Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Czas wolny

Co robić w wakacje w domu? Pomysły na każdy dzień tygodnia

W tym roku z racji epidemii koronawirusa więcej rodzin zdecyduje się na spędzenie wakacji w domu. Wspólne gotowanie, eksperymenty czy poznawanie uroków swojej okolicy to dobre pomysły na spędzenie rodzinnego czasu.

Jeśli spędzacie wakacje w domu, nie załamujcie rąk! Macie szczęście, bo codziennie możecie robić coś innego, np. wspólnie pichcić nowe potrawy, bawić się z dziećmi w zapomniane już zabawy z waszego dzieciństwa, urządzić sobie przebieranki, wyciągając najróżniejsze rzeczy z szafy (przy okazji ją sprzątając!). Oto 7 pomysłów na wakacje w domu – na każdy dzień tygodnia i na każdą pogodę!

Wakacje w domu: jak spędzić je z dzieckiem?

Do żadnej z poniższych wakacyjnych zabaw nie będziecie potrzebować szczególnych akcesoriów, a te, które wam się przydadzą, dostaniecie bez problemu w okolicznych sklepach. Gotowi cieszyć się latem? Do dzieła! Udowodnijcie sobie i dzieciom, że lato może być fajne, nawet kiedy nigdzie nie wyjeżdżacie.

Poniedziałek: zabawy naszego dzieciństwa

Wakacje w domu nie oznaczają zamknięcia w czterech ścianach. Zabierzcie dzieci na dwór, a do torby spakujcie kredę, skakankę i gumę do skakania. Pokażcie swoim latoroślom, jak sami bawiliście się w dzieciństwie. Piszcie kredą po chodnikach, zagrajcie w klasy, a potem zróbcie zawody w skakaniu na skakance!

Wtorek: wspólne gotowanie

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni i warto to wykorzystać! Choć dla was przygotowywanie posiłków jest tylko codziennym obowiązkiem, dla waszych dzieci wspólne gotowanie jest wspaniałą okazją na spędzenie czasu z rodzicami. Upieczcie ciasto lub babeczki, zróbcie kolorowe kanapki lub owocową sałatkę.

Środa: przebieranki

Wyciągnijcie z szafy różne ubrania i dodatki i pozwólcie dzieciom się przebrać. Sami też dołączcie do zabawy! Jeśli puścicie do tego ulubioną muzykę waszych dzieci, będziecie mieć prawdziwie letni karnawał i niezapomniane wakacje w domu – zabawy ruchowe są najlepsze na świecie.

Czwartek: wypad nad wodę

Na pewno w waszej okolicy jest jakiś staw lub rzeka. Spędźcie tam dzień, puszczając bańki mydlane i kaczki z kamyków, zróbcie też łódki z patyków i obserwujcie, jak płyną. Nie zapomnijcie o nakarmieniu kaczek! Przebywanie nad wodą to kwintesencja wakacji.

Piątek: wyjście do parku

Park lub łąka może być wspaniałym materiałem badawczym dla młodych przyrodników. Szukajcie różnych roślinek, załóżcie zielnik, weźcie ze sobą szkło powiększające i obserwujcie mrówki, pasikoniki i... pająki!

Sobota: magiczne sztuczki

W tym dniu zamieńcie się w magików – nauczcie się karcianych sztuczek, numeru ze znikającą monetą, a jeśli macie w domu królika, wyjmijcie go z cylindra! Możecie też zrobić prawdziwie magiczne rysunki, które ożyją dzięki odrobinie wody. Takie wakacje w domu będą nie tylko bezpieczne, lecz także ekscytujące!

Niedziela: eksperymenty

Czas na domowe eksperymenty! Zamieńcie wasz dom w laboratorium. Wystarczy odrobina sody oczyszczonej, płyn do mycia naczyń i ocet, a stworzycie wulkan. Pomysłów na domowe eksperymenty jest w internecie co niemiara. Korzystajcie do woli!

Na koniec jeszcze jedno: pamiętajcie, że nieważne, gdzie spędzacie wakacje, najważniejsze jest, żebyście spędzali je razem!

Zobacz także:

najlepsze parki rozrywki w Polsce
Adobe Stock
Czas wolny
Wakacje 2020 w najlepszych parkach rozrywki w Polsce [ograniczenia sanitarne + zasady bezpieczeństwa]
Drony odkażające teren zabaw, kamery termowizyjne wychwytujące zmiany temperatury u ludzi, ale za to bez maseczek, chociaż z 2-metrowymi odstępami – tak będzie wyglądała kontrola bezpieczeństwa sanitarnego w największym w Polsce parku rozrywki EnergyLandia w Zatorze. Od soboty 6 czerwca bramy parków rozrywki w Polsce ponownie otwierają swoje atrakcje, niestety robią to w rygorze sanitarnym, tak więc dzieci i rodziców czeka sporo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Parki rozrywki zostaną otwarte 6 czerwca w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki w czasie pandemii koronawirusa. Ministerstwo Rozwoju przygotowało we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia wytyczne, jak mają one funkcjonować po ponownym otwarciu, tak aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z atrakcji parków, jak i ich obsłudze. Największe parki rozrywki w Polsce: wytyczne Ministerstwa Rozwoju w sprawie bezpieczeństwa 1. EnergyLandia w Zatorze 2. JuraPark Bałtów 3. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko 4. Łeba Park 5. Park Miniatur Świat Marzeń 6. Zatorland Wytyczne Ministerstwa Rozwoju w sprawie bezpieczeństwa w parkach rozrywki Zalecenia mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, rodzicom i opiekunom oraz pracownikom parków. Sprowadzają się przede wszystkim do umieszczenia na terenie atrakcji ogromnej liczby dozowników ze środkami do dezynfekcji rąk i zaleceniem zachowania 2-metrowego dystansu społecznego. Zgodnie z wytycznymi: stacje dezynfekujące umieszczone będą na terenach parków rozrywki – minimum 1 dezynfektor na każde 50 metrów na metr kwadratowy powierzchni obejmującej teren wejścia i kas biletowych, a także odpowiednia liczba przy przystankach dla autobusów i ciuchci, w alejkach i ciągach komunikacyjnych, wejściach do atrakcji, w salonach gier, na placach zabaw, rekomenduje się zakup biletów bezgotówkowo online lub w biletomatach, płatności bezgotówkowe w punktach usługowych, kasach biletowych, sklepach na terenie parków rozrywki, w czasie korzystania z punków gastronomicznych obowiązuje zachowanie 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, dezynfekcja rąk przy wejściu na teren lokalu, odległość między blatami stolików powinna być min. 2 metry, przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie...

Bezpieczne wakacje
Adobe Stock
Czas wolny
Bezpieczne wakacje 2022: zasady, których musisz przestrzegać w Polsce i za granicą
Bezpieczne wakacje są jeszcze trudniejsze do zorganizowania, jeśli jedzie się z dzieckiem. Przed urlopem warto sprawdzić bezpieczne kierunki podróży, zasady reżimu sanitarnego w hotelach, na plażach i w restauracjach. Wyjaśniamy, jak zachować się bezpiecznie na wakacjach, gdzie jechać, a jakich miejsc unikać.

Bezpieczne wakacje wcale nie muszą być nudne – to także czas luzu i beztroski, o ile zachowacie rozsądek. Podczas wakacji z dzieckiem najważniejsze jest bezpieczeństwo, a rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy! Podajemy najważniejsze zasady bezpieczeństwa na wakacjach w Polsce i za granicą. Rady na wakacje: Gdzie jechać na bezpieczne wakacje? Bezpieczne podróże 2022: wytyczne ECDC i WHO Bezpieczne wakacje: zasady Bezpieczne wakacje: zasady dla dzieci Bezpieczne wakacje nad wodą Bezpieczne wakacje na wsi Bezpieczne wakacje w górach Gdzie jechać na bezpieczne wakacje? Mimo że pandemia w Polsce oficjalnie się zakończyła, podróżowanie nadal nie jest w pełni bezpieczne. Polskie MSZ odradza niektóre podróże międzynarodowe, ale nawet jadąc na wakacje w Polsce, nie można zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa: częstej dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu społecznego i unikaniu zatłoczonych miejsc.  Polskie MSZ ostrzega: „Sytuacja epidemiczna na świecie stabilizuje się, wciąż jednak jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna.  MSZ w dalszym ciągu odradza podróże, które nie są konieczne, do krajów lub regionów, w których poziom zachorowań jest znacząco wyższy niż w Polsce. W regionach o sytuacji epidemicznej zbliżonej do Polski lub z niższym poziomem zachorowań MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.  W związku z tym przy podejmowaniu decyzji o podróżach zagranicznych warto sprawdzić informacje o bieżącej sytuacji epidemiologicznej zachorowań na COVID-19. Trzeba też bezwzględnie stosować się do lokalnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych”. Kraje niewymagające zaświadczeń ani testów na COVID (lista 2022): Albania Argentyna Austria Bułgaria Chorwacja Cypr Cypr Północny Czarnogóra...

bezpieczne kraje na wakacje, wakacje a koronawirus
Adobe Stock
Aktualności
Gdzie jechać na wakacje 2020: 6 krajów, w których możesz czuć się bezpiecznie
Są kraje, które są bezpieczne jako cel podróży na wakacje 2020. Nie musisz więc całkiem rezygnować z wyjazdu, nawet w dobie koronawirusa. Wakacje za granicą mogą być bezpieczne, o ile wiesz, dokąd pojechać.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa wiele krajów europejskich otwiera swoje granice, a hotele zaczynają ponownie przyjmować turystów. W tym roku trzeba jednak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu inaczej niż zwykle: przede wszystkim sprawdzić bezpieczne kierunki i restrykcje, jakie obowiązują w różnych regionach. Wybrałyśmy kilka miejsc, w których możesz czuć się pewnie, także z rodziną i z małymi dziećmi. To państwa, które najlepiej poradziły sobie z pandemią i w których potwierdzono znacznie mniej przypadków choroby Covid-19. Bezpieczne kraje na wakacje 2020 Jeśli w tym sezonie wybierasz się na zagraniczne wakacje, koniecznie sprawdź listę krajów, w których wciąż jest duże ryzyko zakażenia się koronawirusem i do których podróż zdecydowanie odradza polskie MSZ. Z powodu koronawirusa podróżowanie nadal nie jest bezpieczne. Ale jest też dobra wiadomość – niektóre państwa w Europie opanowały pandemię! Z myślą o turystach wdrożyły bardzo surowe obostrzenia dotyczące higieny w miejscach zakwaterowania, restauracjach i sklepach, obcokrajowcom zapewnia się maski i ułatwia zachowanie dystansu społecznego. Tam warto jechać na wakacje! Gruzja To kraj, który bardzo szybko zareagował na rozprzestrzenianie się koronawirusa, dzięki czemu udało się utrzymać liczbę zakażeń na dość niskim poziomie. W Gruzji jest 260 razy mniej przypadków Covid-19 niż w najbardziej dotkniętych pandemią krajach europejskich. Stolica Gruzji, Tbilisi, została wytypowana przez organizację European Best Destination na lidera spośród najbezpieczniejszych miejsc na spędzenie wakacji w 2020 roku. To wyjątkowe i modne turystycznie miejsce, które łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wprost idealne dla miłośników kultury, gastronomii i architektury. Warto wiedzieć, że Tbilisi to miasto 5 razy bezpieczniejsze niż Paryż czy Londyn. Do tego Gruzja ma więcej łóżek...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Dzień Nauczyciela 2021
Aktualności
Dzień Nauczyciela 2022: kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Co warto o nim wiedzieć?
Joanna Biegaj
jod a ciąża
Dieta w ciąży
Czy jod w ciąży jest równie ważny jak kwas foliowy?
Małgorzata Wódz
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Laurka na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku
Joanna Biegaj
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Żywienie
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Joanna Biegaj
Wierszyki na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Wierszyki na Dzień Nauczyciela: śmieszne, krótkie, rymowane
Adrianna Trusiuk
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Święta i uroczystości
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Imiona dla bliźniaków? Wybierz najpiękniejsze
Imiona
Imiona dla bliźniaków: jak wybrać najpiękniejsze? (dla pary tej samej płci oraz dla dziewczynki i chłopca)
Luiza Słuszniak
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda
Święta i uroczystości
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda? [PEŁEN PRZEBIEG LITURGII + DIALOGI]
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Grzyby niejadalne z gąbką
Zdrowie
Grzyby niejadalne z gąbką – czy są trujące, jak wyglądają? (zdjęcia)
Ewa Janczak-Cwil
Tabletki z jodkiem potasu po co
Zdrowie
Tabletki z jodkiem potasu – po co się stosuje?
Ewa Janczak-Cwil
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, postępowanie
Zdrowie
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, kiedy do lekarza?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
rejestr ciąż
Prawo i finanse
Rejestr ciąż – czemu ma służyć, od kiedy obowiązuje?
Ewa Janczak-Cwil
Budyń dla niemowlaka
Przepisy
Budyń dla niemowlaka: przepis. Jak go zrobić i od kiedy można go podać?
Adrianna Trusiuk
Szczepienia na COVID dzieci dawka przypominająca
Zdrowie
Szczepienia na COVID dzieci – kiedy dawka przypominająca?
Ewa Janczak-Cwil
kasztany
Gry i zabawy
Jak zrobić ludziki z kasztanów –​ różne wzory
Joanna Biegaj
Jakie książki do nauki czytania wybrać dla dziecka?
Gry i zabawy
Książki do nauki czytania. Te polecamy najbardziej!
Milena Oszczepalińska
grzyby w ciąży
Dieta w ciąży
Czy można jeść grzyby w ciąży? Tak, ale zawsze istnieje ryzyko
Małgorzata Wódz