Metoda BLW

Dziecko jedzące samodzielnie
niemowlę
dieta dziecka
dieta dla dziecka

Szybkie pomysły na BLW dla niemowlaka

Rozszerzanie diety niemowlaka metodą BLW kojarzy ci się przede wszystkim z dużym nakładem czasu i pracy? Niesłusznie! Korzystając z blendera z odpowiednimi tarczami i przystawkami możesz zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki nim rozszerzanie diety dziecka będzie zdecydowanie łatwiejsze. Przekonaj się sama!
Partner
rozszerzanie diety niemowlaka
zasady żywienia
dieta alergika
metoda BLW

Rozszerzanie diety – NOWE ZALECENIA dla niemowląt

Rozszerzanie diety polega na stopniowym wprowadzaniu pokarmów stałych do diety niemowlaka. Zobacz, kiedy i jak według nowych zaleceń ekspertów od żywienia dzieci wprowadzać do diety niemowlęcia nowe pokarmy. Dzięki temu zrobisz to zgodnie z rozwojem dziecka i tak, aby zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje do wzrostu i nabywania nowych umiejętności.
Małgorzata Wódz
BLW od kiedy?
metoda BLW
jedzenie dla dzieci
BLW

BLW: od kiedy niemowlak może zacząć samodzielnie jeść? [WIDEO]

To, od kiedy dziecko jest gotowe na BLW, zależy od jego indywidualnych predyspozycji. Na pewno lepiej nie zaczynać BLW przed ukończeniem 6. miesiąca życia. Nie zawsze jednak osiągnięcie tego wieku oznacza, że niemowlę jest już gotowe na samodzielne jedzenie.
Milena Oszczepalińska
BLW zasady
BLW
rozszerzanie diety niemowlaka
metoda BLW

BLW: zasady, które pomogą uniknąć zakrztuszenia [WIDEO]

Zasady Baby Led Weaning (BLW) opierają się na tym, by dziecko w trakcie rozszerzania diety mogło próbować jeść samodzielnie. Anna Piszczek i Joanna Anger z bloga „Ala'Antkowe BLW” podpowiadają, jak zadbać przy tym o bezpieczeństwo malca i zapobiec ewentualnemu zadławieniu lub zakrztuszeniu się.
Weronika Zagojska
metoda blw
rozszerzanie diety niemowlaka
BLW
metoda BLW

Metoda BLW - ekspert tłumaczy, co to jest [WIDEO]

​Dr n. med. Andrea Horvath-Stolarczyk, pediatra z Uniwersytetu Medycznego, opowiada, na czym polega metoda BLW. Mimo że to dziecko wybiera pokarmy - odpowiedzialność za to, co znajdzie się na talerzu nadal leży po stronie rodziców. Metoda ta jest odpowiednia dla dzieci, które potrafią już samodzielnie usiąść.
Katarzyna Imiołek
blw
metoda BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

BLW krok po kroku: co podawać dziecku? [WIDEO]

Jeśli rozszerzasz dietę metodą BLW, musisz wiedzieć, co można podawać dziecku i jak przygotować pierwszy posiłek. Na pytania o zasady żywienia BLW odpowiadają autorki bloga alaantkowe.pl, Anna Piszczek i Joanna Anger.
Weronika Zagojska
BLW
metoda BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

Najczęstsze błędy przy rozszerzaniu diety dziecka [WIDEO]

Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice przy rozszerzaniu diety niemowlętom? Czy można się przed nimi ustrzec? Na co zwrócić uwagę podpowiadają: Anna Piszczek i Joanna Anger, autorki bloga "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
metoda BLW
BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

BLW: Co, gdy dziecko grymasi i chce orzechy? [WIDEO]

Jak rodzic może poradzić sobie z faktem, że dziecko nie chce jeść albo je - w przekonaniu dorosłego - zbyt mało? A co kiedy domaga się produktów alergizujących lub nieodpowiednich dla małych dzieci? Wątpliwości rozwiewają Anna Piszczek i Joanna Anger z bloga "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
BLW
rozszerzanie diety
rozszerzanie diety niemowlaka

BLW: Jakie korzyści daje dziecku (i rodzicom!) ta metoda? [WIDEO]

Jakie korzyści daje karmienie malucha metodą BLW? Czy są jakieś minusy jej stosowania, o których warto wiedzieć? Czy jest dla każdego rodzica? Pytamy o to Annę Piszczek i Joannę Anger z bloga "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
metoda BLW
BLW

Metoda BLW: Czy musimy jeść to samo, co dziecko? [WIDEO]

Często rodzice, którzy chcą zacząć rozszerzać dietę u niemowlęcia, albo już nawet stosują metodę BLW (Baby Led Weaning), popełniają jeden poważny błąd: nie jedzą posiłku razem z dzieckiem. Dlaczego to takie ważne przy BLW? Opowiadają: Anna Piszczek i Joanna Anger z najpopularniejszego w Polsce bloga - "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
rozszerzanie diety
metoda BLW
BLW

Najlepsze gadżety do BLW i nauki samodzielnego jedzenia

Rozszerzając dietę niemowlaka, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Zobacz nasz przegląd gadżetów do BLW i nauki samodzielnego jedzenia. Są praktyczne i... śliczne!
Karolina Stępniewska
collagedd.jpg
nauka jedzenia
metoda BLW
BLW

Już sam jem! - gadżety do nauki jedzenia

Samodzielność zamiast karmienia łyżeczką? Oto prawdziwa przygoda! I gadżety pomocne także przy karmieniu metodą BLW.
Martyna Pstrąg
blw jedzenie do rączki
rozszerzanie diety
metoda BLW
BLW

BLW, czyli jedzenie w sam raz do rączek dziecka [FILM]

Chcesz rozszerzać dietę dziecka metodą BLW, ale nie wiesz, jakie produkty spożywcze będą najlepsze? Mamy dla ciebie ściągę! To jedzenie zmieści się w rączce dziecka!
Karolina Stępniewska
Mięso dla niemowlaka
zasady żywienia
mięso
metoda BLW

Od kiedy podawać niemowlakowi mięso? Zasady 2019

Jeśli niemowlę zaczęło jeść warzywa i owoce, a także ewentualnie kaszki, przychodzi czas na mięso. Zacznij podawać je dziecku niedługo po tym, jak wprowadzisz warzywa.
Aleksandra Sobieraj
Gill Ripley o BLW
metoda BLW
wywiad
BLW

„W BLW chodzi o zaufanie do dziecka” – mówi Gill Rapley, współautorka „Bobas Lubi Wybór” [WYWIAD]

Przeczytaj, co brytyjska ekspertka metody BLW mówi o zaletach tego sposobu rozszerzania diety niemowlaka i dowiedz się, jak wprowadzać nowe dania, żeby samodzielne jedzenie malucha i radość ze wspólnych posiłków były normą w waszym domu!
Katarzyna Imiołek
kubek doidy
krzesełko do karmienia
metoda BLW
Bobas lubi wybór

5 hitów BLW: akcesoria, które ułatwią karmienie dziecka

Do tego, by karmić malucha metodą BLW, nie potrzebujesz specjalnego sprzętu. To zwykłe akcesoria odpowiednio dobrane sprawią, że posiłki będą przebiegały sprawniej. Nawet krzesełko możesz wybrać tak, by sprzyjało BLW albo... je komplikowało. Poznaj nasze podpowiedzi.
Katarzyna Imiołek
BLW, niemowlę i warzywa
jadłospis dla niemowlaka
metoda BLW
BLW

Dzień z życia malucha na BLW: przykładowy jadłospis

Czy gotowanie według zasad BLW oznacza stanie cały dzień w kuchni?! Skąd! Zobacz, jak wygląda dzień u mamy praktykującej metodę Bobas Lubi Wybór: jak planuje posiłki, kiedy gotuje i ile jej to zajmuje czasu. A przecież gotuje dla całej rodziny!
Katarzyna Imiołek
rodzice, niemowlak, niania
niejadek
metoda BLW
BLW

Najczęstsze pytania rodziców o metodę BLW (Baby Led Weaning)

Zebraliśmy powtarzające się w pytaniach rodziców wątpliwości dotyczące BLW – metody rozszerzania diety niemowlaka, która pozwala dziecku na samodzielne jedzenie, ale nie pozwala mu zostać niejadkiem :-) Przeczytaj te pytania oraz odpowiedzi na nie i podejmij decyzję najlepszą dla waszej rodziny.
Katarzyna Imiołek
niemowlak karmi mamę
metoda BLW
BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

Pierwszy posiłek metodą BLW: menu, pora dnia, przydatne akcesoria

Czas rozszerzać dietę waszego niemowlaka? Zaufaj dziecku i postaw na metodę BLW! Skoro potrafi samo nauczyć się raczkować, samo usiądzie i samo wstanie, jest w stanie również samo nauczyć się jeść. Twoim zadaniem jest dać mu taką szansę: podawać różne produkty, obserwować, co maluszkowi podpasowuje i kontrolować jego bezpieczeństwo. Startujemy!
Katarzyna Imiołek