GRY
 
 

To, co robi ta 10-latka, chwyta za serce...

Maddie ma 10 lat i po śmierci cioci postanowiła pomóc dzieciom chorym na raka. Tworzy dla nich wyjątkowe zestawy, które mają pomóc im w walce z chorobą.

Katie-Do Kare Kits 4 Kids
fot. Facebook/Katie-Do Kare Kits 4 Kids
Madeline Domian ma 10 lat i mieszka w Fenton, miasteczku w stanie Missouri. Gdy jej ciocia, Kathi, zachorowała na raka, Madelina miała 8 lat i wspierała ją, jak tylko mogła. Sprzedawała ciasteczka, a zebrane pieniądze przekazała stowarzyszeniu osób walczących z rakiem. Po śmierci cioci, dziewczynka chciała zrobić coś większego. Wpadła na pomysł stworzenia wyjątkowych zestawów dla dzieci po chemioterapii, w których znajdują się wszystkie potrzebne im rzeczy.

Zestawy Katie-Do dla dzieci po chemioterapii

Madeline opowiedziała o swoim pomyśle rodzicom i nauczycielom. Aby zdobyć przedmioty do skompletowania zestawów, Maddie włączyła do projektu dzieci ze swojej szkoły i wymyśliła konkurs, w którym klasa, która zbierze najwięcej, rzeczy wygrywa. W każdym zestawie znajdują się przedmioty, które mają umilić i ułatwić dzieciom pobyt w szpitalu: ręcznie robione koce i skarpetki, gry, komiksy, ale także guma, miętówki i balsam. Kinsey, jedna z dziewczynek, która otrzymała wyjątkowy zestaw, przyznaje, że to było dokładnie to, czego potrzebowała. „Właśnie rozmawiałam z mamą i mówiłam tylko o tym, że muszę już obciąć paznokcie!” powiedziała Kinsey.
Redakcja poleca: Dzieci szybciej zdrowieją w odnowionych salach szpitalnych - film
Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że odpowiednia aranżacja szpitalnych sal poprawia najmłodszym pacjentom samopoczucie i skraca czas leczenia nawet o 21 proc.

„Chcę pokazać chorym dzieciom, że inni w nie wierzą”

Gdy szkolny konkurs się skończy, Maddie nie przestanie pomagać dzieciom. Utworzyła internetową zbiórkę pieniędzy, w której każdy może wpłacić dowolną kwotę, by wesprzeć jej działalność. W ciągu kilku godzin udało jej się zebrać ponad 10 tysięcy złotych!


Kinsey otwiera paczkę od Maddie.Jesteśmy pod wrażeniem tego, co robi Madeline. Jej historia wzrusza i pokazuje, jak niewiele trzeba, żeby sprawić radość drugiemu człowiekowi…

Czytaj także: Nastolatek ściął włosy i oddał je fundacji robiącej peruki dla osób po chemioterapii
Doładuj
Przeładuj