywania żywności (bez BPA). Odpowiednia pojemność to ok. 750 ml. Na wieczku często znajduje się wesoły obrazek. To prosta i tania śniadaniówka do szkoły, raczej na przekąski niż duże drugie śniadanie.

Śniadaniówka do szkoły z bidonem

Śniadaniówka może być niewielka lub spora, mieć całkowicie zdejmowaną przykrywkę mocowaną na wcisk lub otwierane wieczko. Jeśli do kompletu jest bidon, zaoszczędzisz sobie dodatkowego zakupu. Wybierz bidon o pojemności co najmniej 500 ml. Dobrze, jeżeli dolna jego część służy za kubek. Zwróć uwagę, by śniadaniówka i bidon były wykonane z bezpiecznych dla dzieci tworzyw.

Śniadaniówka do szkoły z torbą

Torba śniadaniowa do szkoły ma właściwości izolujące. Jest łatwa do utrzymania w czystości, powinna też mieć poręczny pasek, dzięki czemu można ją nosić jak torebkę albo jak plecaczek. Przyda się również dodatkowa kieszonka na wkłady chłodzące oraz plakietkę z miejscem do podpisania nazwiskiem właściciela. Śniadaniówka z torbą jest zwykle bardzo pojemna: pomieści kanapki, owoce i niewielki napój.

Duża śniadaniówka do szkoły z przegródkami

W śniadaniówce z przegródkami bez trudu umieścisz różnego rodzaju przekąski: osobno warzywa i owoce, osobno kanapkę czy tortillę. Nic się nie pomiesza i nie rozpadnie, o ile tylko śniadaniówka będzie szczelnie zamknięta. Polecamy urocze śniadaniówki w kształcie zwierzątek, z kilkoma przegródkami i sztućcami w zestawie. Niektórych można używać w mikrofalówce. Tutaj kupisz je bardzo tanio:

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama