Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop
Fotolia
Aktualności

Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop

Okazuje się, że istnieje związek pomiędzy uwarunkowaniami obecnymi w horoskopie a stanem naszego zdrowia. Badania naukowe pokazują, że dzieci urodzone jesienią są zdrowsze i żyją dłużej niż inne.

Coraz większa liczba prac naukowych potwierdza związek między porą roku a tym, jakiego jesteśmy wzrostu, na jakie choroby jesteśmy narażeni. Dzięki astrologii można również określić to, jak długo możemy żyć oraz ile dzieci możemy mieć.

Medyczny horoskop

Zdaniem uczonych, dzieci urodzone w okresie od stycznia do marca, mają większe skłonności do przybierania na wadze, niż dzieci, które przyszły na świat między październikiem a grudniem. Powód jest taki, że niskie temperatury, jakich doświadcza dziecko w pierwszych miesiącach życia, predysponują do odkładania tkanki tłuszczowej.

Jeśli chodzi o wzrost, to dzieci urodzone wiosną są znacznie wyższe od tych, które urodziły się w innych porach roku. Z badań prowadzonych przez Gerharda Webera, antropologa z uniwersytetu w Wiedniu, wynika, że mężczyźni z kwietnia są najwyższego wzrostu, natomiast ci z października – najniższego. Uczony uważa, że efekt ten wynika ze zmian poziomu hormonów u matki, procentując wzrostem płodu w macicy. Podobną rzecz dotyczącą wzrostu dziewczynek odkryli też polscy naukowcy. Najwyższe, szczególnie przed okresem dojrzewania, okazały się te urodzone zimą.

Widziałaś już nasze konkursy? Sprawdź, jakie świetne nagrody możesz wygrać dla siebie lub dla dziecka!

Choroby a data urodzenia

Nie ma żadnych dowodów na to, aby układ ciał niebieskich wpływał na rodzące się dziecko, jednak wyniki badań coraz częściej potwierdzają tezę. Na przykład dzieci sierpniowe i wrześniowe są mniej narażone na choroby, takie jak schizofrenia niż dzieci urodzone w marcu, u których ryzyko jest większe o 11 proc.

Z kolei depresja najczęściej występuje wśród osób urodzonych w maju, a najrzadziej u tych z listopada. Przypuszcza się, że wszystkiemu winne są wirusy atakujące przyszłą matkę. Największe szkody mogą wywołać w początkowym okresie ciąży. Chodzi o takie choroby jak grypa, różyczka, krztusiec i polio. Warto przy tym zaznaczyć, że przed nimi mogą nas ochronić szczepionki, a więc możemy zmienić „horoskop” swoich dzieci, jeśli zawczasu o tym pomyślimy.

Wiosną przychodzi na świat więcej dzieci, które w późniejszym życiu są zagrożone chorobami zapalnymi i autoimmunologicznymi. U osób urodzonych w maju stwardnienie rozsiane występuje o 23 proc. częściej niż u tych z listopada. Jest to związane z niedoborem witaminy D pod koniec ciąży.

Z kolei dzieci urodzone latem są bardziej narażone na cukrzycę typu 1. Badania pokazują też, że dzieci urodzone jesienią i zimą aż o 53 proc. częściej cierpią na alergie pokarmowe i inne rodzaje uczuleń niż te, które przyszły na świat latem.

Jesienni mają lepiej?

Okazuje się, że dzieci, które przyszły na świat pomiędzy wrześniem a listopadem, żyją o wiele dłużej niż dzieci urodzone w pozostałych miesiącach. Według przeprowadzonych badań, wśród jesiennych dzieci jest statystycznie najwięcej stulatków. Największą liczbą potomstwa mogą pochwalić się panowie urodzeni wiosną. Najmniej dzieci rodzą kobiety, które same urodziły się latem, natomiast kobiety urodzone między lutym a kwietniem, mają najwięcej córek. Niestety, jak dotąd żadnemu z naukowców nie udało się odkryć, dlaczego tak jest.

Choć astrologia dojrzała do tego, by poddać ją rygorom ścisłego myślenia, należy pamiętać różnicach, jakie dzielą ją od medycyny. Warto jednak przyjrzeć się temu, pod jaką gwiazdą przyszliśmy na świat. Gdy już mamy tę wiedzę, być może zyskujemy szansę na polepszenie zdrowia, a być może nawet na wydłużenie naszego życia.

A jak wy oceniacie naukowe podejście do horoskopów? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz też:

Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

cechy majowych dzieci
Adobe Stock
Aktualności
9 fascynujących faktów o majowych dzieciach
Już choćby to, że rodzą się w najpiękniejszym miesiącu roku, czyni je na swój sposób wyjątkowymi. Ale majowe dzieci mają także ciekawe cechy charakteru – przekonaj się sama!

Trudno wyobrazić sobie bardziej bajkowy miesiąc na urodzenie dziecka. Drzewa, kwiaty i wszystko dookoła kwitnie, pachnie, oszałamia barwą kolorów i soczystej zieleni. A ty właśnie zostałaś szczęśliwą mamą lub też lada dzień urodzisz swojego maluszka. Masz idealną porę na swoje macierzyństwo! 1. Najpiękniejszy prezent na Dzień Matki Tylko maluchy urodzone w maju mogą swoim mamom sprezentować z okazji ich święta tak wyjątkowy i niepowtarzalny prezent. Móc obchodzić Dzień Matki , tuląc w ramionach ukochane, dopiero co narodzone dziecko, to musi być wzruszające przeżycie! 2. Owoce letniej miłości W maju rodzi się więcej dzieci. Koniec maja i czerwiec to czas "wyżu". Dzieci urodzone w maju z reguły poczynają się w sierpniu i we wrześniu, kiedy większość letnich związków przeżywa swoje pierwsze, pełne miłosnych uniesień wspólne chwile. Dodatkowo warto pamiętać, że maj jest miesiącem zakochanych, więc z pewnością ta miłosna aura nie opuszcza majowych maluszków. 3. Wytrwałe i wszechstronne Jeżeli lubisz astrologię, to kilka szczęśliwych wiadomości – twoje majowe dziecko urodziło się pod fantastycznym znakiem zodiaku - Byka lub Bliźniąt. Dzieci urodzone od 20 kwietnia do 20 maja to Byk, podczas gdy urodzone od 21 maja do 20 czerwca to Bliźnięta. Oba te znaki mają wiele wspaniałych cech – ludzie spod znaku Byka słyną z energii i wytrwałości, podczas gdy Bliźnięta są wszechstronne i komunikatywne. Są też cechy, które łączą te dwa znaki. Z całą pewnością jest to obrona swojego zdania oraz trzymanie się własnych poglądów. Majowe dzieci mają bardzo silną wolę i bywają uparte. Jeżeli bardzo czegoś chcą, to z pewnością znajdą sposób, aby to osiągnąć. W uczuciach mogą być powściągliwe (Byki) lub żywiołowe - kochają i nienawidzą z taką samą siłą...

wirus RS
AdobeStock
Aktualności
Nie zwlekaj: to najlepszy moment na podanie tego leku dziecku!
Październik to bardzo dobry moment na podanie leku chroniącego dziecko przed infekcjami układu oddechowego.

Chodzi przede wszystkim o dzieci najsłabsze - wcześniaki, które są najbardziej narażone na zainfekowanie wirusem RS (syncytialnym wirusem nabłonka oddechowego), który w 70 proc. odpowiada za infekcje układu oddechowego. Od października do kwietnia wirus ten jest najbardziej aktywny i jest przyczyną wielu, często bardzo poważnych chorób. Wcześniaki pod szczególną ochroną Porody przedwczesne stanowią od 5 do 6 proc. wszystkich porodów w Polsce. Co roku w Polsce rodzi się około 30 tysięcy wcześniaków. Wirus RS jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci urodzonych przedwcześnie i może wpływać na ich dalszy rozwój.   Maluchy, które przeszły infekcję wywołaną wirusem mają 4-krotnie wyższe ryzyko wystąpienia w późniejszym życiu astmy oskrzelowej, niż dzieci, które takiej infekcji nie przechodziły. Niestety nie opracowano jeszcze skutecznej szczepionki przeciwko wirusowi RS. Każdego roku notowane są także śmiertelne przypadki zarażenia się wirusem. 90 proc. wcześniaków łapie wirusa RS Blisko 90 proc. wcześniaków co roku łapie wirusa RS, co prowadzi u maluchów do niewydolności oddechowej, wymagającej leczenia w oddziale intensywnej terapii noworodka, w tym stosowania wentylacji mechanicznej. W najtrudniejszej sytuacji są skrajne wcześniaki - urodzone przed 28. tygodniem ciąży, ale także te urodzone do 33. tygodnia ciąży. U tak małych dzieci, płuca są słabo rozwinięte, wirus RS może nawet spowodować śmierć.   W związku z tym, że nie ma szczepionki przeciw wirusowi, maluszkom podaje się przeciwciała walczące z chorobą. - Możliwa jest tzw. immunizacja bierna, czyli podanie gotowych przeciwciał, które niszczą wirusa - mówi prof. dr hab. n. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, Prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Więcej dzieci objętych ochroną Do niedawna jedynie skrajne wcześniaki urodzone przed 28. tygodniem...

styczniowe maluchy są wyjątkowe - bobas w gwiazdkowym komplecie
AdobeStock
Aktualności
Styczniowe dzieci są wyjątkowe! Dlaczego? (5 powodów)
"Wszystkie dzieci nasze są", ale wychodzi na to, że według naukowców to maluchy, które urodziły się w styczniu mogą mieć szczególne cechy charakteru i zdolności oraz bardzo ciekawą przyszłość przed sobą. Co styczniowe dzieci czeka w życiu?

Jeśli twoje dziecko urodziło się lub urodzi się w styczniu, to masz szczęście! To świetny termin według naukowców z całego świata. Choćby dlatego, że dzieci urodzone w zimowe miesiące są zwykle zdrowsze. A to z prostego powodu, ciąża mamy, a zwłaszcza jej początek przypada na wiosnę i lato. Owoce i warzywa wtedy są pełne witamin i możemy dostarczyć organizmowi solidną dawkę słońca. Mamy są wówczas także zwykle bardziej zrelaksowane, w wiosenne i letnie miesiące jest dużo okazji, by wczuć się w wakacyjny, bezstresowy klimat. Styczniowe dzieci są również tymi najstarszymi w klasie, co także ma wpływ na ich samopoczucie czy pozycję w grupie rówieśniczej. Co mówią gwiazdy o styczniowych dzieciach? Astrolodzy przypisują ludziom urodzonym w styczniu takie cechy jak upartość i dążenie do własnych wcześniej ustalonych celów. Zazwyczaj są inteligentni i zdolni, a jednocześnie odpowiedzialni, dobrze zorganizowani. Konsekwencja i pracowitość to ich kolejne cechy, które mogą sprawić, że będą w przyszłości pracować na stanowiskach zarządzających. Co ciekawe takie mocne osobowości, otoczone zawsze ludźmi i nie mające problemu z nawiązywaniem relacji (choć okazywanie emocji nie jest ich najmocniejszą stroną), są jednocześnie bardzo delikatne i czułe. Są spod dobrego znaku Wodnika lub Koziorożca Styczniowe dziecko to Wodnik lub Koziorożec, dwa gwiezdne znaki pełne pozytywnych skojarzeń. Koziorożce są zwykle mądre, cierpliwie, praktyczne i ambitne. Osoby spod znaku Wodnika: przyjacielskie, cechują się sprytem, są także lojalne i szczodre, zarówno kiedy chodzi o uczucia, jak i rzeczy materialne. Zobacz też: Skowronek czy sowa? Znak zodiaku podpowie ci, jakim typem jest twoje dziecko! Ich szczęśliwy kamień to granat Granat symbolizuje zazwyczaj pokój, dobrobyt i zdrowie. Styczniowe dzieci, które noszą swój szczęśliwy kamień przy sobie, mogą liczyć...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz