Pieluchy Dada

dziecko w żłobku
rozwój dziecka
rozwój społeczny dziecka
pieluchy Dada

Żłobek – zło konieczne czy szansa na lepszy rozwój?

Nie każda mama, która wraca do pracy, może zostawić dziecko z dziadkami lub nianią. Wtedy pozostaje żłobek. Czy warto posłać dziecko do żłobka i jakie korzyści może to przynieść maluchowi?
Partner
niemowlę płacze
płacz dziecka
pieluchy Dada
dlaczego dziecko płacze

Dlaczego moje dziecko ciągle płacze?

To pytanie zadaje sobie wiele młodych mam. Co oznacza płacz dziecka, jak na niego reagować i co zrobić, gdy dziecko płacze? – poradnik dla świeżo upieczonych rodziców.
Partner
dziecko w żłobku
rozwój dziecka
rozwój społeczny dziecka
pieluchy Dada

Dziecko wśród rówieśników – co powinno cię zaniepokoić?

Chętnie bawi się z innymi, a może zawsze siedzi z boku i tylko obserwuje inne dzieci? Jak dziecko zachowuje się w grupie i co powinno cię zaniepokoić?
Partner
dziecko i zima
pielęgnacja dziecka
pieluchy Dada
zima z dzieckiem

Jak zapobiegać odmrożeniom u dziecka i co zrobić, gdy powstaną?

Zima w pełni i choć na razie nie jest bardzo mroźna, to wcale nie oznacza, że twoje dziecko nie musi obawiać się odmrożeń. A jak wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Sprawdź, jak.
Partner
dziecko i maskotki
zabawki
zabawki dla dzieci
pieluchy Dada

5 prezentów, które rosną wraz z dzieckiem

Dopiero co kupiłaś maluchowi nową zabawkę, a on już rzucił ją w kąt, bo z niej wyrósł? Kup zabawkę, która będzie rosła wraz z dzieckiem! Podpowiadamy, co wybrać!
Partner
Dada - nocnikowanie
nocnik
pielucha
odpieluchowanie

Pożegnanie z pieluszką

Przychodzi tak czas, kiedy maluch powinien pożegnać się z pieluszką. Kiedy najlepiej zacząć naukę nocnikowania i jak zachęcić dziecko do korzystania z nocnika?
Partner
niemowlę ząbkowanie
pieluchy Dada
zmysły dziecka

Jak rozwijają się zmysły niemowlęcia?

Każde dziecko rozwija się indywidualnie w swoim tempie, ponieważ w dużej mierze zaprogramowane jest to w genach. Nie zmienia to jednak faktu, że zmysły u każdego maluszka rozwijają się podobnie w podobnym czasie.
Partner
niemowlę i mama
noszenie dziecka
jak nosić niemowlę
leżaczek dla niemowlaka

Jak nosić dziecko?

Metod podnoszenia i przenoszenia malca jest wiele. Należy zapoznać te prawidłowe, ponieważ to przez pierwsze lata życia szkielet pociechy rozwija się najintensywniej. W związku z tym wiedza oraz nawyki rodziców mogą albo pomóc uchronić malca przed wadami postawy lub, niestety, je pogłębić.
Partner
święta niemowlę
Boże Narodzenie
dieta dziecka
dieta karmiącej mamy

Świąteczne menu mamy i maleństwa

Jesteś świeżo upieczoną mamą i przed Tobą pierwsze Boże Narodzenie z maleństwem. Zastanawiasz się więc pewnie, jak skomponować menu tak, żebyście oboje mogli skosztować świątecznych pyszności? Wszystko zależy od wieku pociechy, ale już nawet niemowlę może spróbować niektórych bożonarodzeniowych rarytasów.
Partner
Kąpiel noworodka
kąpiel
pielęgnacja noworodka
pielęgnacja niemowlaka

Maluch w kąpieli

Pierwsza kąpiel dziecka w większości przypadków nie jest żadnym wyzwaniem dla mamy i taty, ponieważ... wykonuje ją położna jeszcze na oddziale noworodkowym. Co innego pierwsza samodzielna kąpiel bobasa – ta może być stresem dla jeszcze niedoświadczonych rodziców. Ale spokojnie – trening czyni mistrza.
Partner
pieluszki Dada
IMiD
pieluchy Dada

Warto mieć dobrą opinię

O jakości pieluszek Dada, wyjątkowej współpracy przy ich współtworzeniu oraz zupełnie nowym logo rozmawiamy z Aleksandrą Świebodą, kierownikiem Działu Ocen i Rozwoju Współpracy Instytutu Matki i Dziecka.
Partner
mama i dziecko
rozwój mowy dziecka
gaworzenie
głużenie

Tu się mówi

Umiejętność mówienia wydaje się nam zupełnie naturalna, tymczasem to bardzo skomplikowany proces. Dlatego zanim dziecko wypowie poprawnie i świadomie jakieś słowo, minie trochę czasu. Proces tej nauki składa się z wielu etapów, które w tym odcinku Wam przybliżymy.
Partner
niemowlę
pielęgnacja dziecka
skóra dziecka
pieluchy Dada

Zimowa pielęgnacja niemowlęcia od A do Z

Gdy zimą na dworze hula zimny wiatr, a temperatura spada poniżej zera, w domu jest całkiem odwrotnie – przytulnie i ciepło. Taka „huśtawka” warunków nie wpływa korzystnie na stan skóry dziecka, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zadbać o nią skutecznie i bezpiecznie.
Partner
ząbkowanie
ząbkowanie
pierwsze ząbki
zęby mleczne

Ząbki jak perełki

O dziecięce ząbki należy zadbać... jeszcze zanim się pojawią. To naprawdę możliwe, a profilaktyka to najlepsza inwestycja na przyszłość. Stan ząbków mlecznych bezpośrednio przekłada się bowiem na to, czy za kilka lat dziecko będzie miało olśniewające – niczym perełki – zęby stałe.
Partner
dziecko płacze
płacz dziecka
pieluchy Dada
dlaczego dziecko płacze

Płacz - uniwersalny język dziecka

Płacz to płacz – powiedzą rodzice dorosłych dzieci, którzy przez lata zapomnieli, co to niemowlęce krzyki, tudzież pary, które powiększenie rodziny dopiero planują. Ale młodzi rodzice, którzy już trochę poznali swoje maleństwo wiedzą, że płacz płaczowi nierówny. Drobne niuanse decydują o tym, co poprzez krzyk, jęk czy zawodzenie bobas chce wyrazić.
Partner
dziecko je w krzesełku do karmienia
dieta dziecka
przepisy dla niemowląt
pieluchy Dada

Rozszerzmy dietę dziecka

Mleko mamy jest dla maluszka pokarmem idealnym, gdyż dostarcza mu wszystkich niezbędnych do rozwoju składników w optymalnych proporcjach. Zaspokaja więc wszystkie potrzeby żywieniowe dziecka, ale tylko przez pierwsze półrocze. Potem przychodzi czas na urozmaicanie diety małego smakosza.
Partner
niemowlę
pieluchy Dada
rytuały zasypiania

W rytmie dnia

Gdy w domu pojawia się dziecko, w życie rodziców – nawet tych najbardziej zorganizowanych – wkrada się chaos. Tymczasem maleństwo potrzebuje porządku wokół siebie, bo jednym z najbardziej istotnych elementów dla prawidłowego rozwoju malca jest stały rytm dnia.
Partner
Niemowlę w przebraniu
pielęgnacja dziecka
skóra dziecka
pieluchy Dada

W garderobie malucha

Delikatna skóra maluszka ma swoje wymagania w zakresie pielęgnacji. Pod tym hasłem rozumiemy jednak nie tylko zabiegi pielęgnacyjne z użyciem dedykowanych tak młodej skórze kosmetyków, ale także troskę o garderobę dziecka. Ma ona bowiem duży wpływ na stan skóry, a co za tym idzie, zdrowie maleństwa.
Partner
Dada
pielęgnacja dziecka
IMiD
przewijanie dziecka

Kup pieluszki Dada i wesprzyj Klinikę Instytutu Matki i Dziecka

Teraz możesz wesprzeć Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka, po prostu… robiąc zakupy! Dowiedz się więcej o akcji Biedronki i Dady.
Partner
dziecko raczkowanie
raczkowanie
nauka chodzenia
rozwój ruchowy dziecka

Od pełzania do chodzenia, czyli wszystko o rozwoju ruchowym dziecka

Już nie możesz doczekać się pierwszego kroku maluszka? Zanim jednak maluch stanie na własnych nogach, czeka go szereg innych wyzwań. Sprawdź, jak przebiega rozwój ruchowy dziecka i jak go wspierać.
Partner
nauka chodzenia dziecko
chodzik
nauka chodzenia
chodzenie

Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli jak wspierać naukę chodzenia u dziecka

Pierwszy krok dziecka to jedno z wydarzeń, na które z niecierpliwością czeka każda mama. Aby maluch pewnie stanął na własnych nogach, warto mu w tym trochę pomóc. Sprawdź, jak wspierać naukę chodzenia u dziecka.
Partner
dziecko marynarz
rozwój dziecka
kreatywność
pieluchy Dada

5 sprawdzonych sposobów na rozwijanie wyobraźni dziecka

Chcesz, aby twoje dziecko było kreatywne, twórcze i pełne pomysłów? Zadbaj o rozwój jego wyobraźni już od najmłodszych lat. Sprawdź, jak to zrobić.
Partner
Dada bezpieczne wakacje
urlop
wakacje z dzieckiem
pieluchy Dada

Bezpieczne wakacje z dzieckiem

Wakacje powinny być czasem beztroskiego odpoczynku. Aby naszego błogiego leniuchowania nic nie zakłóciło, warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli na urlop wybieramy się z maluchem.
Partner
Dada ubranie dziecka
pieluchy Dada
jak ubrać dziecko

Nie za grubo, nie za cienko, czyli jak ubierać dziecko

Za oknem słońce mocno przygrzewa, a ty ciągle masz wątpliwości, czy twój maluszek nie zmarznie na dworze? Sprawdź, jak ubierać dziecko, żeby nie było mu ani za zimno, ani za ciepło.
Partner
pieluszki Dada, pieluchy Dada, pieluchy jednorazowe
pieluchy jednorazowe
Dada
pieluchy Dada

Dada Premium – najczęściej kupowane pieluszki w Polsce

Tak wynika z badań niezależnej agencji badawczej GfK Polonia. Pieluszki Dada Premium zdobyły też pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz uznanie czytelniczek magazynu „Mamo to ja” oraz „Dziecko” w dorocznych konkursach na najlepszy produkt.
materiały prasowe
pielucha, pieluszka, pieluchy jednorazowe, pieluchy wielorazowe, pieluchy opinie
pieluszki jednorazowe
pieluchy jednorazowe
pieluszki pampers

Pieluszki jednorazowe - test

Pielucha powinna być przewiewna, ale jednocześnie szczelna. Sprawdź, czy opisy producentów popularnych pieluch zgadzają się z opiniami mam, porównaj ceny i dodatkowe zalety pieluszek.
Testowała: Sylwia Niemczyk, mama sześcioletniej Igi i trzyletniej Ninki