Ziaja
fot. Adobe Stock

„Wyprawkowe must have” – rodzice podpowiadają, co warto mieć

Ubranka, kosmetyki, pieluszki, wózek – lista rzeczy do wyprawki jest naprawdę długa. Zapytaliśmy rodziców, co warto mieć na początek. Oto ich rady.
Ziaja
fot. Adobe Stock
Wyprawka dla maluszka powinna być dobrze przemyślana i skompletowana na tyle szybko, aby w dniu porodu niczego nie zabrakło. Jej podstawą są oczywiście ubranka – każda mama uwielbia je kompletować. Ale potrzebne są także inne rzeczy. Rodzice podpowiadają, które z nich przydadzą się nowo narodzonemu dziecku.

Monitor oddechu

To jedno z tych urządzeń, w które warto zainwestować. Dlaczego? Nie da się przecież non stop czuwać nad dzieckiem i sprawdzać, czy oddycha, gdy jest zostawione w łóżeczku, bo np. śpi. Dlatego z myślą o bezpieczeństwie niemowląt i komforcie rodziców powstały urządzenia, które monitorują oddech dziecka. Rodzice naprawdę je pokochali. „Najważniejszą rzeczą w wyprawce mojego synka Tymona okazał się monitor oddechu. Sprzęt, który w odpowiednim momencie – w środku nocy – zasygnalizował niewłaściwe ułożenie się dziecka w łóżeczku. Nie wyobrażam sobie spokojnego snu bez tego urządzenia” – przekonuje Justyna.

Chusteczki nawilżające

Podstawą dbania o maluszka jest przede wszystkim oczyszczanie jego delikatnej skóry, a także ochrona jej przed przesuszeniem i podrażnieniami. Jedną z najczęściej polecanych rzeczy przez rodziców są chusteczki nawilżające, których można używać w trakcie codziennej pielęgnacji. Wiele mam nie wyobraża sobie bez nich pobytu w szpitalu z noworodkiem. Poza tym, tego typu chusteczki są szczególnie przydatne, gdy mama wybiera się z maluszkiem na spacer lub w podróż. 

Tetrowe pieluszki

Magdalena uważa, że w wyprawce dla maluszka niezbędna jest tetrowa pieluszka. „Taka najzwyklejsza, tradycyjna, bo jest uniwersalna. Możną ją wykorzystać, gdy tu i ówdzie się uleje, sprawdzi się w roli chusteczki wielorazowej do wycierania noska, wilgotna – do przetarcia rączek albo buźki, latem do okrycia nóżek, a jej najlepsza rola to przytulanka. Nie wiem, dlaczego, ale maluszki uwielbiają zasypiać wtulone w tetrową pieluszkę i nawet najbardziej wypasione miśki czy inne lale nie są w stanie jej zdeklasować. Na szczęście w dobie tych wszystkich nowoczesnych wynalazków tetra ma się dobrze i można kupić ją w niemal każdym sklepie – zdarzają się nawet takie z kolorowymi nadrukami”.

Delikatne kosmetyki

Zdaniem rodziców, zestaw kosmetyków Ziajka jest idealny do pielęgnacji noworodka – polecają zarówno olejek na ciemieniuchę, maść pośladkową i krem do twarzy. „To trzy najważniejsze i najczęściej używane produkty z zestawu. Moja Gosia nigdy nie miała odparzeń i ciemieniucha pięknie zarosła, a krem idealnie chronił buzię przed słońcem i wiatrem. Zestaw kosmetyków to mój ulubiony pomocnik w pielęgnacji dziecka” – mówi Anna. Jeśli zaś chodzi o kąpiel, najlepiej sprawdzą się kosmetyki, którymi można umyć zarówno głowę, jak i całe ciało maluszka. Rodzice polecają hipoalergiczny żel do mycia ciała i włosów z serii Ziajka. Ważny jest także odpowiedni dobór kosmetyków, dlatego warto wybierać te z dobrym składem. „Przy pierwszym synku używałam kosmetyków na ciemieniuchę różnych firm, w tym emolienty i pomógł dopiero krem na co dzień Ziajki” – dodaje Daria – „Dziękuję i wiem, że teraz przy drugim również będę używać waszych kosmetyków. Nawet ja, jako dorosła osoba używam tego wspaniałego kremu. Każdy wózek, łóżeczko i zabawki nie zapewnia odpowiedniej ochrony więc marka jest mało ważna a skład kosmetyków i działanie jest niezbędne”.

Ulubione zabawki

Jak się okazuje, dla rodziców ważne są nie tylko pieluszki czy podstawowe produkty pielęgnacyjne, ale również te rzeczy, które umilają maluszkowi pierwsze tygodnie życia. „Najważniejszym produktem w wyprawce mojej córeczki jest przytulanka, która pomaga nam zasypiać. Ada od pierwszych dni życia upodobała sobie misia, który jest z nią wszędzie. Dzięki niemu uspokajała się podczas kolek, relaksuje się wieczorną porą i uśmiecha w dzień podczas wspólnej zabawy” – mówi Monika. 

Chyba nie trzeba przekonywać, że przygotowywanie wyprawki dla maleństwa jest czymś, co sprawia mamie niebywałą przyjemność. Paulina podsumowuje: „Wyprawka to bardzo cudowna i ekscytująca sprawa – a tym bardziej jej kompletowanie. Słodkie ubranka, przybory dla maluszka wprowadzają nas w cudowny stan macierzyństwa”.


 

Zobacz także

Popularne tematy