Park Julinek
Park Julinek
Czas wolny

Julinek – sztuka, rozrywka i… tradycja

Podwarszawski Julinek to miejsce jedyne w swoim rodzaju nie tylko na mapie Mazowsza i Polski, ale także w skali całego świata. Przesada? Bynajmniej!

Park Rozrywki w Julinku znajduje się zaledwie 30 km od Warszawy, na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Cieszy się on ogromną popularnością i trudno się dziwić, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Jeśli jeszcze tam nie byłeś, warto dodać do listy miejsc wartych odwiedzenia całą rodziną. Co wyróżnia Julinek? Twórcy nie tylko postanowili zadbać o świetną zabawę zarówno dla małych, jak i dużych gości.

Najważniejsze atrakcje w Julinku

Park powstał 3 lata temu na terenie dawnej Bazy Cyrkowej. Do dziś można tu zobaczyć: Małą i Dużą Arenę. W budynkach tych ćwiczono i występowano. W kompleksie mieszkały także dzikie zwierzęta występujące na arenach, np. słonie, lwy i tygrysy. Dziś są miejscem wydarzeń artystycznych, koncertów, imprez rozrywkowych. Na jakie atrakcje mogą liczyć odwiedzający park:

  • Podniebny Cyrk – jeden z najrozleglejszych w kraju i zdecydowanie największy na całym Mazowszu park linowy. Liczy ponad kilometr długości i jest podzielony na 7 tras o różnych stopniach trudności. Dwie z nich są przeznaczone dla dzieci. Aby przemierzyć całość Podniebnego Cyrku, trzeba pokonać aż 138 przeszkód. Cały obiekt spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa oraz zapewnia doskonałą zabawę zarówno początkującym adeptom podniebnych spacerów, jak i doświadczonym miłośnikom mocnych wrażeń.
Park Julinek
Park Julinek
  • Kraina Dmuchańców – zespół kilkunastu obszernych obiektów dmuchanych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. To gwarancja doskonałej zabawy, która poprawia sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Radosna Kraina Dmuchańców zapewnia także rozrywkę dla dorosłych (30-metrowa zjeżdżalnia wodna).
Park Julinek
Park Julinek
  • Minigolf Cyrkowy – pola do gry w minigolfa można spotkać tu i ówdzie. Ale nie każde ma powierzchnię aż 1000 metrów kwadratowych i aż 18 torów do gry. A przede wszystkim – żaden tor na Mazowszu i w całej Polsce nie ma charakteru cyrkowego i na żadnym z nich nie trzeba stawiać czoła klaunom i dzikim zwierzętom broniącym dostępu do dołków golfowych.
Park Julinek
Park Julinek
  • Cyrkowa Strefa Animacji i Plac Zabaw – w pełni sezonu, czyli od maja do października, gości codziennie zabawiają animatorzy. Chętnych nauczą chodzenia na szczudłach i żonglerki. Dzieci mogą także spędzać czas na Placu Zabaw (piaskownica, huśtawki, tyrolka), którego ekologiczne elementy są zbudowane na bazie drewna akacjowego.
Park Julinek
Park Julinek


Park zapewnia nie tylko świetną zabawę, ale i zaplecze, które jest niezbędne dla rodzin podróżujących z dziećmi. Przy Parku Rozrywki, w sercu Puszczy można zatrzymać się na dłużej w hotelu lub na polu namiotowo-kepmpingowym (posiada pełny dostęp do infrastruktury hotelowej). Na terenie parku znajdują się również restauracje i strefy gastronomiczne. Park Rozrywki Julinek to również idealne miejsce do organizacji imprez okolicznościowych, jak choćby dziecięce urodziny.

Historia nie musi być nudna

Na samą myśl o historii wiele osób dostaje gęsiej skórki, bo co ma to wspólnego ze świetną zabawą? Jednak w tym przypadku będzie to ciekawy aspekt zarówno dla małych, jak i dużych gości. Otóż rawie 70 lat temu powołano do istnienia w Julinku stacjonarną Bazę Cyrkową. Ośrodek stał się nie tylko stałym centrum dla ekip cyrkowych działających w całej Polsce, ale również zapleczem ich postojów i zimowania. Baza była przede wszystkim miejscem treningów artystów oraz ośrodkiem doskonalenia sztuki cyrkowej. To tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej. - W ciągu 50 lat swojego istnienia szkoła wykształciła i wypuściła w świat ponad 370 artystów – mówi pan Janusz Sejbuk, kustosz Wystawy Sztuki Cyrkowej w Julinku, jedynego w Polsce i jednego z nielicznych w Europie muzeum prezentującego niezwykły świat cyrku.

Przez długie dziesięciolecia Julinek był ogólnopolskim ośrodkiem sztuki cyrkowej o znaczeniu światowym. Tutaj ściągali menadżerowie cyrków z całego świata, aby oglądać treningi i występy oraz zapraszać polskich artystów na areny wszystkich kontynentów. Park Rozrywki chroni to unikalne dziedzictwo i zaprasza swoich gości do zapoznania się z nim. To właśnie na terenie parku znajduje się wystawa, w której zbiorach jest kilka tysięcy eksponatów. Można tam obejrzeć plakaty, zdjęcia, publikacje, bukleciki (programy występów cyrkowych), a także wiele autentycznych strojów i rekwizytów. Znajdziemy tam także dokumenty obrazujące rozwój sztuki cyrkowej w wielu krajach świata, w tym cyrku radzieckiego, który u szczytu swojego największego rozwoju zatrudniał 8 tysięcy artystów. Wystawa Sztuki Cyrkowej to atrakcja absolutnie wyjątkowa w skali kraju!

Blisko przyrody

Nie wolno zapominać, że na terenie Parku Rozrywki Julinek znajduje się wejście na teren Kampinoskiego Parku Narodowego. Do dyspozycji gości jest około 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km szlaków rowerowych. W pobliżu ośrodka znajduje się samoobsługowa serwisownia rowerów, która umożliwia dokonywanie drobnych napraw.  Dodatkowo park oferuje specjalny tor do wyścigów ekologicznymi samochodami elektrycznymi (typu jeep, quad i buggy). Na terenie działa także wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego: kijów do nordic walking a zimą także nart biegowych. 

Atrakcji jest co niemiara.  Bez wątpienia Julinek to miejsce jedyne w swoim rodzaju nie tylko na mapie Mazowsza i Polski, ale także w skali całego świata. Gorąco polecamy!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA