Do tej pory wypłacaniem 500 plus zajmowały się samorządy, od 1 czerwca pieniądze wypłaca ZUS. Sprawdźmy, na kiedy zaplanowane są wypłaty (to aż dziesięć możliwych wariantów) i co jeszcze zmieniło się w kwestii wypłacania świadczenia.

Reklama

Spis treści:

Kiedy wypłata 500 plus?

Zmianie uległy terminy wypłacania pieniędzy.

Od 1 czerwca wypłaty są realizowane: 2, 4, 7, 9, 12, 14,16, 18, 20 lub 22 dnia każdego miesiąca.

Dzień wypłaty 500 plus, dla każdego ustalany jest losowo, automatycznie i będzie obowiązywał do czasu, na który przyznane zostało świadczenie. Jeśli pierwszy przelew po 1 czerwca dotarł do Ciebie 16 czerwca, oznacza to, że ZUS będzie przelewał pieniądze na twoje konto 16 dnia każdego kolejnego miesiąca.

Zobacz także

Jak sprawdzić termin wypłat 500 plus?

Chcesz dowiedzieć się kiedy będziesz otrzymywać wypłatę 500 plus? Nie musisz sprawdzać daty przelewu. Nie musisz też dzwonić do ZUS w celu uzyskania tej informacji od urzędnika.

Wystarczy wejść na swoje konto PUE ZUS. Po zalogowaniu się do systemu należy:

  • kliknąć w kafelek „Rodzina 500+”,
  • wyświetlić listę złożonych wniosków,
  • zaznaczyć właściwy wniosek,
  • wyświetlić „szczegóły”,
  • wyświetlić „wypłaty i zwroty” (tu będzie informacja na temat dnia wypłaty 500 plus).

Terminy wypłat 500 plus a dni wolne od pracy urzędu

A co w sytuacji, kiedy termin przelewu 500 plus wypadnie w weekend lub święto?

– Termin płatności oznacza, że w tym dniu środki powinny być już na koncie rodzica – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Jeżeli termin płatności wypada w dniu wolnym od pracy, wtedy przelejemy pieniądze dzień wcześniej – dodaje cytowana przez serwis Infor rzeczniczka.

Inne zmiany w wypłatach 500 plus

Wnioski o 500 plus w 2022 roku (od 1 lutego 2022) są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną. A wypłata pieniędzy odbywa się wyłącznie za pomocą przelewu bankowego. Dokładny opis wszystkiego, co warto wiedzieć, znajdziesz w artykule: 500 plus na dziecko: zmiany w zasadach przyznawania w 2022/2023 roku.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama