Prezenty na Wielkanoc dla dzieci to drobiazgi, które kojarzą się z wiosną, niewiele kosztują, a jednocześnie zachęcają do kreatywnej zabawy. Wybrałyśmy najlepsze gry, zabawki oraz zestawy kreatywne, świetne na wielkanocny prezent dla rocznego dziecka, jak i dla starszej dziewczynki oraz starszego chłopca.

Reklama

Spis treści:

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci: najlepsze pomysły

Prezent na Wielkanoc dla dziecka powinien przede wszystkim sprawić maluchowi frajdę. Roczne dziecko, które dopiero poznaje symbolikę świąt, ucieszy się z pluszowego baranka czy zajączka. A dla starszej dziewczynki i chłopca polecamy edukacyjne wielkanocne gadżety: gry, zestawy klocków i kolorowanki.

Propozycje najlepszych prezentów wielkanocnych:

  • zabawkowe jajko z niespodzianką w środku, np. figurką zwierzaka
  • figurki do kolekcjonowania (np. kolejny element do kolekcji dziecka)
  • zestaw lego, np. z zajączkiem wielkanocnym
  • tablica do rysowania z magicznym znikopisem
  • zabawka edukacyjna: historyjki obrazkowe
  • gra planszowa, np. Scrabble
  • wielkanocne maskotki
  • ubranka, np. z motywem wielkanocnym
  • deskorolka ze świecącymi kołami LED (idealna na wiosnę!).

Zobacz także

Prezent na Wielkanoc dla dziewczynki

Dla dziewczynki na Wielkanoc wato kupić wciągającą grę planszową, zestaw kolorowanek wielkanocnych lub wiosennych koralików do tworzenia biżuterii. Takie prezenty na Wielkanoc zapewnią moc atrakcji, dadzą okazję do samodzielnej zabawy lub odwrotnie − skupią razem całą rodzinę. Szczególnie polecamy popularne gry rodzinne − na wspólną Wielkanoc jak znalazł!

Jeśli wolisz bardziej tradycyjny prezent na Wielkanoc dla dziewczynki, wybierz ręcznie szytą lalkę, zestaw koralików lub ciastolinę w wiosennych kolorach i w pudełkach o kształtach jajek! (a może w Wielkanoc zrobicie domową ciastolinę?).

Prezent na Wielkanoc dla chłopca

Na prezent wielkanocny dla chłopca wybierz zręcznościową grę do zabawy na dworze, polecamy np. wyjątkowo popularną kendamę. Takie wielkanocne prezenty to podwójna korzyść: rozwijają kreatywność, sprawność i zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ceny tych pomysłowych zabawek nie przekraczają 40 zł.

Dobrym pomysłem na prezent na Wielkanoc są też zestawy klocków z tradycyjnymi, wielkanocnymi motywami, jak jajka, kurczaki czy zajączki. Niektóre zaskakująco tanie i pomysłowe!

Pamiętaj: zabawki nie mają płci! Prezenty na Wielkanoc dla dziewczynek i chłopców mogą być identyczne – w zależności od upodobań dziecko. Chłopiec może bawić się pluszową lalką, a dziewczynka grą zręcznościową czy samochodzikiem.

Prezent na Wielkanoc dla rocznego dziecka

Wielkanocny drobiazg można sprezentować także najmłodszym dzieciom. Dla rocznego dziecka kup drewnianą tablicę magnetyczną, która poza zapewnianiem rozrywki będzie stymulować rozwój maluszka (polecamy zwłaszcza tablice ze zwierzątkami − kojarzą się z wiosną!). A wielkanocne pluszaki o uroczych kształtach zajączków i baranków? To dobry (i pewny!) upominek na każdą okazję, także jako prezent dla dziecka na Zajączka!

Prezent na Wielkanoc dla niemowlaka

Dla niemowląt proponujemy prezenty kojarzące się z wiosną i przyrodą, czyli wszelkie przytulanki: zajączki, kwiatki i kury, ale także gryzaki czy książeczki z motywem roślin i zwierząt. To fajne drobiazgi, które przydadzą się nie tylko w Wielkanoc.

Wielkanocne gadżety dla dzieci

To pomysły na prezenty, które poza radością i zabawą niosą ze sobą także naukę o wielkanocnych tradycjach. I angażują dzieci w świąteczne przygotowania! Na prezent na Wielkanoc dla dziecka polecamy np. kreatywne zestawy do ozdabiania jajek (alternatywa dla klasycznych pisanek). Jajka można ozdabiać brokatem, pianką czy filcem. Cena to około 60 zł.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama