kalendarz adwentowy dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Kalendarz adwentowy dla dzieci 2021: pomysły na kalendarz do kupienia i do zrobienia [RANKING]

Kalendarz adwentowy dla dzieci powinien być niebanalny – dlatego przygotowałyśmy najlepsze pomysły na przeróżne kalendarze, które umilą maluchowi oczekiwanie na święta. Znajdziesz tu zarówno kalendarze adwentowe do kupienia, jak i te do zrobienia samodzielnie w domu. Jest z czego wybierać!

Kalendarz adwentowy dla dzieci to świetne rozwiązanie, które skraca zniecierpliwionemu maluchowi czekanie na święta. Kalendarze nie są jednak zarezerwowane tylko dla domu! W zależności od liczby dzieci w klasie czy też grupie kalendarz adwentowy może być też dobrym pomysłem na zabawę do szkoły.

Sprawdziłyśmy, co ciekawego można znaleźć w sklepach, ale podsuwamy też pomysły na kalendarze adwentowe DIY. Poniżej znajdziesz aż 8 pomysłów na oryginalne kalendarze: do zrobienia i do kupienia.

Spis treści:

  1. Czego uczy kalendarz adwentowy dla dzieci?
  2. Kiedy przygotować kalendarz adwentowy dla dzieci?
  3. Kalendarze adwentowe dla dzieci – pomysły i nasz ranking:

Pomysł na kalendarz adwentowy z puszek

Czego uczy kalendarz adwentowy dla dzieci?

Kalendarz adwentowy przyda się wszystkim zniecierpliwiony maluchom, które wciąż dopytują o wizytę Mikołaja i prezenty pod choinką, ale może być także okazją do wyjaśnienia dziecku, czym jest Adwent. Jakie jeszcze korzyści daje dziecku kalendarz?

  • Umila czekanie – pokazuje, że czekanie, nawet bardzo długie, może być przyjemne. Dzięki kalendarzowi każdy dzień niesie ze sobą niespodziankę, atrakcję, zadanie do wykonania.
  • Fizycznie pokazuje czas – dziecko nie do końca jeszcze rozumie, czym jest dzień, tydzień, miesiąc. Dzięki kalendarzowi czas nabiera realnych kształtów. Można go dotknąć, zobaczyć, ile okienek jest jeszcze do otwarcia, i ile dni zostało jeszcze do świąt.
  • Daje okazję rodzinie, by była razem – kiedyś podczas adwentu domownicy spędzali ze sobą czas, wykonując dekoracje na choinkę. Teraz zdarza się to rzadziej. Może zapoczątkujecie rodzinną świąteczną tradycję i przygotujecie dla dziecka kalendarz adwentowy DIY, by potem razem z maluchem każdego dnia odkrywać niespodzianki, które się w nim znalazły.

Kiedy przygotować kalendarz adwentowy dla dzieci?

Pierwszy dzień adwentu zawsze przypada w niedzielę, cztery tygodnie przed 25 grudnia (okres adwentu musi obejmować cztery kolejne niedziele). Dlatego kalendarz adwentowy dla dzieci powinien być przygotowany na czwartą niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia. Tego dnia podaruj go dziecku, bo wtedy zaczyna się adwent. Jeśli chcesz wykonać go własnoręcznie, powinien zawierać 24 niespodzianki (po jednej na każdy dzień). Ostatnią dziecko otworzy w Wigilię. 

Pomysły na kalendarze adwentowe dla dzieci 2021 [NASZ RANKING]

Kalendarz adwentowy może być znacznie ciekawszy niż popularne pudełka czekoladek. Możesz do niego włożyć małe spersonalizowane prezenty albo nawet zadania adwentowe dla dzieci, które rozwiążecie razem z dzieckiem. Polecamy te kalendarze do samodzielnego wypełnienia zadaniami, zabawkami, słodyczami:

1. Kalendarz adwentowy dla dzieci Tulo – choinka

Można zawiesić go na ścianie dziecinnego pokoju. Kalendarz jest wykonany z filcu w tradycyjnych świątecznych kolorach. Ma 24 kieszonki, do których możesz zapakować drobne prezenty dla dziecka – słodycze, malutkie zabawki, naklejki, spinki do włosów itp. Wymiary: 630 x 790 x 20 mm. Cena, ok. 45 zł.

kalendarz adwentowy Tulo.png
mat. pras.

 

KALENDARZ ADWENTOWY Z FILCU
ALLEGRO
39,00 zł

2. Kalendarz adwentowy dla dzieci – drewniany domek na święta

Jest wykonany ze sklejki, którą dziecko może pomalować farbami. Kalendarz ma 24 ponumerowane szufladki na drobne upominki. Można go kupić razem z figurkami Św. Rodziny, które widać na zdjęciu. Cena: ok. 60 zł.

kalendarz adwentowy drewniany domek
mat. pras.

KALENDARZ ADWENTOWY DREWNIANY DOMEK
ALLEGRO
58,99 zł

3. Kalendarz adwentowy dla dzieci – woreczki

Komplet małych ozdobnych woreczków uszytych z weluru, które pozwolą ci stworzyć kalendarz adwentowy według własnego pomysłu. Możesz zawiesić je np. na sznurku w pokoju dziecka lub stworzyć ozdobną girlandę, którą udekorujesz kominek. W zestawie znajduje się sznurek do powieszenia woreczków i ozdobne klamerki. Wszystkie woreczki są ponumerowane. Cena: ok. 40 zł.

Pomysły na kalendarz adwentowy - woreczki
Allegro

KALENDARZ ADWENTOWY WORECZKI
ALLEGRO
49,99 zł35,00 zł

4. Kalendarz adwentowy dla dzieci – sanie św. Mikołaja

W saniach ukryte są małe szufladki na drobne niespodzianki dla dzieci. Wykonanie z drewna gwarantuje możliwość wykorzystywania kalendarza przez kilka kolejnych świąt. Zaprzęg będzie ładną świąteczną ozdobą w pokoiku dziecka. Cena: ok. 160 zł.

 

kalendarz adwentowy sanie
mat. prasowe

KALENDARZ ADWENTOWY SANIE
ALLEGRO
164,90 zł

5. Kalendarz adwentowy dla dzieci – szopka

Urocze dwa w jednym – kalendarz adwentowy i szopka bożonarodzeniowa. Idealne rozwiązanie, szczególnie gdy nie macie w domu jeszcze szopki z figurkami postaci odwiedzających żłóbek. Wokół żłobka 24 szufladki, które można wypełnić drobnymi prezentami. Cena: ok. 120 zł.
 

kalendarz-adwentowy-szopka.png
mat. pras.

KALENDARZ ADWENTOWY SZOPKA
ALLEGRO
119,99 zł

6. Torebki do zrobienia kalendarza adwentowego (DIY)

Zestaw umożliwia samodzielne wykonanie kalendarza adwentowego. Składa się z 24 papierowych torebek, naklejek z cyferkami i drewnianych klamerek. Torebki można zamknąć klamerką i ustawić z nich dekorację na półce albo powiesić na sznurku. Cena: ok. 40 zł.
 

Pomysły na kalendarz adwentowy - papierowe torebki
Allegro

7. Pomysły na kalendarz adwentowy dla dzieci – galeria świąteczna

To może być piękna dekoracja na ścianie waszego salonu, która umili całej rodzinie oczekiwanie na święta. Wystarczy znaleźć odpowiednią gałąź, sznurek, papierowe torebki, woreczki, serwetki i 24 malutkie prezenty, które zapakujesz dla dziecka.
 

kalendarz adwentowy dla dziecka DIY
Hanna Kozłowska
 

8. Jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci z rolek po papierze toaletowym?

Kolejny kalendarz do własnoręcznego wykonania przez ambitnych rodziców. Nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych. Jedyna trudność polega na zgromadzeniu odpowiednio wcześniej zapasu 24 rolek po papierze toaletowym. Dodatkowo potrzebne będą: ozdobny papier, klej, taśma dwustronna, cyferki no i oczywiście 24 drobiazgi, które zechcesz podarować dziecku.
 

kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym
Edipresse
  
Zapoznaj się z naszymi filmami instruktażowymi o kalendarzach adwentowych DIY:


Zobacz też:

przygotowania do świąt
Adobe Stock
Święta i uroczystości
9 sposobów, by umilić dziecku oczekiwanie na święta
Maluch trzeci raz już dzisiaj pyta: mamo, kiedy będą święta? Co zrobić, by ten czas nie kojarzył mu się z supermarketem, kolejkami i wymęczonymi rodzicami?

1. Podaruj dziecku kalendarz adwentowy Wszystkie mamy, z którymi rozmawiałam, zgodne są co do jednego: przygotowania do świąt warto zacząć od podarowania malcowi kalendarza adwentowego . Dzieci nie mają pojęcia, co to znaczy „za trzy tygodnie i trzy dni” ani ile to jest „niedługo”. Znikające w brzuszku smakołyki albo drobne prezenty nie tylko osładzają męki oczekiwania, ale także pomagają odmierzać czas. Wersja dla łasuchów: Kalendarz z czekoladkami. Codziennie wręczaj jeden malcowi. Wytłumacz mu, że nawet jeśli zje wszystkie naraz, święta wcale nie rozpoczną się szybciej! Wersja dla tych, którzy lubią niespodzianki: przygotuj 24 kojarzące się ze świętami drobiazgi (np. bombki, szyszki do powieszenia na choince, orzechy, naklejki) i ładnie je zapakuj. 2. Napiszcie list do Świętego Mikołaja Święty Mikołaj doskonale wie, czy dziecko było grzeczne, warto mu jednak podpowiedzieć, co chciałoby znaleźć pod poduszką albo choinką. Wiadomość najlepiej przekazać mu w liście. Nie wiesz, jaki adres wpisać na kopercie? Adres Świętego Mikołaja: Joulumaa Santa Claus „Post Office” Arctic Circle 96–930 Rovaniemi Finland. Na pewno dojdzie! Można też wysłać elektroniczny list, np. na adres e-mail: santa.claus@santaclausoffice.fi. Albo skorzystać z podpowiedzi jednej z mam: piszemy po prostu MIKOŁAJ, NIEBO i zostawiamy list na kuchennym parapecie. Muszę tylko pamiętać, by go zabrać, gdy mała zaśnie – śmieje się mama. A list do Mikołaja trafia w odpowiednie ręce, czyli do rodziców :) 3. Przedświąteczne porządki Tak, tak, to nie pomyłka! Porządki też mogą być atrakcyjne, zwłaszcza że przy okazji można znaleźć mnóstwo zagubionych drobiazgów, porozmawiać (nie tylko o świętach), powygłupiać się. Albo po prostu porobić coś z dzieckiem. Renata, mama pięcioletniej Kasi i trzyletniego Wojtusia, także...

co do kalendarza adwentowego
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Co do kalendarza adwentowego: pomysły na prezenty dla dzieci [zabawki i zadania]
Kalendarz adwentowy dla dzieci umili im oczekiwanie na Boże Narodzenie. Rodzice często jednak muszą się głowić, co włożyć do kalendarza adwentowego. Mogą się tam znaleźć dowolne prezenty: zabawki, kosmetyki albo zadania do wykonania. Skorzystaj z naszych podpowiedzi na drobiazgi do kalendarza adwentowego.

Kalendarz adwentowy dla dzieci to popularny sposób na umilenie czasu oczekiwania na Gwiazdkę. Ale zamiast kupować gotowy kalendarz adwentowy, samodzielnie włóż do środka prezenty dla dziecka. Oprócz upominków w kalendarzu adwentowym mogą również znaleźć się zadania. Dzieci uwielbiają kalendarze adwentowe z niespodziankami! Co zatem włożyć do kalendarza adwentowego? Poniżej przedstawiamy nasze pomysły.  Co włożyć do kalendarza adwentowego? Kalendarz adwentowy dla dzieci powinien kojarzyć się ze świętami, a jednocześnie mieć w sobie tajemnicę. Bo największa radość płynie właśnie z odkrywania każdego kolejnego dnia nowej niespodzianki, jaką kalendarz kryje w środku. Jeśli nie chcesz, by dziecko w czasie adwentu objadało się słodyczami, stwórz kalendarz adwentowy z zabawkami lub innymi drobiazgami, które dziecko lubi. Oto garść pomysłów na prezenty do kalendarza adwentowego z szufladkami, woreczkami, skarpetkami etc. Do tradycyjnego kalendarza adwentowego dla dziecka możesz włożyć zabawki, które stworzą niezwykłą kolekcję, albo przedmioty codziennego użytku. Drobiazgi do kalendarza adwentowego: naklejki kredki małe figurki (np. LEGO) drobne zabawki baloniki małe laleczki spinki i gumki do włosów mebelki do domku dla lalek wskazówki, gdzie szukać skarbu (czyli większych prezentów) przypinki do ubrań karteczki samoprzylepne dla dzieci zabawny długopis świąteczna opaska do włosów mini puzzle breloczek do kluczy  mini skarbonka naszyjnik z zawieszką świąteczne stempelki z tuszem rękawiczki skarpetki świąteczne tatuaże dla dzieci samochodzik mały konik Pony urządzenie do robienia baniek mydlanych pachnące flamastry  plastelina kolorowanka ozdobny dziurkacz małe ozdoby świąteczne małe zestawy Lego lub Lego Mini figurki ciastolina zabawka do...

Kalendarz adwentowy z czekoladkami skład
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Kalendarze adwentowe z czekoladkami: większość ma FATALNY skład!
Kalendarz adwentowy często zawiera czekoladki – wybór słodkości w sklepach jest ogromny. Ale jak wybrać najlepszy, czyli zdrowy dla dzieci kalendarz adwentowy? Zdecydowanie odradzamy kupowanie pierwszego z brzegu kalendarza z czekoladkami, bo to może poważnie zaszkodzić zdrowiu dziecka.

Kalendarz adwentowy to duża atrakcja dla dzieci. Pod koniec listopada w sklepach zaczyna się roić od czekoladowych Mikołajów i bombonierek z czekoladkami na 24 dni grudnia. Niestety, na większość kalendarzy adwentowych ze słodyczami szkoda pieniędzy! Jeśli nie sprawdzisz składu, może się okazać, że kupiłaś dziecku czekoladki z olejem i tłuszczem palmowym oraz groźnym dla zdrowia dodatkiem E476. I to do regularnego jedzenia przez prawie cały miesiąc! Tradycyjny kalendarz adwentowy z czekoladkami Czekoladowe kalendarze adwentowe dla dzieci to najbardziej znana wersja kalendarza. Do tego łatwo ją kupić, bo jest ogólnodostępna. W każdym supermarkecie różnorodność kalendarzy może przyprawić o zawrót głowy. Który kalendarz adwentowy wybrać? Tańszy, bo to i tak drobiazg? A może droższy, znanej marki, która proponuje miniaturowe wersje swoich produktów ukryte w okienkach? Czekolada czekoladzie nierówna: kup kalendarz adwentowy bez E476! Kupując kalendarz adwentowy, warto stanąć przy sklepowej półce i przeczytać skład czekolady . My w redakcji przeprowadziłyśmy tego typu śledztwo i – prawdę mówiąc – złapałyśmy się za głowy! Powiedzmy to głośno: wiele kalendarzy adwentowych, których wysyp widzimy teraz w sklepach, ma naprawdę fatalny skład ! Nie lepiej jest w przypadku czekoladowych Mikołajów, których skład prezentuje się np. tak: cukier, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, mleko w proszku pełne, mleko w proszku odtłuszczone, serwatka w proszku (z mleka), tłuszcz roślinny, tłuszcz mleczny, emulgatory (lecytyny z soi, E476), aromat. I ani grama prawdziwego kakao! Kalendarze adwentowe z czekoladkami są niebezpieczne dla dzieci? Takiej samej czekolady (albo jeszcze gorszej jakościowo) używa się do wypełnienia okienek w kalendarzach adwentowych. Najbardziej niepokoi dodatek E476 (polirycynoleinian poliglicerolu) ,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj