Dzieci uczą się przez naśladownictwo – pierwszymi nauczycielami każdego malucha są rodzice. Brittney Johnson, mama 4-letniej Payton, zrozumiała, jak ważne jest bycie dobrym przykładem dla swojego dziecka. Przeczytajcie wpis, który opublikowała na Facebooku.

Reklama

"Jeśli chodzi o dobre wychowanie, bądź przykładem..."

Brittney Johnson zabrała córeczkę na zakupy. Chciała, żeby mała Payton pomogła jej wybrać kostium kąpielowy. Gdy weszły do przymierzalni, Brittney miała ze sobą aż 11 kostiumów wybranych przez córkę. Zaczęła je przymierzać, robiła zdjęcia i wysyłała przyjaciółkom, żeby oceniły, w którym stroju wygląda najlepiej. W pewnym momencie spojrzała na córkę i zrozumiała, jak ważna dla Payton jest ta chwila, wspólne zakupy i wizyta w przymierzalni. Dlaczego?

"Przymierzyłam jeden strój, potem drugi, trzeci. Robiłam zdjęcia, żeby wysłać je przyjaciółkom i zapytać, co o nich myślą. Dziewczyny są dziwne, tak właśnie robimy... Wtedy zrobiłam to zdjęcie. Widzicie tę słodką istotkę w rogu? Ubraną w sukienkę i górę od stroju? Chciałam zobaczyć, co powie. Kiedy spojrzała w lustro, powiedziała, że uwielbia ten wzór i myśli, że wygląda pięknie. Zapytała, czy ja też uważam, że wygląda pięknie. Uderzyło mnie, że ona mówi tylko to, co usłyszy, co sama zobaczy. Każdego dnia mówię jej, że jest piękna. Jest uprzejma, kiedy wchodzi do sklepu, bo zawsze jej powtarzam, że jest uprzejma. Jest grzeczna przy kasie, bo widzi, że ja jestem grzeczna w stosunku do obcych. Komplementuje innych ludzi, bo uwielbia uczucie, kiedy ktoś komplementuje ją. Kiedy jesteśmy w tej przymierzalni, z tymi wszystkimi strojami kąpielowymi, to jest taki moment, kiedy mogę powiedzieć, że okropnie przytyłam przez ten rok albo że świetnie wyglądam w tym kolorze. Słowa, które wybiorę, zapiszą się w świadomości mojej córki. Jeśli chodzi o dobre wychowanie, bądź przykładem. Jeśli chodzi o uprzejmość, bądź przykładem. Jeśli chodzi o ciało, bądź przykładem" – napisała Brittney.

Jaki przykład dajesz swojemu dziecku?

Post opublikowany przez Brittney udostępniono prawie 150 tys. razy, pojawiły się pod nim tysiące komentarzy. "Z całego serca chciałabym cofnąć czas i zmienić słowa, które wypowiadałam w stosunku do siebie. Teraz muszę przekonywać 14-latkę, żeby nie używała tych samych słów względem siebie. To takie piękne, mam nadzieję, że mamy zrozumieją to jak najwcześniej" – napisała jedna z internautek.

Ile razy powiedziałyście przy swoich dzieciach, że wyglądacie okropnie, że jesteście brzydkie, grube i do niczego się nie nadajecie? Jeśli nigdy – powinnyście być przykładem dla innych! Jeśli zdarzyło się wam to chociaż kilka razy – następnym razem pomyślcie, że tymi słowami możecie skrzywdzić własne dzieci. Bądźcie przykładem dla swoich maluchów, nie tylko dla córek. Wychowujcie je na dobrych, uprzejmych i pewnych siebie ludzi – kiedyś wam za to podziękują.

Zobacz także

Zobacz także: Takiego zdjęcia nie pokazała jeszcze żadna mama!

Reklama

Źródło: Facebook

Reklama
Reklama
Reklama