Prawdziwe historie - strona 5

Kobieta, która ma problem w zajściu w ciążę
prawdziwe historie

„Walczyliśmy o ciążę, ale to nie przynosiło efektów. Rodzina ciągle pytała >>kiedy dzieci?<<, a ja cierpiałam”

„Wiele wskazywało na to, że nigdy nie zostaniemy rodzicami, a i tak najgorsze były >>dobroduszne<< rady i pytania różnych cioć czy znajomych w stylu: >>Wygodniccy. Już tyle po ślubie, brać się do roboty, żeby małe nóżki po domu biegały<<. Nikt nie widział, przez jakie piekło przechodzimy”.
redakcja mamotoja.pl
Rodzina zastępcza
prawdziwe historie

„Przyjęłam tysiące porodów, a potem usłyszałam, że jestem bezpłodna. Adoptowałam chorego chłopca i los mi to wynagrodził”

„Widziałam w życiu wiele pokrzywdzonych przez los dzieci, ale przypadek Borysa zabolał mnie szczególnie. Czułam z nim szczególną więź. Wiedziałam, że poza mną nie ma nikogo. Może i nie zbawię świata, ale uratuję jedno niechciane dziecko. To on uczynił mnie mamą, jak się okazało nawet podwójną”
redakcja mamotoja.pl
Dziecko przy oknie
prawdziwe historie

„Mój syn uratował niemowlę, które wypadło z okna. Przez ten bohaterski czyn ludzie nie dają mu spokoju”

„Gdyby poszedł inną drogą, chłopiec nie przeżyłby tego upadku. To, że jeden z nich wbiegł na klatkę schodową, a drugi został pod oknem, świadczyło o ich niewiarygodnej trzeźwości umysłu i rozsądku. Nie wiem, ilu ludzi na ich miejscu potrafiłoby tak się zachować”.
redakcja mamotoja.pl
Mój syn chciał płacić ojcu za spędzanie z nim czasu
praca a dziecko
prawdziwe historie

„Mój mąż myślał tylko o pracy i pieniądzach. Doszło do tego, że nasz syn chciał mu… zapłacić, żeby spędzał z nim czas”

– Słyszałem, jak mówiłeś wczoraj do mamy, że będziesz jutro w pracy 5 godzin i chciałem ci zapłacić za nie, żebyś mógł iść ze mną do szkoły – wyciągnął w stronę ojca woreczek pełen monet. – Wyjąłem ze skarbonki, mam tylko tyle…
redakcja mamotoja.pl
Dziewczynka, która przytula misia
prawdziwe historie

„Córka z tęsknoty przebrała misia w ubrania taty, żeby czuć jego obecność. Na ten widok pękło mi serce”

„Patrzyłem na moją córeczkę, która bawiła się, udając, że miś jest jej tatą, i było mi potwornie wstyd. Dzięki temu zrozumiałem, że złamałem najważniejszą przysięgę daną dziecku. Że nawet nie próbowałem być najlepszym ojcem na świecie”.
redakcja mamotoja.pl
Zmęczony chłopiec
prawdziwe historie

„Żona zmusza naszego wrażliwego syna do brutalnego sportu, bo to >>kształtuje charakter<<. Przez nią Adaś jest nieszczęśliwy”

„Moja żona jest nienormalna! Robi ogromną krzywdę naszemu dziecku i nie docierają do niej żadne argumenty. Nie rozumie, że Adaś wcale nie chce chodzić na basen, piłkę nożną, boks, judo i Bóg wie, co jeszcze. Przez nią syn jest nieszczęśliwy i przemęczony!”
redakcja mamotoja.pl
Dziewczynka z chomikiem
prawdziwe historie

„Córka jest wrażliwa, więc gdy jej chomik umierał, podmienialiśmy go na nowego. To błąd, ale nie chcemy złamać jej serca”

„Renatka to bardzo wrażliwe dziecko. Na widok nieżyjącego ptaka, wybuchła płaczem i nie przestawała przez tydzień. Nie chce myśleć, co by było, gdyby, wiedziała o naszych przekrętach”.
redakcja mamotoja.pl
Przerażona dziewczynka
prawdziwe historie

„Moje dziecko zaginęło na obozie i przez cały dzień nikt tego nie zauważył. Policja znalazła ją w przydrożnym toi toiu”

„Wychowawczyni aż do wieczora nie zauważyła, że brakuje jej jednej obozowiczki. Mojej córki nie było podczas kolacji, a ona nadal nie zareagowała. Gdyby nie mój telefon, to moje biedne dziecko spędziłoby noc w przydrożnej toalecie”.
redakcja mamotoja.pl
Dziewczynka, która oczekuje rodzeństwa
prawdziwe historie

„Córka zapragnęła mieć rodzeństwo, bo wszystkie jej koleżanki miały. To ona nas zmusiła, żebyśmy mieli drugie dziecko”

„Myśleliśmy, że Zosia chwilę nas pomęczy i przestanie, ale ona nie odpuszczała. Wybrała imię i wypaliła przy naszych znajomych, że żona jest w ciąży. Nie było już odwrotu”.
redakcja mamotoja.pl
Chłopiec, który odkrył tajemnicę babci
prawdziwe historie

„Wnuczek znalazł moją walizkę z >>zabawkami<< i wparował do kuchni z... wibratorem. Chciałam zapaść się pod ziemię”

„Adaś wszedł do pokoju z zafrasowaną miną i pytaniem: >>Babciu, a co to jest?<<, zamarzyłam, żeby ziemia się pode mną rozstąpiła i pochłonęła mnie, mojego mężczyznę oraz ów srebrny przedmiot w rączce Adasia”.
redakcja mamotoja.pl
Szczęśliwa rodzina
prawdziwe historie

„Rodzice nazywają mnie wyrodną matką, bo chodzę na imprezy. A ja godzę życie towarzyskie z macierzyństwem” 

„Ciąża była wpadką, ale nie oznaczała dla nas końca świata. Prawie nie odczuwaliśmy, że mamy córkę, że coś nam umyka, że już nie możemy się bawić, że obowiązki nas przytłaczają. Dziecko to nie kula u nogi i wieczne siedzenie w domu”.
redakcja mamotoja.pl
Żona obwiniała mnie o wypadek synka
prawdziwe historie
dziecięce wypadki
wypadki

„Nasz synek trafił do szpitala. Żona obwiniła mnie o ten wypadek, a przecież to mogło się zdarzyć także jej...”

– Prawda jest taka, że gdybyś nie krzyczał, gdybyś podszedł do nas jak człowiek, nic by się nie stało. – Ale przecież ja nie chciałem… Jak mogłem przewidzieć? – Trzeba myśleć!
redakcja mamotoja.pl
Zrozpaczony chłopiec
prawdziwe historie

„Jednego syna odebrał mi pijany kierowca, a drugiego próbowała żona. Renata chciała zmienić Tomka w zmarłego brata”

„Jak mogłem nie zauważyć, że z Renatą jest coraz gorzej? Byłem głuchy i ślepy, pozwalałem krzywdzić swoje dziecko. Obiecałem sobie, że już nigdy do tego nie dopuszczę. Choćby miało to oznaczać ograniczenie jego kontaktów z mamą…”.
redakcja mamotoja.pl
Dziewczynka na lotnisku
prawdziwe historie

„Jestem samotnym ojcem, bo moja była wolała kasę od swojego dziecka. Po 7 latach wróciła i wywiozła córkę do Australii”

„Moja była partnerka powiedziała, że chce zabrać naszą córkę na zagraniczne wakacje. Jaki ja byłem głupi, że uwierzyłem tej podstępnej kobiecie. Miały polecieć do Londynu, ale tam ślad po nich się urwał. Wydałem wszystkie oszczędności, żeby odzyskać dziecko”.
redakcja mamotoja.pl
Chłopiec, który rąbie drewno
prawdziwe historie

„Teściowa wyzyskuje moje dzieci i zaprzęga je do roboty jak konie. Kazała synowi całymi dniami rąbać drewno”

„Mój mąż dwa razy do roku uparcie wysyłał naszych synów do swojej matki. Nie wiem, co sobie myślał, ale chyba nie chciał dopuścić do świadomości, że ta kobieta nie nadaje się do opieki nad dziećmi!”.
redakcja mamotoja.pl
Spanikowany chłopiec
prawdziwe historie

„Mój syn boi się własnego cienia i nie potrafi się adaptować. Już na drugi dzień obozu dzwonił do mnie z płaczem”

„Być może jestem nadopiekuńcza, ale ja chciałam pomóc. Od początku czułam, że ten obóz to nie jest najlepszy pomysł. Ten telefon wcale mnie nie zdziwił, bardziej byłam w szoku, gdy dotarłam na miejsce...”
redakcja mamotoja.pl
Kobieta, która troszczy się o syna
prawdziwe historie

„Noszę za synem plecak i wyręczam go we wszystkich obowiązkach. Jeszcze się w życiu napracuje”

„Zaglądałam do Piotrusia na przerwach, noszę jego ciężki plecak, odbieram go po szkole, dbam o bezpieczeństwo. Tak się zachowuje prawdziwa matka”.
redakcja mamotoja.pl
Dziewczynki, które się kłócą
prawdziwe historie

„Myślałam, że siostra odebrała mi mamę i całe życie byłam o nią zazdrosna. Tak naprawdę ona uratowała mi życie”

„Podarowałaś mi życie, siostrzyczko, a na pewno szansę na nie. Chciałabym powiedzieć ci głośno, jak bardzo jestem ci wdzięczna, jak bardzo cię kocham, ale jeszcze nie potrafię. Wstydzę się tego, jaka byłam. Przepraszam cię za to. Na razie w myślach, ale jak tylko się pozbieram, powiem ci to, Marysiu”.
redakcja mamotoja.pl
Dziecko w szpitalu
prawdziwe historie

„Przez moją matkę syn wylądował w szpitalu. Całowała i przytulała Krzysia, choć wiedziała, że jest poważnie chora”

„Nie umiałem wybaczyć mojej mamie, że okazała się tak skrajnie nieodpowiedzialna. Najgorsze w tym jest to, że ani ona, ani ojciec nie poczuwają się do winy”.
redakcja mamotoja.pl
Inteligentne dziecko
prawdziwe historie

„Dla mojego męża liczą się tylko stopnie. Przez to syn jest wyprany z emocji, nie ma kolegów i wszystkimi gardzi”

„Przyjaciół zdobywa się tylko życzliwością i sympatią. Czy mój syn to kiedyś zrozumie? On czuje się mądrzejszy od swoich szkolnych kolegów, bo wiedzę pochłania z ogromną łatwością. Ale to nie powód do tego, żeby wyzywać innych od głupców i nimi pomiatać”.
redakcja mamotoja.pl
Kobieta, która adoptowała córkę
prawdziwe historie

„Marzyłam o wielkiej rodzinie, ale życie mnie zweryfikowało. Byłam bezpłodna. Moją matczyną miłość przelałam na córkę sąsiadki”

„– Pan bez problemów może zostać ojcem. Ale pani nigdy nie zajdzie w ciążę – usłyszałam wyrok z ust lekarza.  Te słowa były dla mnie ogromnym ciosem, a jednak mogło być gorzej. Kilka miesięcy później mąż odszedł do innej. Straciłam już wszelka nadzieję na bycie matką. Aż los zesłał mi Anię”
redakcja mamotoja.pl
Wielodzietna rodzina
prawdziwe historie

„Chcieliśmy stworzyć szczęśliwą (patchworkową) rodzinę, ale była Marcina ciągle robiła nam pod górkę”

„Taka patchworkowa rodzina nie jest może najprostsza w obsłudze, ale przecież w życiu nie zawsze musi być z górki, prawda? Dla Marcina i dla mnie najważniejsze jest, że możemy bez przeszkód spędzać czas razem z naszymi dziećmi. A kiedy ktoś pyta, ile mamy dzieci, zgodnie odpowiadamy, że troje”.
redakcja mamotoja.pl
Nowa przedszkolanka była ciężko chora
przedszkole
prawdziwe historie

„Nowa opiekunka w przedszkolu była wulkanem energii, dzieci ją kochały. W życiu bym nie pomyślała, że jest ciężko chora”

Eliza miała dziesiątki pomysłów na zajęcie dzieci, do tego sama angażowała się w gry i zabawy. Przez cały dzień była w ruchu. Potem jednak nagle opuściła ją cała wola życia...
redakcja mamotoja.pl
Dziewczynka, która przeżywa zawód miłosny
prawdziwe historie

„Moja 6-letnia córka jest zdruzgotana. Zakochała się w koledze z przedszkola, a on złamał jej serce. Nie mam pojęcia co robić”

„Gdy zobaczyłam minę Małgosi, wiedziałam, że coś jest na rzeczy. Nagle wybiegła z płaczem, bo widziała jak jej miłość, trzyma inną dziewczynkę za rękę. Nie wiedziałam, jak mam pomóc zdruzgotanej córeczce. Wszyscy mówili, że 6-letnie dziecko nie wie co to miłość, ale to bzdura. Musiałam ją wspierać”.
redakcja mamotoja.pl
Dziadek, który bawi wnuka
prawdziwe historie

„Chciałem naprawić błędy młodości, ale syn widzi we mnie intruza. Zawiodłem jako ojciec, ale podołam jako dziadek”

„Gdybym trzydzieści lat temu miał w głowie to samo, co dzisiaj, moje życie mogłoby wyglądać inaczej. Niestety, zawiodłem na całej linii. Wyparłem się dziecka, a po 30 latach mnie spotkało to samo. Czuję się odrzucony, ale w końcu sam sobie na to zasłużyłem. Gdyby tylko Bartek dał mi szansę...”.
redakcja mamotoja.pl
Kobieta, która ćwiczy jogę
prawdziwe historie

„Ciąża wykończyła mnie psychicznie i fizycznie. Nie miałam siły wstać z łóżka i brzydziłam się własnego ciała. Ukojenie odnalazłam w jodze”

„Nawet nie zdawałam sobie wcześniej sprawy z tego, jak bardzo krygowałam się na co dzień, oceniałam i ograniczałam, byle sprostać wymaganiom obcych ludzi. To budowało we mnie przez lata frustrację – powoli i niemal niezauważalnie. Dzięki jodze wypuściłam ją z siebie, razem z resztą innych toksycznych emocji”.
redakcja mamotoja.pl
Kobieta, która rodzi
prawdziwe historie

„Żona chciała, żebym był przy porodzie, a mnie na samą myśl robiło się słabo. Kumpel podpowiedział mi, jak się z tego wyplątać”

„Bardzo się ucieszyłem, kiedy okazało się, że zostanę ojcem. Dbałem o moją Magdę, jak umiałem, chuchałem na nią i dmuchałem, spełniałem każdą jej ciążową zachciankę. Jednak na samą myśl, że mam być przy porodzie zbierało mi się na wymioty”.
redakcja mamotoja.pl
Noworodek i babcia
prawdziwe historie

„Syn i jego ciężarna dziewczyna zginęli w wypadku. Przeżyło tylko dziecko. Byłam jego jedyną nadzieją na normalne życie”

„Gdy w nocy dostałam telefon ze szpitala, byłam pewna, że mi się to śni. Kinga zginęła na miejscu, a syn odszedł dopiero po kilku godzinach męczarni. Tę tragedię przeżyła tylko moja wnusia. Byłam jej jedyną rodziną. To serce podjęło tę decyzję, a rozum poszedł w odstawkę”.
redakcja mamotoja.pl
Chłopiec, który bije inne dzieci
prawdziwe historie

„W domu mój syn był energicznym aniołkiem, a w szkole zmieniał się w diabła. Gry komputerowe zrobiły z niego agresora”

„Nie mogłam w to uwierzyć! Spojrzałam przerażona na nauczycielkę. Gdybym miała je napisać, musiałabym użyć samych kropek! W dodatku obrażał tego chłopca. Gdzie on się tego nauczył?”
redakcja mamotoja.pl
Dziewczynka, która boi się chodzić do szkoły
prawdziwe historie

„Moja córka jest gnębiona przez nauczycieli. Gdy zainterweniowałam, dzieci z klasy zrobiły z niej kozła ofiarnego”

„Nauczyciele to klika, która myśli, że wszystko wie najlepiej i lubuje się w gnębieniu biednych dzieci. Nie pozwolę im na to! Wiem, że mają mnie za matkę furiatkę, ale co z tego skoro moje dziecko cierpi? Kasia to mądra dziewczynka i nie zasługuje na takie traktowanie”.
redakcja mamotoja.pl