fot. Akceptacja-Artemyeva-Yulia-Sisters-Rosja

Zobacz najlepsze fotografie artystyczne 2016. Dzieci w roli głównej!

Które fotografie najbardziej poruszyły jury? Jakie tematy są dziś najważniejsze? Znamy już wyniki X Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej "Dziecko".
fot. Akceptacja-Artemyeva-Yulia-Sisters-Rosja
Konkurs, którego celem jest ukazanie dziecka i jego świata przy pomocy fotografii, co roku budzi duże zainteresowanie.  W tegorocznym udział wzięło 371 artystów z 41 krajów. 

Główną nagrodę otrzymała fotografia "Szansa na wodę" Zbigniewa Borysa z Bydgoszczy. Poruszył on problem suszy w Etopii i utrudniony dostęp ludzi, zwłaszcza dzieci, do wody pitnej.  Na plemiennych ziemiach Hamerów, czasem jedynie odnalezienie ukrytej wody podpowierzchniowej może okazać się źródłem przeżycia.Tematy wyróżnionych zdjęć są różnorodne. Będzie to oczywiście kwestia uchodźców, dzieci chorych na białaczkę, czy problemów z brakiem przedszkoli w Kenii. Dzięki fotografom, dzieci będą słyszane na całym świecie, bez względu na to, gdzie i w jakich warunkach mieszkają.

fot. Husejnow-Attila-Dzieci_Uchodźców 3 fot. Denisova Svetlana-Window-in-the-world


Znajdą się także "perełki", pokazujące zwyczajne dziecko w swoim naturalnym środowisku, bez pozowania.  Ale i nie zabraknie takich fotografii, które są stylizowane i dziecko świadomie uczestniczy w projekcie. Są oczywiście urocze, pytanie czy zasługują na główną nagrodę? Co o tym sądzicie?

fot. RP-Bolvari Csilla – Contemplative


Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu. Zwycięzcom gratulujemy pomysłów!

Zobacz także: Śpiący przyszli rodzice- zdjęcia których nie zapomnisz!
 
Redakcja poleca: Jak powstaje zdjęcie na okładkę "Mamo, To Ja"
Jak powstaje zdjęcie na okładkę "Mamo, To Ja"
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy