Kalendarz adwentowy dla dzieci to świetne rozwiązanie, które skraca zniecierpliwionemu maluchowi czekanie na święta. Kalendarze nie są jednak zarezerwowane tylko dla domu! W zależności od liczby dzieci w klasie czy też grupie kalendarz adwentowy może być też dobrym pomysłem na zabawę do szkoły.

Reklama

Sprawdziłyśmy, co ciekawego można znaleźć w sklepach, ale podsuwamy też pomysły na kalendarze adwentowe DIY. Poniżej znajdziesz aż 8 pomysłów na oryginalne kalendarze: do zrobienia i do kupienia.

Spis treści:

Kalendarze adwentowe dla dzieci – pomysły i nasz ranking:

  1. Kalendarz adwentowy Deku: choinka i 24 woreczki na prezenty
  2. Kalendarz adwentowy Little Dutch drewniany
  3. Kalendarz adwentowy Meri Meri Zimowa Kraina
  4. Kalendarz adwentowy Eurographics puzzle
  5. Kalendarz adwentowy Psi Patrol (2022)
  6. Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY – galeria świąteczna
  7. Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY z rolek po papierze toaletowym

Czego uczy kalendarz adwentowy dla dzieci?

Kalendarz adwentowy przyda się wszystkim zniecierpliwiony maluchom, które wciąż dopytują o wizytę Mikołaja i prezenty pod choinką, ale może być także okazją do wyjaśnienia dziecku, czym jest Adwent. Jakie jeszcze korzyści daje dziecku kalendarz?

Zobacz także
  • Umila czekanie – pokazuje, że czekanie, nawet bardzo długie, może być przyjemne. Dzięki kalendarzowi każdy dzień niesie ze sobą niespodziankę, atrakcję, zadanie do wykonania.
  • Fizycznie pokazuje czas – dziecko nie do końca jeszcze rozumie, czym jest dzień, tydzień, miesiąc. Dzięki kalendarzowi czas nabiera realnych kształtów. Można go dotknąć, zobaczyć, ile okienek jest jeszcze do otwarcia, i ile dni zostało jeszcze do świąt.
  • Daje okazję rodzinie, by była razem – kiedyś podczas adwentu domownicy spędzali ze sobą czas, wykonując dekoracje na choinkę. Teraz zdarza się to rzadziej. Może zapoczątkujecie rodzinną świąteczną tradycję i przygotujecie dla dziecka kalendarz adwentowy DIY, by potem razem z maluchem każdego dnia odkrywać niespodzianki, które się w nim znalazły.

Kiedy przygotować kalendarz adwentowy dla dzieci?

Pierwszy dzień adwentu zawsze przypada w niedzielę, cztery tygodnie przed 25 grudnia (okres adwentu musi obejmować cztery kolejne niedziele). Dlatego kalendarz adwentowy dla dzieci powinien być przygotowany na czwartą niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia. Tego dnia podaruj go dziecku, bo wtedy zaczyna się adwent. Jeśli chcesz wykonać go własnoręcznie, powinien zawierać 24 niespodzianki (po jednej na każdy dzień). Ostatnią dziecko otworzy w Wigilię.

Pomysły na kalendarze adwentowe dla dzieci 2022 [NASZ RANKING]

Kalendarz adwentowy może być znacznie ciekawszy niż popularne pudełka czekoladek. Możesz do niego włożyć małe spersonalizowane prezenty albo nawet zadania adwentowe dla dzieci, które rozwiążecie razem z dzieckiem. Polecamy te kalendarze do samodzielnego wypełnienia zadaniami, zabawkami, słodyczami:

1. Kalendarz adwentowy Deku: choinka i 24 woreczki na prezenty

Drewniana choinka a na jej gałęziach 24 ciemnoczerwone woreczki, do których można włożyć drobne upominki, np. spineczki do włosów, resoraka, czekoladkę. Choinka ma wysokość 51 cm. W przeciwieństwie do wielu innych kalendarzy adwentowych dla dzieci – może się sprawdzić świetnie nie tylko w ciągu jednego adwentu.

ceneo.pl

2. Kalendarz adwentowy Little Dutch drewniany

Zaśnieżone kamienice, uśmiechnięte dzieci na łyżwach, choinki, bałwanek… To tylko niektóre z 24 drewnianych elementów, które znajdziecie w kalendarzu adwentowym firmy Little Dutch na 2022 rok. Każda niespodzianka opakowana jest jak najprawdziwszy gwiazdkowy prezent… Drewno, z którego zostały wykonane figurki posiada certyfikat FSC.

ceneo.pl

3. Kalendarz adwentowy Meri Meri Zimowa Kraina

Kalendarz adwentowy w postaci rozkładanej kartki z 24 niezwykłymi dekoracjami? Czemu nie! To opcja dla wielbicielek pełnych uroku zabawek i dekoracji w subtelnych kolorach.

ceneo.pl

4. Kalendarz adwentowy Eurographics puzzle

Ten kalendarz adwentowy zawiera puzzle, dzięki którym można ułożyć trzy świąteczne układanki: małego labradora buszującego wśród prezentów, choinę za oknem oraz św. Mikołaja. Trzeba przyznać, że nastrój tych obrazków sprawia, że już nie można doczekać się Gwiazdki...

ceneo.pl

5. Kalendarz adwentowy Psi Patrol (2022)

Kalendarz adwentowy z figurkami i akcesoriami prosto z Zatoki Przygód? Świetny pomysł, zwłaszcza jeśli chcemy sprawić fanom Psiego Patrolu prawdziwą radość.

ceno.pl

6. Pomysły na kalendarz adwentowy dla dzieci – galeria świąteczna

To może być piękna dekoracja na ścianie waszego salonu, która umili całej rodzinie oczekiwanie na święta. Wystarczy znaleźć odpowiednią gałąź, sznurek, papierowe torebki, woreczki, serwetki i 24 malutkie prezenty, które zapakujesz dla dziecka.

Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY – galeria
Hanna Kozłowska

7. Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci z rolek po papierze toaletowym?

Kolejny kalendarz do własnoręcznego wykonania przez ambitnych rodziców. Nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych. Jedyna trudność polega na zgromadzeniu odpowiednio wcześniej zapasu 24 rolek po papierze toaletowym. Dodatkowo potrzebne będą: ozdobny papier, klej, taśma dwustronna, cyferki no i oczywiście 24 drobiazgi, które zechcesz podarować dziecku.

kalendarz adwentowy dla dzieci z rolek po papierze toaletowym
Edipresse


Zapoznaj się z naszymi filmami instruktażowymi o kalendarzach adwentowych DIY:

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama