Prezentujemy kilka propozycji wróżb andrzejkowych dla dorosłych. Takich, które można potraktować jako śmieszne lub na serio, które mogą zapewnić dobrą zabawę lub… prawdziwy dreszczyk emocji.

Reklama

Wróżby andrzejkowe dla dorosłych (miłosne i nie tylko):

Lanie wosku

Wśród andrzejkowych wróżb (zarówno tych dla dzieci, jak i dorosłych) prym wiedzie lanie roztopionego gorącego wosku do naczynia z wodą. Najlepiej przez klucz. Kształt, który przybierze wosk – należy unieść tak, by zobaczyć jego cień. Cień powinien „mówić” o tym, co czeka nas w przyszłości. Jeśli chcesz, skorzystaj z naszej ściągawki z interpretacjami woskowych kształtów.

Serce i szpilka

Wytnij serce z papieru. Na jednej stronie, w dowolnych miejscach serca wypisz imiona osób, które mogą mieć wpływ na twoją przyszłość (jeśli wróży sobie kobieta — może wypisać imiona mężczyzn). Odwróciwszy serce — wbij szpilkę w niezapisaną stronę. Imię, które przekuła szpilka (lub którego imienia była najbliżej) nosi człowiek, który już wkrótce okaże się ważny.

Jeśli wróżycie sobie w większym gronie — niech serce dla ciebie przygotuje ktoś inny (by wbijając szpilkę nie sugerować się rozmieszczeniem imion).

Zobacz także

Tę wróżbę można potraktować serio lub nie — by było śmieszniej, postarajmy się, by na sercach nie zabrakło imion nielubianych znajomych czy polityków.

Naczynie pełne marzeń

Do tej wróżby należy przygotować: duże naczynie z wodą, kartkę, nożyczki i wodoodporny mazak.

Kartkę potnij na tyle części, ile masz marzeń (jeśli jest ich sporo, sięgnij po kolejny arkusz). Na każdej małej karteczce napisz jedno marzenie — koniecznie wodoodpornym markerem. Następnie wrzuć je wszystkie do naczynia z wodą i zamieszaj. Potem przyglądaj się dobrze, która z karteczek jako pierwsza wypłynie na powierzchnię. Odczytaj zapisane na niej marzenie — to właśnie ono spełni się najszybciej.

Czy świeczki się połączą?

Do tej wróżby miłosnej potrzebne będzie duże naczynie z wodą i dwie małe świecki (tzw. podgrzewacze lub tealight). Na spodzie jednej świeczki napisz inicjały ukochanej osoby, na drugiej — swoje. Następnie zapalone tealighty połóż na powierzchni wody. I obserwuj, jak zachowują się względem siebie. Najlepiej, gdy podpłyną do siebie i się połączą. Gorzej, gdy płyną w zupełnie przeciwnych kierunkach lub gdy jedna z nich (lub obie) zgaśnie. Zgaśnięcie świecy może oznaczać wypalenie uczucia lub chorobę.

Niespodzianki w filiżankach

Przygotuj:

  • 7 takich samych filiżanek,
  • obrączkę,
  • pierścionek,
  • małą laleczkę,
  • guzik,
  • monetę,
  • listek,
  • szpilkę.

Po każdym z przedmiotów włóż do jednej filiżanki, po czym każdą przykryj spodeczkiem. Niech osoba, której wróżyć wybierze filiżankę i zajrzy, co jest w środku. Jeśli wylosuje szpilkę, czeka ją zdrada. Jeśli monetę — podwyżka, lepiej płatna praca lub spadek. Jeśli pierścionek — romans (w przypadku mężatki/żonatego) lub zaręczyny (w przypadku panny/kawalera). Laleczka oznacza ciążę i dziecko. Obrączka — dziecko (w przypadku mężatki/żonatego) lub ślub (w przypadku panny/kawalera). Guzik — rozczarowanie. Listek — że w najbliższym czasie nie zdarzy się nic nowego.

Cytat z książki

Ciekawą zabawą andrzejkową dla dorosłych może być też wróżba z książek. Wystarczy sięgnąć po tomik ulubionych wierszy lub powieść, otworzyć go na dowolnej stronie i przeczytać zdanie, na które jako pierwsze padnie wzrok.

Rozmyślanie o znaczeniu cytatu i jego związku z aktualną sytuacją życiową może okazać się całkiem interesujące. Jeśli chcesz wypróbować śmieszny wariant tej wróżby — użyjcie słownika, encyklopedii lub atlasu zwierząt, po czym wspólnie zastanówcie się, w jaki sposób dane hasło może mówić o przyszłości osoby, która je wylosowała.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama