Najrzadsze imiona dla dzieci 2019
AdobeStock
Imiona

Najrzadsze imiona w Polsce w 2022 roku. Są bardzo oryginalne!

Posiadacze najrzadszych imion w Polsce mogą czuć się naprawdę wyjątkowo. Niektóre imiona zostały nadane jedynie dwa razy! Zdecydowanie są bardzo oryginalne! Poznaj najrzadsze imiona nadawane w naszym kraju w ostatnich miesiącach oraz na przestrzeni lat.

Jakie imię wybrać dla dziecka, by zaoszczędzić mu bycia jedną z pięciu Zuź w klasie lub jednym z trzech Antosiów? To pytanie zadają sobie rodzice, dla których głównym kryterium doboru imienia jest jego oryginalność. Oto najrzadsze imiona w Polsce. Pozycje, które pojawiły się na naszej liście wcale nie zaskakują. W zestawieniu królują imiona bardzo oryginalne. Rodzice musieli się naprawdę nagłowić, żeby znaleźć tak wyjątkowe, unikatowe imiona dla swoich dzieci. Jesteście ciekawi, jak brzmią?

Nietypowe imiona dla dzieci zgłaszane do USC. Niektóre trudno nawet wymówić!

Najrzadsze imiona w Polsce nadawane ostatnich miesiącach

Ministerstwo Cyfryzacji co roku publikuje zestawienie imion, które rodzice nadają swoim dzieciom. Prześledziliśmy od początku do końca ostatni spis imion i stworzyliśmy na jego podstawie listę najrzadszych imion w Polsce w 2021 roku. W minionym roku niektóre z imion zostały nadane jedynie dwa razy. Znajdziesz wśród nich unikatowe imiona dla dziewczynek i dla chłopców. 

Najrzadziej nadawane imiona żeńskie w 2021 roku:

W zestawieniu pojawiły się także imiona zagraniczne, takie jak:

 • Jamala
 • Sela
 • Lydia
 • Joy
 • Jesenia

Najrzadziej nadawane imiona męskie w 2021 roku:

Wśród najrzadszych imion dla chłopców pojawiły się też imiona zagraniczne, nadawane przez cudzoziemców mieszkających w Polsce. Są to:

 • Anatolij
 • Ammar
 • Elian
 • Usman

Zaprezentowane imiona męskie są oryginalne, ale mniej nietypowe, niż imiona nadawane dziewczynkom. Przyznacie jednak, że brzmią pięknie.

Najrzadsze imiona w Polsce na przestrzeni lat

Ministerstwo Cyfryzacji publikuje również listę imion z bazy PESEL. Poniżej przedstawiamy imiona, które nosi najmniej mężczyzn i kobiet w naszym kraju. Tutaj również można szukać inspiracji na oryginalne imię dla syna lub córki.

Najrzadsze imiona żeńskie: 

 • Rosalina
 • Grenada
 • Mariia-Mariana
 • Mihalina
 • Teodolinda
 • Genovefa
 • Roksołana
 • Genowefa
 • Stalina
 • Dziewanna

Najrzadziej nadawane imiona przez obcokrajowców mieszkających w Polsce to:

 • Mutsa
 • Manasi
 • Karianne
 • Sebat
 • Thi Tuoi

Najrzadsze imiona męskie:

 • Borzysław
 • Telesław
 • Zofian
 • Dionisios
 • Izasław
 • Waldomierz
 • Domosław

Tutaj również pojawiają się imiona zagraniczne: 

 • Charis
 • Khayrulla
 • Adilbek
 • Duc Hung
 • Abdulkerim

Imiona nadane tylko jednemu chłopcu i jednej dziewczynce

W rankingach Ministerstwa Cyfryzacji nie znajdują się imiona, które zostały nadane tylko jednej osobie. To z uwagi na możliwość zidentyfikowania dzieci, które je noszą. „W naszym rankingu nie ujawniamy, jakie imiona zostały nadane tylko jednemu dziecku. Nie robimy tego z uwagi na ochronę danych osobowych. Łatwo byłoby zidentyfikować takiego malucha, a ani on, ani jego rodzice mogą sobie tego nie życzyć i to szanujemy” – napisane jest w wyjaśnieniu.

Co sądzicie o unikatowych imionach? Wybierając imię dla dziecka, staracie się, żeby było nietuzinkowe, czy wręcz przeciwnie, preferujecie modne i popularne imiona? Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście, jakie imię nadacie swojemu dziecku – koniecznie zajrzyjcie do naszej bazy Znaczenie imion, poznacie tam nie tylko znaczenie konkretnego imienia, ale też ustalicie jego pochodzenie i daty imienin. 

Źródło: www.gov.pl

Zobacz też:

oryginalne imiona dla dziewczynek
Adobe Stock
Imiona
Oryginalne imiona dla dziewczynek. Wyjątkowe i unikatowe mają swój urok!
Oryginalne imiona dla dziewczynek też mogą być piękne! Niektórzy rodzice wybierają te najpopularniejsze, inni wolą imiona rzadko spotykane. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Oryginalne imiona dla dziewczynek zyskują na popularności. Choć na szczytach rankingów popularności imion żeńskich znajdziemy nie najdziwniejsze imiona dla dzieci, a klasyczne imiona (takie jak Zofia czy Maria , które czerpią z polskiej tradycji), rzadkie imiona spotykane są coraz częściej. Nie brakuje też angielskich imion żeńskich, a także imion znanych w innych krajach. Spis treści: Które imię żeńskie wybrać? Oryginalne imiona żeńskie polskie Oryginalne imiona żeńskie dla dziewczynek zagraniczne Oryginalne imię dla dziewczynki – propozycje redakcji  Rzadkie imiona dla dziewczynek Nietypowe imiona dla dziewczynek Jak wybrać imię dla dziewczynki? Które imię żeńskie wybrać? Jeśli szukasz imienia dla dziewczynki , zastanów się, czy wolisz imiona tradycyjne, czy wolałabyś nadać córce imię oryginalne lub obcojęzyczne. Zastanów się, czy imię dla córki ma być popularne wśród jej rówieśniczek, czy raczej wolisz, żeby w jej klasie nie było drugiej dziewczynki o takim imieniu. Sporządźcie listę imion żeńskich , które wam się podobają i wykreślajcie te, co do których macie wątpliwości, które źle wam się kojarzą itd. A może chcecie nadać córce imię po kimś bliskim?  Oryginalne imiona żeńskie polskie Pięknym i niespotykanym imieniem dla dziewczynki może okazać się to o słowiańskim i lub staropolskim rodowodzie. W naszym języku brzmią one wyjątkowo dźwięcznie, łatwo zrozumieć również ich przekaz. Jest tak chociażby w przypadku takich imion jak: Bogumiła , Dobrochna, Miłosława (Miłochna), Mirosława Sława . Pięknym imieniem dla dziewczynki (jeśli nie pierwszym, to drugim) mogą okazać się również takie dawne imiona żeńskie jak: Bogna , Dąbrówka , Radochna Żywia . Do...

34-miesięczne dziecko
Fotolia
Imiona
Krótkie imiona dla chłopców – 14 typów redakcji
Szukasz imienia dla synka, ale zależy ci, by pasowało do długiego nazwiska? Sprawdź 14 przebojów wśród krótkich imion męskich – wybraliśmy najładniejsze.

Krótkie imiona męskie są bardzo praktyczne, łatwo także je zapamiętać. Potrafią być też bardzo ładne, tak jak te, które przedstawiamy poniżej. Znajdują się wśród nich imiona tradycyjne, ale również te dużo bardziej nowoczesne. Przed wyborem imienia, warto zapoznać się z jego znaczeniem. W tym celu możesz skorzystać z naszej bazy  Znaczenie imion , dzięki której dowiesz się więcej o znaczeniu i pochodzeniu danego imienia, a także o jego zdrobnieniach, datach imienin i sławnych osobach, które je noszą.

Imiona 12 apostołów. Czy znasz ich znaczenie?
Adobe: GiorgioMorara, Leonardo da Vinci, Ostatnia wieczerza, 1495-96
Święta i uroczystości
Imiona 12 apostołów: co oznaczają? Kim byli uczniowie Jezusa?
Jak brzmią imiona apostołów? Większość z nas wie, że najbliższych uczniów Jezusa było dwunastu. A co oznaczają ich imiona i dlaczego to jest takie ważne? Otóż w dawnych czasach ich wybór nie był przypadkowy. Sprawdź, co oznaczają imiona apostołów, dowiedz się, kim byli i… upewnij się, czy na pewno było ich tylko dwunastu.

Według Biblii Jezus wyznaczył dwunastu mężczyzn, którzy po jego śmierci mieli głosić Jego Słowo. Liczba 12 w kulturze judeochrześcijańskiej ma magiczne znaczenie i jej wybór nie jest przypadkowy – odwołuje się ona do dwunastu synów patriarchy Jakuba uznawanych za założycieli dwunastu pokoleń Izraela – symbolu odnowy. Czy potrafisz wymienić imiona wszystkich apostołów? Spis treści: Co to znaczy „apostoł”? Znaczenie imion 12 apostołów Jak mają na imię i kim byli apostołowie? Jak mają na imię i kim byli pozostali apostołowie ? Jezus Chrystus też był apostołem. Co oznacza Jego imię? Co to znaczy „apostoł”? Zgodnie z tradycją żydowską „apostoł” (gr. apostolos = wysłannik) to nazwa urzędu. Jednak w Nowym Testamencie pojęcie to odnosi się zazwyczaj do najbliższych dwunastu uczniów Chrystusa, którzy byli świadkami nie tylko nauk, ale i dokonanych przez Jezusa cudów i zostali przez Niego powołani do niesienia ewangelii – byli wysłannikami słowa Bożego.  Znaczenie imion 12 apostołów W społecznościach ludu Izraela imionom przypisywano określone znaczenie. Imiona miały być wróżbą na przyszłość dziecka i próbą wpływu na los, a także oddawać osobowość człowieka. Co ciekawe, nie każdy apostoł otrzymał przy narodzinach to imię, pod jakim jest znany współcześnie. Oryginalne imiona apostołów i ich znaczenie mogą naprawdę zaskoczyć! Polecamy: Znaczenie imion – sprawdź znaczenie imienia, zdrobnienia, imieniny Jak mają na imię i kim byli apostołowie? Ewangelia Mateusza wymienia imiona dwunastu apostołów w następującej kolejności: Piotr Apostoł, czyli Szymon Piotr (Kefas), syn Jonasza, rybak z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim Piotr to imię pochodzenia greckiego, oznacza: „niezłomny jak...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj