zmęczona byciem mamą
Fotolia
Aktualności

„Dzieci doprowadzają mnie do szału” – wyznanie tej mamy brzmi znajomo?

Wpis znanej blogerki wstrząsnął Internetem!

320 000 lajków i 155 000 ponownych udostępnień zyskał post australijskiej blogerki Constance Hall, autorki bloga „Like a Queen”. Wyznała, że wcale nie czuje się dobrą mamą, mimo komplementów, które słyszy nawet od znajomej terapeutki dziecięcej.

Krzyk oznacza rozmowę

„Dzieci doprowadzają mnie do szału. Tracę cierpliwość i zasypiając zastanawiam się dokąd to wszystko zmierza” – wyznaje Constance. Zaskakująca jest odpowiedź terapeutki:

 „Niemowlęta płaczą – tak się komunikują. Dzieci krzyczą, a nastolatki narzekają. Rodzice bluźnią w myślach zanim odpowiedzą na ich zachowanie – tak my się komunikujemy. To jest zdrowe i lepsze niż cisza, bo oznacza, że reagujemy i rozmawiamy z dziećmi. Brak komunikacji jest bardziej martwiący i przerażający.”

Krytykując siebie – robisz sobie krzywdę

Możesz narzekać, że dzieci wyprowadzają Cię z równowagi i że masz już dość. Możesz oceniać się surowo i twierdzić, że nie dajesz rady, ale oznacza to tylko jedno – że robisz co możesz, aby być dobrą mamą.

Dlatego też musisz wiedzieć jedno, jak podsumowała blogerka:

„Weź głęboki oddech – odwalasz kawał dobrej roboty!”


Źródło: babble.com

Wstyd łączy wszystkie matki! – mówi socjolożka, Agata Grabowska [WIDEO]

kobieta, zmęczenie, pranie, mama
fotolia
Mama
Gdy puszczają nerwy... Jak okiełznać emocje?
Nie ma co się czarować: nasze słodkie maleństwa dają nam czasem popalić. Choć wskoczylibyśmy za nimi w ogień, od czasu do czasu doprowadzają nas do szewskiej pasji. Co robić?

Złość nie jest niczym złym, pod warunkiem, że nie towarzyszy nam nieustannie i nie pozwalamy jej przejąć nad sobą kontroli. Kiedy młode mamy złoszczą się najczęściej i co mogą wtedy zrobić? Za chwilę stracę nad sobą kontrolę... Staraj się zapanować nad sobą, zanim złość osiągnie apogeum, bo wtedy będzie ci znacznie trudniej. Gniew zaślepia, sprawia, że można zrobić coś, czego się długo żałuje. Odsuń się od malca. Jeśli masz z kim zostawić dziecko, wyjdź na chwilę do drugiego pokoju albo na spacer, wyżal  się koleżance itp. Włóż ręce do kieszeni.   To, że trzeba czasem tupnąć nogą nie oznacza, że można pójść na całość i dać dziecku klapsa. Ugryź się w język.   Słowa także mogą ranić.   Nigdy nie mów dziecku rzeczy godzących w jego poczucie własnej wartości ("Ty niezdaro", "Jesteś okropny" itd.). Policz do dziesięciu i...  umyj twarz chłodną wodą, weź kilka głębokich oddechów. Gdy ochłoniesz, przyjrzyj się swoim uczuciom. Spróbuj się zorientować, w jakich sytuacjach wściekasz się najczęściej i co tak naprawdę doprowadza cię do takiego stanu. Może jesteś wyczerpana , znudzona siedzeniem w domu albo się czegoś boisz? Gdy wiadomo,  w czym rzecz, łatwiej  zmierzyć się z problemem. UWAGA! Jeśli złość ogarnia cię coraz częściej, a ty nie wiesz dlaczego tak się dzieje, rozważ wizytę u psychologa. Po co się męczyć, skoro problem da się rozwiązać? Coś ze mną nie tak, skoro złoszczę się na własne dziecko? Nie obwiniaj się .  Jeśli to teściowa zwraca ci uwagę, to pewnie już zapomniała, jak to jest być młodą mamą. Nie zaprzeczaj własnym uczuciom... Złość nie jest niczym złym,  nie ma więc sensu udawać,  że nie istnieje. Nieustanny trening robienia dobrej miny do zlej gry to nieporozumienie:...

Znana blogerka radzi mamom, by przestały żyć pod narzucaną im presją
Facebook/Constance Hall
Aktualności
"Jak mam być dobrą matką, stale żyjąc pod presją?" – też to znasz!
Mamy żyją pod ciągłą presją. Dom musi być zawsze czysty, dzieci muszą być we wszystkim pierwsze. Gdzie zniknęła radość z bycia mamą? Przeczytaj szczery wpis znanej blogerki!

Constance Hall to blogerka, która podbiła serca tysięcy mam na całym świecie. Kilka dni temu napisała na Facebooku post, który powinna przeczytać każda mama – w końcu tylko mamy zrozumieją presję bycia "mamą idealną", z którą muszą się zmagać każdego dnia. Mamy stale żyją pod presją "Co się stanie, kiedy nałożymy na matki zbyt dużą presję? Po narodzinach mojego pierwszego dziecka zapytałam mojego taty, jak nasza opiekunka dawała sobie radę z jedenaściorgiem dzieci. Odpowiedział mi, że nie odczuwała nawet w połowie tak dużej presji, jaką ja odczuwam teraz. Nie musiała chodzić do banku, nie robiła zakupów każdego dnia, nie spodziewała się miliona dolców zaraz po porodzie, nie odczuwała presji, by dzieci miały za sobą wszystkie kamienie milowe przed ukończeniem 3. tygodnia, by dom był zawsze czysty, by w kuchni stał wysokoobrotowy blender za kilka tysięcy. Po prostu spędzała czas z dziećmi i czerpała z tego radość. Jak my to mamy robić, z tą całą presją? Wiele z nas nie cieszy się w pełni czasem spędzonym z dziećmi, jesteśmy przy nich tylko w połowie, druga połowa żyje pod presją, by wszystko było idealne" – napisała na Facebooku Constance Hall. "Iść na siłownię, odpowiedzieć na maile, zapłacić rachunki, ugotować organiczny jarmuż, zblendować, zrobić z niego kotlety tak, by nikt nie wiedział, że to jarmuż, iść do lekarza... Pranie! Zatankować samochód... Zafarbować siwe włosy ! Przygotować dzieciom drugie śniadanie, bo jeśli dasz im gotowca, zostaniesz osądzona. Tracimy czas, który mogłybyśmy poświęcić na bycie z naszymi dziećmi" – dodała. Trudno nie zgodzić się z Constance. Mamy żyją pod presją. Wymaga się od nich, by były doskonałe – by w tydzień wróciły do wagi sprzed ciąży, miały zawsze czysty dom, żeby karmiły dzieci wyłącznie ekologicznymi warzywami i owocami....

Matka składa hołd innym nieperfekcyjnym mamom
Facebook Constance Hall
Mama
Matko niedoskonała – składam ci hołd!
„Do kobiety, która nie rzuciła dodatkowych kilogramów porodzie (…), która potrafi pozostawić za sobą swoje obowiązki i pójść na kawę z przyjaciółkami, składam ci hołd”. Przeczytaj niezwykły wpis młodej matki, skierowany do wszystkich nieperfekcyjnych mam.

Constance Hall jest matką czwórki dzieci (najmłodsze to 14-miesięczne bliźnięta, najstarsze ma 6 lat), zasłynęła ze szczerych do bólu wypowiedzi o trudach macierzyństwa. Na jej blogu oraz stronie na Facebooku znajdziesz opisy wzlotów i upadków, które przytrafiają się każdego dnia młodej mamie, począwszy od problemów małżeńskich pojawiające się przy dzieciach, poprzez presję otoczenia, po uczucie izolacji, które miewa wiele mam. Przeczytaj wpis, którym podbiła serca mam na całym świecie. "Do kobiety w parku, wpatrującej się w swój telefon, ignorującej swoje dziecko, składam ci hołd.  Za to, że przebywając w miejscu publicznym, w którym powinnaś obserwować je 24 godziny na dobę, masz to gdzieś i nie przejmujesz się tym, co powiedzą inni.  Do kobiety ze stosem naczyń i prania, która potrafi pozostawić za sobą swoje obowiązki i pójść na kawę z przyjaciółkami,  składam ci hołd.  Bycie dobrą mamą, żoną albo człowiekiem nie oznacza w ogóle, że masz spędzić wieczność na sprzątaniu domu. Jeśli zostawisz to wszystko wystarczająco długo, ktoś to za ciebie zrobi. Zaufaj mi.  Do kobiety w szpitalu, która czekają cierpliwie na przyjęcie leków przeciwdepresyjnych,  składam ci hołd.   Depresja poporodowa jest do kitu. Musisz ciągle radzić sobie, nie myśl błędnie, że depresja jest wtedy, gdy sobie nie radzisz, jeżeli próbujesz, dla mnie jesteś królową wyzwań.  Zbyt często mylimy siłę ze słabością, to silna kobieta prosi o pomoc.  Jesteś silna.  Tak wiele kobiet przechodzi przez dokładnie to samo, a nie mówią o tym.  Do kobiety, która nie rzuciła dodatkowych kilogramów porodzie,  składam ci hołd.   Nowa 24-godzinna praca, za którą nie otrzymasz wynagrodzenia przez około 20 lat, nie jest dobrym momentem, aby zrezygnować z ciastek. Zjedz ciastko, zjedz to całe pieprz......

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj