Dla wielu rodziców aktywnych zawodowo ogromnym problemem jest zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły. Starsze dzieci uczestniczą w lekcjach zdalnych, lecz tymi młodszymi muszą w tym czasie zaopiekować się rodzice. Katowicki sanepid wymyślił jednak inne – oryginalne i absurdalne rozwiązanie...

Reklama

Koronawirus w żłobku

Jeszcze w piątek w jednym ze śląskich żłobków sytuacja związana z pandemią koronawirusa wydawała się pod kontrolą. Wszystko jednak zmieniło się w sobotę rano. „Rano otrzymaliśmy telefon z sekretariatu żłobka, że w grupie Jasia wykryto COVID-19 u nauczyciela, mamy obserwować dziecko i czekać na dalsze instrukcje” - powiedziała mama jednego z dzieci.

Ani w żłobku, ani na kwarantannie

Dalsze instrukcje pojawiły się już w poniedziałek. Żłobek w Siemianowicach poinformował, że dzieci, które 20 października przebywały w grupie Jeżyków lub Misiów muszą być poddane kwarantannie. Jak się okazało, były jednak pewne wyjątki: „O dziwo nas to omija – Jaś we wtorki nie chodzi do żłobka. Bez znaczenia jest fakt, iż był w tej grupie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek, miał kontakt z tymi dziećmi i innymi paniami” - napisała mama 2-letniego Jasia. Jak się okazało, dwuletni Jaś, mimo że oficjalnie nie miał kwarantanny, nie mógł pójść do żłobka, ponieważ jego grupa nie działała.

e-book Odporność dziecka konsultacja dr P. Grzesiowski
edipresse

Absurdów ciąg dalszy

W poniedziałek Żłobek Miejski w Siemianowicach Śląskich umieścił na swojej stronie informacje od Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Katowicach. Sanepid wydał pozytywną opinię w sprawie zdalnej formy opieki w grupach 3 i 4 w tym żłobku. Taka nauka zdalna dla maluchów obowiązuje od 26 do 30 października.

Uzasadnienie

Katowicki sanepid jako uzasadnienie swojej opinii podał, że dyrektor Żłobka Miejskiego w Siemianowicach Śląskich poinformował o pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 jednego z pracowników. Na tej właśnie podstawie sanepid zdecydował o formie nauki zdalnej w żłobku.

Zobacz także

Źródło: spidersweb.pl​

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama