Metoda BLW

rozszerzanie diety niemowlaka
zasady żywienia
dieta alergika
metoda BLW

Rozszerzanie diety niemowląt 2023 – najważniejsze zasady, jak to robić krok po kroku?

Rozszerzanie diety niemowląt polega na stopniowym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających. Opisujemy, jak rozszerzać dietę niemowlaka krok po kroku zgodnie z zaleceniami ekspertów od żywienia dzieci. Trzymając się tych zasad, wprowadzisz nowe produkty do menu dziecka zgodzie z jego rozwojem, zapewnisz niemowlakowi wszystko, czego potrzebuje do wzrostu oraz nabywania nowych umiejętności.
Małgorzata Wódz
Dziecko jedzące samodzielnie
niemowlę
dieta dziecka
dieta dla dziecka

Szybkie pomysły na BLW dla niemowlaka

Rozszerzanie diety niemowlaka metodą BLW kojarzy ci się przede wszystkim z dużym nakładem czasu i pracy? Niesłusznie! Korzystając z blendera z odpowiednimi tarczami i przystawkami możesz zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki nim rozszerzanie diety dziecka będzie zdecydowanie łatwiejsze. Przekonaj się sama!
Współpraca reklamowa
BLW od kiedy?
metoda BLW
jedzenie dla dzieci
BLW

BLW: od kiedy niemowlak może zacząć samodzielnie jeść? [WIDEO]

To, od kiedy dziecko jest gotowe na BLW, zależy od jego indywidualnych predyspozycji. Na pewno lepiej nie zaczynać BLW przed ukończeniem 6. miesiąca życia. Nie zawsze jednak osiągnięcie tego wieku oznacza, że niemowlę jest już gotowe na samodzielne jedzenie.
Milena Oszczepalińska
BLW zasady
BLW
rozszerzanie diety niemowlaka
metoda BLW

BLW: zasady, które pomogą uniknąć zakrztuszenia [WIDEO]

Zasady Baby Led Weaning (BLW) opierają się na tym, by dziecko w trakcie rozszerzania diety mogło próbować jeść samodzielnie. Anna Piszczek i Joanna Anger z bloga „Ala'Antkowe BLW” podpowiadają, jak zadbać przy tym o bezpieczeństwo malca i zapobiec ewentualnemu zadławieniu lub zakrztuszeniu się.
Weronika Zagojska
blw
metoda BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

BLW krok po kroku: co podawać dziecku? [WIDEO]

Jeśli rozszerzasz dietę metodą BLW, musisz wiedzieć, co można podawać dziecku i jak przygotować pierwszy posiłek. Na pytania o zasady żywienia BLW odpowiadają autorki bloga alaantkowe.pl, Anna Piszczek i Joanna Anger.
Weronika Zagojska
BLW
metoda BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

Najczęstsze błędy przy rozszerzaniu diety dziecka [WIDEO]

Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice przy rozszerzaniu diety niemowlętom? Czy można się przed nimi ustrzec? Na co zwrócić uwagę podpowiadają: Anna Piszczek i Joanna Anger, autorki bloga "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
metoda BLW
BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

BLW: Co, gdy dziecko grymasi i chce orzechy? [WIDEO]

Jak rodzic może poradzić sobie z faktem, że dziecko nie chce jeść albo je - w przekonaniu dorosłego - zbyt mało? A co kiedy domaga się produktów alergizujących lub nieodpowiednich dla małych dzieci? Wątpliwości rozwiewają Anna Piszczek i Joanna Anger z bloga "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
BLW
rozszerzanie diety
rozszerzanie diety niemowlaka

BLW: Jakie korzyści daje dziecku (i rodzicom!) ta metoda? [WIDEO]

Jakie korzyści daje karmienie malucha metodą BLW? Czy są jakieś minusy jej stosowania, o których warto wiedzieć? Czy jest dla każdego rodzica? Pytamy o to Annę Piszczek i Joannę Anger z bloga "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
metoda BLW
BLW

Metoda BLW: Czy musimy jeść to samo, co dziecko? [WIDEO]

Często rodzice, którzy chcą zacząć rozszerzać dietę u niemowlęcia, albo już nawet stosują metodę BLW (Baby Led Weaning), popełniają jeden poważny błąd: nie jedzą posiłku razem z dzieckiem. Dlaczego to takie ważne przy BLW? Opowiadają: Anna Piszczek i Joanna Anger z najpopularniejszego w Polsce bloga - "Ala'Antkowe BLW".
Weronika Zagojska
rozszerzanie diety
metoda BLW
BLW

Najlepsze gadżety do BLW i nauki samodzielnego jedzenia

Rozszerzając dietę niemowlaka, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Zobacz nasz przegląd gadżetów do BLW i nauki samodzielnego jedzenia. Są praktyczne i... śliczne!
Karolina Stępniewska
collagedd.jpg
nauka jedzenia
metoda BLW
BLW

Już sam jem! - gadżety do nauki jedzenia

Samodzielność zamiast karmienia łyżeczką? Oto prawdziwa przygoda! I gadżety pomocne także przy karmieniu metodą BLW.
Martyna Pstrąg
blw jedzenie do rączki
rozszerzanie diety
metoda BLW
BLW

BLW, czyli jedzenie w sam raz do rączek dziecka [FILM]

Chcesz rozszerzać dietę dziecka metodą BLW, ale nie wiesz, jakie produkty spożywcze będą najlepsze? Mamy dla ciebie ściągę! To jedzenie zmieści się w rączce dziecka!
Karolina Stępniewska
Mięso dla niemowlaka
zasady żywienia
mięso
metoda BLW

Od kiedy podawać niemowlakowi mięso? Zasady 2019

Jeśli niemowlę zaczęło jeść warzywa i owoce, a także ewentualnie kaszki, przychodzi czas na mięso. Zacznij podawać je dziecku niedługo po tym, jak wprowadzisz warzywa.
Aleksandra Sobieraj
Gill Ripley o BLW
metoda BLW
wywiad
BLW

„W BLW chodzi o zaufanie do dziecka” – mówi Gill Rapley, współautorka „Bobas Lubi Wybór” [WYWIAD]

Przeczytaj, co brytyjska ekspertka metody BLW mówi o zaletach tego sposobu rozszerzania diety niemowlaka i dowiedz się, jak wprowadzać nowe dania, żeby samodzielne jedzenie malucha i radość ze wspólnych posiłków były normą w waszym domu!
Katarzyna Imiołek
kubek doidy
krzesełko do karmienia
metoda BLW
Bobas lubi wybór

5 hitów BLW: akcesoria, które ułatwią karmienie dziecka

Do tego, by karmić malucha metodą BLW, nie potrzebujesz specjalnego sprzętu. To zwykłe akcesoria odpowiednio dobrane sprawią, że posiłki będą przebiegały sprawniej. Nawet krzesełko możesz wybrać tak, by sprzyjało BLW albo... je komplikowało. Poznaj nasze podpowiedzi.
Katarzyna Imiołek
BLW, niemowlę i warzywa
jadłospis dla niemowlaka
metoda BLW
BLW

Dzień z życia malucha na BLW: przykładowy jadłospis

Czy gotowanie według zasad BLW oznacza stanie cały dzień w kuchni?! Skąd! Zobacz, jak wygląda dzień u mamy praktykującej metodę Bobas Lubi Wybór: jak planuje posiłki, kiedy gotuje i ile jej to zajmuje czasu. A przecież gotuje dla całej rodziny!
Katarzyna Imiołek
rodzice, niemowlak, niania
niejadek
metoda BLW
BLW

Najczęstsze pytania rodziców o metodę BLW (Baby Led Weaning)

Zebraliśmy powtarzające się w pytaniach rodziców wątpliwości dotyczące BLW – metody rozszerzania diety niemowlaka, która pozwala dziecku na samodzielne jedzenie, ale nie pozwala mu zostać niejadkiem :-) Przeczytaj te pytania oraz odpowiedzi na nie i podejmij decyzję najlepszą dla waszej rodziny.
Katarzyna Imiołek
niemowlak karmi mamę
metoda BLW
BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

Pierwszy posiłek metodą BLW: menu, pora dnia, przydatne akcesoria

Czas rozszerzać dietę waszego niemowlaka? Zaufaj dziecku i postaw na metodę BLW! Skoro potrafi samo nauczyć się raczkować, samo usiądzie i samo wstanie, jest w stanie również samo nauczyć się jeść. Twoim zadaniem jest dać mu taką szansę: podawać różne produkty, obserwować, co maluszkowi podpasowuje i kontrolować jego bezpieczeństwo. Startujemy!
Katarzyna Imiołek
radosna rodzina z dzieckiem
metoda BLW
BLW
karmienie niemowlaka

Czy maluch naprawdę się zadławi? Prawdy i mity na temat metody Bobas Lubi Wybór

W dobie internetu i doktora Google'a, dokucza nam nie brak wiedzy, ale wręcz jej nadmiar. Niestety, wiele z informacji do nas docierających to newsy niesprawdzone czy nieprawdziwe. Podpowiadamy, jakie stwierdzenia na temat BLW są prawdziwe, a które możesz włożyć między bajki.
Katarzyna Imiołek
rodzina na trawie - posiłek
metoda BLW
BLW
rozszerzanie diety niemowlaka

Za co dzieci kochają BLW? A rodzice?

Wspaniały apetyt dziecka, dobra atmosfera podczas posiłków, błyskawiczny kurs samodzielnego jedzenia... Nie sposób nie kochać metody BLW! Sprawdź, za co jeszcze lubią ją dzieci i rodzice.
Katarzyna Imiołek
mama, dziecko i dynia BLW
rozszerzanie diety
metoda BLW
Bobas lubi wybór

BLW – zdrowe rozszerzanie diety czy moda?

Co to jest BLW? Stopniowe odstawianie mleka bez podawania papek, sterowane przez dziecko, które samo je – tak w skrócie można określić tę metodę rozszerzania diety niemowlaka. Czy to nowość, czy powrót do tradycji? I czy w ogóle warto wprowadzać BLW?
Katarzyna Imiołek
zakrztuszenie, zadławienie metoda BLW, karmienie dziecka, dziecko je samo, pierwsza pomoc
nauka jedzenia
zadławienie
zakrztuszenie niemowlaka

Czy metoda BLW rzeczywiście sprzyja zakrztuszeniom?

Żeby tylko się nie zadławiło - przestrzegają przeciwnicy BLW, gdy słyszą, że rodzice rozszerzają dietę dziecka właśnie tą metodą. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak, że jest całkiem bezpieczna, pod warunkiem, że pamięta się o kilku rzeczach.
Małgorzata Wódz
BLW, niemowlę i warzywa
przepisy dla niemowląt
metoda BLW
Bobas lubi wybór

Wprowadzamy BLW – od czego zacząć?

Przed wami cudowne wydarzenie – pierwszy „prawdziwy” obiadek czy przekąska pijącego do tej pory tylko mleko niemowlęcia. Wybraliście rozszerzanie diety metodą Bobas Lubi Wybór? Oprócz aparatu fotograficznego przygotujcie do tego jeszcze rodzinę i dom. Podpowiadamy, jak to zrobić, by nowe dania zostały wprowadzone z sukcesem i… w dobrej atmosferze.
Katarzyna Imiołek
Alaantkowe BLW: blogerki
rozszerzanie diety
metoda BLW
Bobas lubi wybór

Autorki Ala'Antkowe BLW mówią: „Nie mamy czasu, by stać przy garach”

Trzy lata temu nie miały pojęcia o odżywianiu dzieci – dzisiaj są ekspertkami w tej dziedzinie. Metodę BLW odkryły, gdy ich dzieci były niemowlętami – i z powodzeniem stosują ją do dziś! Przeczytajcie, co o jedzeniu, gotowaniu i macierzyństwie opowiadają Joanna Anger i Anna Piszczek, autorki bloga Alaantkoweblw.pl i kulinarnego bestsellera „Alaantkowe BLW”.
Sylwia Niemczyk
blw, dziecko z mamą, rozszerzanie diety
rozszerzanie diety
metoda BLW
quiz

Czy twoje dziecko może jeść według metody BLW? Quiz

Katarzyna Imiołek
bałagan
metoda BLW
bałagan
bałagan w pokoju

Małe dziecko, duży bałagan! Jak sobie z tym poradzić?

Toniesz w bałaganie, odkąd na świecie pojawiło się twoje dziecko? Nie ty jedna! Bałagan potrafi wyprowadzić z równowagi świętego, zwłaszcza, kiedy trzeba go sprzątać w kółko. Podpowiadamy, jak robić to z głową. Przeczytaj nasze rady, jak okiełznać bałagan!
Adela Prochyra
10563256-1024x683.jpg
karmienie piersią
dieta niemowlaka
metoda BLW

13 zasad karmienia BLW

Rozszerzanie diety sposobem Bobas Lubi Wybór to przygoda całej rodziny. Zapomnij, co to papki czy pierwsza zupka dla dziecka. Poznaj główne zasady, jak bezpiecznie, zdrowo i smacznie karmić niemowlę, żeby lubiło jeść, czyli według metody BLW.
Katarzyna Imiołek
Bobas lubi wybór, dziecko je samo rączkami
przedszkole
żłobek
dobre przedszkole

Jak poprosić w żłobku o karmienie metodą BLW?

Twoje dziecko je według metody Bobas Lubi Wybór i chciałabyś, żeby w żłobku lub przedszkolu też tak było żywione? Śmiało poproś o opcję BLW – skorzystają na tym inne dzieci i... panie wychowawczynie.
Katarzyna Imiołek
Ewelina Mendala-Kwoczek
rozszerzanie diety
żywienie dziecka 1-3 lata
metoda BLW

Dzięki BLW dziecko szybciej uczy się jeść: rady mamy-logopedy cz. 2

Od czego zacząć wprowadzanie metody Bobas Lubi Wybór i dlaczego nie trzeba się martwić, jeśli dziecko zje na obiad same warzywa - tłumaczy mama, która wypróbowała BLW na swoich dzieciach.
Katarzyna Pinkosz
Ewelina Mendala-Kwoczek
dieta dziecka
metoda BLW
6 miesięczne dziecko

Jak karmić niemowlę metodą BLW: rady mamy-logopedy cz. 1

Nie chcesz podawać dziecku zmiksowanych papek? To wcale nie jest konieczne. Coraz więcej rodziców decyduje się rozszerzać dietę dziecka metodą BLW, czyli Bobas Lubi Wybór, Jak to robić i po co - tłumaczy mama-logopeda.
Katarzyna Pinkosz