GRY
 
 

Dzięki córce dowiedział się, że choruje na autyzm

Chris Offer, trzydziestoletni Australijczyk, o tym, że choruje na autyzm dowiedział się dopiero, gdy zdiagnozowano jego najstarszą córkę. Poznaj jego historię!

fot. Jessica Offer
Masz ponad 30 lat i przez całe życia zmagasz się z dziwnym uczuciem, że „coś jest nie tak”. Zakładasz rodzinę, twoje dzieci świetnie się rozwijają i pewnego dnia dowiadujesz się, że jedna z twoich córek choruje na autyzm. Tak, jak ty…

Pudełko normalności

Chris Offer, 33-letni Australijczyk, o swojej chorobie dowiedział się dopiero wtedy, gdy psycholog zdiagnozował autyzm u jego najstarszej córki. „Wyobraź sobie, że całe życie próbujesz się wpasować w to pudełko normalności, nieważne jak bardzo się starasz, to jest dla ciebie niezwykle trudne” – powiedział Chris. Stwierdzenie autyzmu u Chrisa było zaskoczeniem także dla jego żony. „Zawsze był nieco dziwaczny, w pewien sposób wyjątkowy” – przyznaje Jessica.


Dla Jessiki Chris był „dziwaczny” i „wyjątkowy”. Nie podejrzewała, że ma autyzm.

 „Wciąż robię te same rzeczy, które zawsze robiłem, ale tym razem nieco inaczej, bardziej świadomie. Właściwa diagnoza daje ci narzędzia, żeby lepiej radzić sobie w codziennym życiu” mówi Chris. Przyznaje, że jego spojrzenie na świat zmieniło się, kiedy dowiedział się o chorobie, chociaż w młodości nawet o niej nie słyszał.

Choć przypadek Chrisa pokazuje, że można żyć „normalnie” nie wiedząc, że się choruje, nie można lekceważyć objawów autyzmu u dziecka! 

Czytaj także: Czy szczepienia wywołują autyzm?
Redakcja poleca: Zanim zaszczepisz przeciw odrze: ważna ankieta dla rodziców! [WIDEO]
Szczepionka przeciw odrze była oskarżana o to, że powoduje autyzm. Związek między szczepieniami a autyzmem nie został potwierdzony. Jednak przed szczepieniem przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Jest specjalna ankieta, którą powinien wypełnić każdy rodzic.

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj