Materiały prasowe
Aktualności

BayLab: nauka jest ciekawa!

O tym, że nauka jest wręcz fascynująca, można się przekonać na warsztatach popularno-naukowych w Baylabie. Tym razem o buncie komórki, czyli nowotworach.

Warszawski BayLab to miejsce, gdzie od 3 lat można zafascynować się nauką i techniką. Firma Bayer chce zainteresować dzieci i młodzież najnowszymi osiągnięciami w zakresie ochrony zdrowia.

Zajęcia dla dzieci w BayLabie

Do tej pory w BayLabie dzieci, młodzież i dorośli mogli uczestniczyć w warsztatach na temat serca, wzroku, witamin, bioróżnorodności. Powodzeniem cieszyły się takie zajęcia jak "Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie" czy "Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe i czego nie potrafią, gdy zachorują". Na nowych zajęciach, adresowanych do młodzieży od 13. roku życia, można dowiedzieć się, jak zapobiec nowotworom.
Czytaj też: Jak wybrać zajęcia dla dzieci

Bunt komórki

Udział w warsztatach "Koń trojański i bunt jednej komórki" ma zwiększyć wiedzę uczestników na temat profilaktyki antynowotworowej, mechanizmów powstawania nowotworów, diagnostyki i sposobów  zmniejszania ryzyka zachorowania.
W Baylabie można wyizolować DNA, zbudować jego model, dowiedzieć się, na czym polega „buntu komórki”. Dopełnieniem zajęć są  pomoce multimedialne - m.in. aplikacja dotykowa na monitorze plazmowym. Część laboratoryjna BayLabu pozwala na własnoręczne przeprowadzanie doświadczeń. W części multimedialnej salonu można obejrzeć filmy 3D.
Wstęp wolny po rejestracji na stronie www.baylab.bayer.com.pl (w zakładce o Naukowych Czwartkach i Sobotach; tu również informacja o dostępnych terminach).

Zobacz też: Mapa atrakcji dla dzieci

Zajęcia dla małych dzieci - czy to ma sens? Film

kalimba
Spotkanie z psim psychologiem - Warsztaty dla dzieci od 4 lat
9.12.2012r., godz.10:00–11:30 Kurs dla dzieci, które mają psa lub bardzo chciałyby go mieć - spotkanie z psim psychologiem.

koszt (dziecko + rodzic): 35zł Obowiązują zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953 Przy zapisie należy podać imię i wiek dziecka oraz tel. kontaktowy do rodzica.   Na zajęciach dzieci nauczą się obowiązków, które będą ich obowiązywać kiedy w domu pojawi się pies. Rodzice przekonają się, że część pracy z psem mogą spokojnie powierzyć dziecku. Nauka karmienia, czyszczenie ząbków, wspólne spacery i wizyty u weterynarza, czesanie i zabawa z psem a także dziecięce pogaduszki o higienie i czystości naszych sierściaków. – to wszystko i o wiele więcej Opowiemy sobie o różnych psach aby dowiedzieć się który pies najlepiej pasowałby do waszej rodziny. Dzieci wychowywane z psami są bardziej towarzyskie i grzeczniejsze. Jednak aby pies cieszył całą rodzinę potrzeba podziału obowiązków – na warsztatach rodzice dowiedzą się na co wolno pozwolić dziecku a co powinni wykonywać sami. Dzieci nauczą się odróżniać bezpieczne zabawki dla psów od tych zagrażających im życiu. Poznają skład karm i naucza się wybierać to co najlepsze dla psa. Warsztaty będą prowadzone z psim psychologiem w asyście dwóch Suń rasy beagle Kendi i Koko(które maja doświadczenie w przebywaniu w dziecięcym towarzystwie)   Po zakończeniu warsztatów każde dziecko dostanie dyplom młodszego odpowiedzialnego opiekuna!   Warsztaty poprowadzi psi psycholog Monika Gorbaczyńska w asyście dwóch Suń rasy beagle Kendi i Koko (które maja doświadczenie w przebywaniu w dziecięcym towarzystwie)  www.psiachata.pl   Na zajęcia wchodzimy bez żadnego picia i jedzenia, pies ma bardzo dobry węch więc każdy baton wyczuje ! Komórki wyłączamy na czas całego spotkania. Rodzice są w sali z dziećmi ale siedzą z tyłu i obserwują, a dzieci uczestniczą w zajęciach. Będzie czas kiedy rodzice będą mogli zadawać pytania.   KALIMBA Kofifi ul. Mierosławskiego...

centrum sztuki dziecka
Focus na piłkę, czyli warsztaty filmowe nie tylko dla fanów piłki nożnej!
Zgłoszenia do 30.04.2012r., Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na warsztaty filmu dokumentalnego.

Lubisz rozmawiać z ludźmi? Szybko nawiązujesz kontakty? Jesteś dobrym obserwatorem i dostrzegasz to, co dla innych niewidoczne? A dodatkowo chciałbyś się nauczyć opowiadać obrazem i dźwiękiem i poznać tajniki filmowej opowieści? Zapraszamy młode osoby (15+) interesujące się sztuką filmową do udziału warsztatach filmu dokumentalnego. Zrealizowane etiudy będą miały swoją kinową premierę na jubileuszowej, 30 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu (2-9 grudnia 2012), a pierwsze zajęcia odbędą się już w połowie maja. Warsztaty są bezpłatne! Do udziału w warsztatach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych (15+), którzy chcą współtworzyć film dokumentujący kulisy Euro 2012 w Poznaniu. Tym razem temat filmu leży dosłownie na ulicy, wystarczy szeroko otworzyć oczy, aby go znaleźć. Jeśli: · chcesz nauczyć się opowiadać obrazem i dźwiękiem, dowiedzieć się, jak zbudować filmową opowieść, · lubisz rozmawiać z ludźmi, szybko nawiązujesz kontakty, jesteś dobrym obserwatorem, dostrzegasz to, co dla innych niewidoczne – albo chcesz ćwiczyć te umiejętności, weź udział w naszych reporterskich badaniach terenowych, zostań członkiem ekipy filmowej. Możesz przygotowywać scenariusz, realizować zdjęcia, nagrywać ścieżkę dźwiękową, montować lub tworzyć graficzną i muzyczną oprawę filmu. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2012 roku. W pierwszym tygodniu maja ogłosimy listę osób, które zaprosimy do udziału w warsztatach. Jeśli chcesz do nich dołączyć – napisz kilka zdań o sobie i jedno o tym, czym chciałbyś się zająć podczas realizacji filmu. Przyślij mailem na adres: msuchanecki@alekino.com Premiera zrealizowanych filmów odbędzie się podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w grudniu, w Poznaniu (2-9 grudnia 2012 / www.alekino.com). Warsztaty...

Warsztaty dla rodziców Johnson's
materiały prasowe
Aktualności
Niesamowita podróż w świat zmysłów dziecka
Jakie zapachy lubi maluszek, jakie znaczenie ma dotyk w rozwoju dziecka i czy kąpiel służy wyłącznie utrzymaniu higieny? O tym wszystkim mogły dowiedzieć się mamy podczas warsztatów Johnson’s.

Od marca tego roku firma Johnson & Johnson prowadzi ogólnopolską akcję dotyczącą wielozmysłowego rozwoju dzieci. Ogólnopolska akcja społeczna na rzecz wielozmysłowego rozwoju dzieci. W ramach akcji dla wszystkich chętnych rodziców zostały przygotowane bezpłatne warsztaty, podczas których mamy i ojcowie mogą dowiedzieć się, jak rozwijać zmysły maluszka podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby młodym mamom zapewnić jak najlepszą opiekę okołoporodową, Johnson & Johnson szkoli także położne. Nasza redakcja była wczoraj na warsztatach skierowanych do rodziców. Opowiadamy, jak wyglądają warsztaty i czego się na nich dowiedzieliśmy. Znacznie więcej niż pielęgnacja Skąd pomysł Johnson & Johnson na edukację rodziców w kwestii rozwoju wielozmysłowego? Z głębokiego przekonania popartego wiedzą ekspertów na temat tego, że pielęgnacja to coś znacznie więcej niż wyłącznie utrzymanie higieny. Eksperci Johnson’s podkreślają znaczenie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i zwracają uwagę na jakość czasu poświęcanego na opiekę nad dziećmi. Bo – wbrew pozorom – ważniejsze od tego, ile czasu spędzamy z dzieckiem, jest to, jak go spędzamy. Okazuje się, że wystarczy dobrze wykorzystać te z pozoru krótkie chwile, które spędzamy podczas codziennej pielęgnacji maluszka, aby wesprzeć jego rozwój i zbudować wyjątkową, niepowtarzalną więź. Jak zatem wyglądają spotkania ekspertów z rodzicami? 4 laboratoria zmysłów Warsztaty są podzielone na 4 bloki, a każdy z nich jest prowadzony przez innego eksperta: „Laboratorium JOHNSON’S ® ” - ten warsztat prowadzi Agnieszka Machnio , wieloletnia ekspertka marki JOHNSON’S ® , autorka poradników i szkoleń dla położnych oraz rodziców z dziedziny pielęgnacji niemowląt. W czasie spotkania opowiada o tym, jak bezpiecznie pielęgnować niemowlę i na co zwrócić uwagę,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj