Mama śpiewa i tańczy podczas sprzątania kuchni
fot. Fotolia

7 piosenek, które mówią całą prawdę o macierzyństwie

Nieskończona miłość mamy do dziecka, dorastanie, a nawet karmienie piersią – o tym śpiewają piosenkarki, które są mamami. Dodałabyś jakiś utwór do tej listy?
Hanna Szczesiak
Mama śpiewa i tańczy podczas sprzątania kuchni
fot. Fotolia
Oto 7 piosenek, które pokazują, czym tak naprawdę jest macierzyństwo:

1. "Sweetest Devotion" Adele

"Ta piosenka w całości opowiada o moim dziecku. Sposób, w jaki to opisałam pokazuje, że coś się stało w moim życiu. Uwielbiam to, że teraz moje życie dotyczy czegoś innego" powiedziała w wywiadzie Adele. "Nie byłam wtedy gotowa, ale teraz jestem. Zawsze będę tym, kim chcesz, żebym była" – wzruszające, prawda?

Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.

2. "Speechless" Alicii Keys

Alicia Keys napisała piosenkę "Speechles" po narodzinach jej pierwszego syna. Utwór zaczyna się słowami "Kiedy budzę się rano, nie mogę uwierzyć własnym oczom, najsłodsza maleńka część przeznaczenia. Teraz ty jesteś w moim życiu, nie potrzebuje żadnego mężczyzny, żadnej nagrody". Trudno się nie zgodzić...

3. "Blue" Beyoncé

"Każdego dnia czuję się błogosławiona mogąc patrzeć na ciebie, bo kiedy otwierasz oczy, czuję, że żyję" – śpiewa Beyoncé. Posłuchaj koniecznie całej piosenki. Gdy usłyszysz na końcu słowa wypowiadane przez córeczkę Beyoncé, Blue Ivy, nie powstrzymasz łez!

4. “What I Never Knew I Always Wanted" Carrie Underwood

Carrie Underwood napisała tę piosenkę dla swojego męża i syna. Szczerze śpiewa: "Nie wyobrażałam sobie siebie śpiewającej kołysanki, siedzącej na krześle w środku nocy, w ciszy, w ciemności. Kradniesz każdy kawałek mojego serca, patrząc na mnie oczkami, które masz po tacie". 

5. "The One Thing" Shakiry

Shakira w piosence o swoim pierwszym synu wyznaje, że nawet nie umie nazwać swoich uczuć i choć popełniała w życiu błędy, teraz jest na właściwej drodze. "Jesteś jedyną dobrą rzeczą, którą mam" – śpiewa.

6. "Lullaby for Wyatt" Sheryl Crow

Utwór Sheryl Crow zaczyna się słowami: "Świat mógłby runąć, ale ty, mój kochany, zawsze będziesz moim sercem". Kończy się słowami, które odkrywają pewien smutek macierzyństwa: "Należałeś do mnie, przez pewien czas". Bo tym właśnie jest macierzyństwo, prawda?

7. "Mouth’s Cradle" Björk

Choć Björk nie śpiewa o tym wprost, jej piosenka opowiada o... karmieniu piersią. "Możesz użyć tych ząbków jako drabiny, w górę do kołyski ust" – być może nie od razu wiadomo, że mowa o karmieniu piersią, mama z pewnością zrozumie drugą mamę...Polecamy: Adele mówi o presji karmienia piersią

Źródło: huffingtonpost.com
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy