Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
YouTube/BuzzFeedVideo
Aktualności

A Ty rozpoznasz rysunek swojego dziecka?

Rodzicom wydaje się, że wiedzą o swoich dzieciach wszystko. Kilkoro z nich zostało poddanych próbie: musieli rozpoznać rysunki swoich dzieci. Nie było tak łatwo, jak sądzili…

Każde dziecko jest wyjątkowe i ma swój unikalny styl, co szczególnie widać w jego rysunkach... Kilkoro rodziców poddało się wyjątkowej próbie. Dzieci zostały poproszone o narysowanie zegara, jabłka i pszczoły, natomiast rodzice musieli odgadnąć, który rysunek należy do ich dziecka... Nie wszyscy poradzili sobie znakomicie!

W kwestii sztuki i ekspresji artystycznej, dzieci potrafią być bardzo kreatywne. Rodzicie nie mieli łatwego zadania! Choć byli przekonani, że od razu odgadną dzieło swojego dziecka, kiedy położono przed nimi 4 rysunki,  uśmiechy zniknęły z ich twarzy...

Zobacz film:



Najbardziej podobają nam się wyjaśnienia rodziców. Jeden tata wyznaje, że syn próbuje go oszukać, bo w rzeczywistości rysuje lepiej. Udaje mu się zgadnąć, który zegar narysował chłopiec, bo taki sam stoi w jego pokoju... Jedna z mam nie miała takiego szczęścia. Gdy po raz kolejny nie udaje jej się wybrać właściwego rysunku, łapie się za głowę i mówi "jeny, synu, przecież ty mnie zabijesz".

Chciałybyście wziąć udział w takim teście? ;)

Zobacz także: Dziwne rzeczy, które robi każdy rodzic

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Ojciec z dzieckiem nad morzem, ojciec, dziecko, morze
Fotolia
Tata
Dlaczego warto być tatą? 5 korzyści. To może was zaskoczyć
Dziecko potrzebuje miłości, akceptacji, zrozumienia i wsparcia od obojga rodziców. Jednak ojcowie mogą dla swoich dzieci zrobić znacznie więcej. Sprawdź, dlaczego warto być ojcem. Co dzieci mogą otrzymać od swoich ojców?

1. Ojcowie pomagają córkom zrobić karierę Dzielisz się obowiązkami domowymi z matką swoich dzieci? Prasowanie, pranie, gotowanie, sprzątanie to dla ciebie żaden problem? To dobrze. Dzięki temu twoja córka w przyszłości łatwiej osiągnie sukces... w zawodach stereotypowo postrzeganych jako męskie.  Podejście ojców do równouprawnienia w pracach domowych ma ogromny wpływ na kształtowanie postaw związanych z płcią i aspiracjami ich dzieci, zwłaszcza córek. Jeśli ojcowie biorą czynny udział w pracach domowych (gotowaniu, sprzątaniu, robieniu zakupów oraz chodzą z dziećmi na spacery ), ich córki częściej wybierają zawody, które postrzegane są jako typowo męskie, a rzadziej zawody postrzegane jako typowo kobiece (np. pielęgniarstwo, bibliotekarstwo czy nauczycielstwo). Tak wynika z badań, które zostały opublikowane w "Psychological Science".  To badanie udowadnia, że czyny są ważniejsze niż słowa, że nie wystarczy publicznie popierać równości płci, ale rzeczywiście czynnie działać na rzecz równouprawnienia . W ten sposób ojcowie pokazują, że pomoc w domu nie umniejsza ich męskości, a robienie kariery przez kobiety nie pozbawia je kobiecości.  Ojcowie mogą inspirować swoje córki, pomóc im w robieniu kariery, inspirować do podjęcia wyzwania w takich zawodach, z których są tradycyjnie wykluczone.  Zobacz także:   Jak wzmocnić więź ojca z dzieckiem? 2. Ojcowie są lepsi w opowiadaniu historyjek na dobranoc Lubisz opowiadać dzieciom różne historyjki , czasem je koloryzując? To dobrze. Dzięki temu szybciej nauczą się mówić, czytać i lepiej będą się uczyć.  Naukowcy dowiedli, że ojcowie mogą mieć niebagatelny wpływ na rozwój umiejętności językowych u małych dzieci. Okazało się, że maluchy, którym rodzice czytali lub opowiadali bajki na dobranoc , znały znacznie więcej słów niż ich...

niskorosłość
fotolia.com
Zdrowie
Dziecko jest za niskie? Niskorosłość u dzieci
Niskorosłość u dziecka jest trudna do zdiagnozowania. Bywa, że rodzice latami szukają przyczyny niedoboru wzrostu u swoich dzieci. Często sami muszą płacić za leczenie. Czytaj, kiedy niskorosłość wynika z choroby, a kiedy jest stanem fizjologicznym!

Co to jest niskorosłość? Niskorosłość to inaczej niedobór wzrostu. Jest to stan, w którym wysokość ciała dziecka znajduje się poniżej 3. centyla na siatce centylowej . Niskorosłość dotyczy 3 proc. dzieci i najczęściej nie wynika z choroby. Jednak dla rodziców jest to bardzo często powód do niepokoju. Przyczyny niskorosłości Najprostszą przyczyną niskorosłości jest dziedziczenie, czyli genetyczny spadek po którymś z niewysokich przodków. Może zdarzyć się tak, że niski wzrost dziedziczy się tylko po jednym przodku, podczas gdy pozostali są średniego lub wysokiego wzrostu, a dziecko z niskorosłością może mieć wysokie rodzeństwo. Niskorosłość występuje także w szeregu zespołów genetycznych, takich jak np. zespół Downa, zespół Turnera. Może być także wynikiem przewlekłych chorób nerek, wątroby, przewodu pokarmowego, schorzeń reumatycznych.   U mniej niż 5 proc.  dzieci z niskorosłością przyczyną choroby są zaburzenia hormonalne , najczęściej niedoczynność tarczycy lub zaburzenia osi somatotropinowej. Te przypadki mogą być skutecznie leczone przez endokrynologa dziecięcego. Stosunkowo najrzadszy jest wrodzony niedobór hormonu wzrostu - występuje u 1 na 6-10 tys. urodzonych dzieci. W wielu sytuacjach jednak nie udaje się postawić trafnej diagnozy lub nawet żadnej diagnozy. Wyniki badań są prawidłowe i lekarze nie mają podstawy do leczenia dziecka. Wtedy rodzice zostają z problemem sami i na własną rękę próbują szukać rozwiązania.  Niskorosłość w praktyce  Renata Gliszczyńska, założycielka Fundacji "Chcę urosnąć" przez niemal 8 lat pracy na rzecz rodzin dzieci z niskorosłością poznała tysiące historii, w których dziecko w ogóle nie rosło lub nagle przestawało. Jej zdaniem największy problem w przypadku tej choroby stanowi postawienie właściwej diagnozy. Jedną z przyczyn jest jej niska świadomość...

dziecko nie jest własnością rodzica antyszczepionkowca
Adobe Stock
Aktualności
„Szczepimy, bo myślimy": dziecko nie jest własnością rodzica antyszczepionkowca
Rodzice nie są właścicielami swoich dzieci i nie mają prawa odmawiać dzieciom szczepień – mówiono podczas piątkowej konferencji w Warszawie podsumowującej X Ogólnopolski Dzień Szczepień.

Temat obowiązkowych szczepień dzieci i tego, jak dotrzeć do ich rodziców z rzetelną informacją oraz jak walczyć z nieprawdą podawaną przez antyszczepionkowców były głównymi tematami spotkania, zorganizowanego m.in. pod patronatem Pomnika - Centrum Zdrowia Dziecka. Uczestnicy konferencji oklaskami przyjęli czwartkową decyzję Rady Miasta Stołecznego Warszawy, aby wszystkie dzieci i kobiety w ciąży były objęte bezpłatnym programem szczepień przeciwko grypie i wirusowi HPV . Bezpłatne szczepienia dla dzieci i kobiet w ciąży O tym, że dzieci z Warszawy, jak i kobiety spodziewające się dziecka będą miały już od tego roku darmowe szczepienia przeciwko grypie i wirusowi HPV  poinformowała krajowy konsultant z zakresu pediatrii prof. Teresa Jackowska. To jedna z obietnic wyborczych nowego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, która właśnie została zrealizowana. Na konferencji przedstawiono najnowsze dane na temat liczby zachorowań na choroby zakaźne w Polsce. Obecnie zanotowano 339 przypadków zachorowań na odrę , są to głównie osoby dorosłe, ale też małe dzieci. Wzrasta także zachorowalność na krztusiec. Obecnie jest 43 tys. nieszczepionych  osób, głównie dzieci, przede wszystkim na Mazowszu, Śląsku i w Wielkopolsce. - W ciągu 10 lat mamy 10-krotny wzrost liczby osób uchylających się od szczepień – powiedziała prof. Jackowska. Rodzicu, nie jesteś właścicielem dziecka „Dzieci nie są własnością rodziców, ale rodzice nie są w stanie tego zrozumieć" - powiedział podczas konferencji mec. Marcin Kostka, który wraz z grupą adwokatów wrocławskich zainicjował akcję „Szczepimy, bo myślimy", aby przy przyjmowaniu do żłobka i przedszkola jednym z kryteriów przyjęcia dziecka było posiadanie przez nie obowiązkowych szczepień ochronnych. Trwa akcja zbierania podpisów pod tym obywatelskim projektem - aby mógł być wniesiony do...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak