Kinga Rusin
ONS.pl
Aktualności

Kinga Rusin: „Dzieci robią w restauracjach większe zamieszanie i są gorsze od psów”. Przesadziła?

Zobaczcie, co jeszcze powiedziała znana dziennikarka. Jej słowa mogą się wam nie spodobać!

Kinga Rusin, dziennikarka TVN-u to znana ekolożka i miłośniczka zwierząt. Ale takie porównania, jak te, których użyła ostatnio, bardzo nie spodobały się niektórym jej fanom. Co dokładnie powiedziała? Przeczytajcie!

Mocne słowa Kingi Rusin na temat psów i dzieci

W jednym z ostatnich odcinków porannego programu Dzień Dobry TVN poruszony był temat zabierania psów w różne miejsca lub zostawiania ich na wiele godzin samych w domu. Prezenterka w pewnym momencie wyznała, że bardzo lubi zabierać swojego pupila w różne miejsca i cieszy się, że ma taką możliwość. Dodała, że nawet przy wyborze restauracji zwraca uwagę na to, czy dane miejsce jest przyjazne zwierzakom, a jeśli nie, to go nie odwiedza. Zdradziła: „Wybieram tylko restauracje, do których wpuszczane są psy. Czarek [pies dziennikarki, przyp. redakcji] zawsze zachowuje się grzecznie i zna swoje miejsce”.

To wspaniale, że pies Kingi Rusin jest dobrze wytresowany. Prezenterka kontynuowała jednak swoją wypowiedź i to, co powiedziała później, nie było przychylnie odebrane przez wielu fanów programu. Dziennikarka porównała psy i dzieci i uznała, że psy są lepsze. Powiedziała: „Często dzieci robią w restauracjach większe zamieszanie i są gorsze od psów. Wszystko zależy od wychowania i socjalizacji, czy to psa, czy dziecka”.

Co myślicie o słowach Kingi? Czy takie porównanie jest na miejscu?

Internauci skrytykowali Kingę Rusin za kontrowersyjne porównanie dzieci i psów

Fani DDTVN nie kryli swojego oburzenia na słowa, które wypowiedziała dziennikarka. Psy to jednak wciąż psy i chyba nie najlepszym pomysłem jest stawianie ich wyżej niż dzieci. Tym bardziej, że dziennikarka sama jest mamą dwóch córek i raczej nie chciałaby, żeby ktoś porównywał jej dziecko do psa. Oto niektóre komentarze internautów, jakie pojawiły się po tej kontrowersyjnej wypowiedzi prezenterki. Pisali: „Wszystko zależy od ludzi, którzy mają dzieci albo psy. Trzeba umieć trzymać w ryzach i jednych, i drugich” lub „Chyba ktoś zapomniał, jak to było być dzieckiem. Dzieci świat widzą przez wyobraźnię, którą się bawią”.

Co o tym sądzicie? Uważacie, że porównanie Kingi Rusin było niezręczne, czy nie widzicie w nim niczego złego? 

Zobacz też:

Czy zwierzęta domowe mogą przenosić koronawirusa?

Dzieci ze Słupska czytają psom ze schroniska
Facebook / Tom Justyniarski
Aktualności
To niesamowite, co dzieci ze Słupska zrobiły dla bezpańskich psów!
Fantastyczna inicjatywa słupskich dzieci! Przeczytaj, co niezwykłego wydarzyło się, kiedy dzieci zaczęły czytać książki bezdomnym psom ze schroniska w Słupsku.

Życie psa w schronisku nie obfituje raczej w radosne wydarzenia, ale rzeczywistość bezpańskich psów ze Słupska została odczarowana dzięki dzieciom, które przyszły czytać im swoje ulubione książki . Siedząc na kocach przed klatkami spędzały czas z psami, które boją się ludzi i przeżywają trudne emocje.   To niesamowite, jaki efekt ma ta słupska akcja! Odwiedzające schronisko dzieci wita hałas, ale kiedy dzieci zaczynają czytać, psy milkną, uspokajają się i z uwagą słuchają swoich czytających gości. Spokojny głos dzieci działa na psy kojąco.   Pomysłodawcą akcji jest Tom Justyniarski, obrońca praw zwierząt i autor książki „Psie troski” . Uważa, że czytanie książek działa na psy terapeutycznie – zwierzęta stają się bardziej radosne i ufne, co zwiększa ich szanse na adopcję !   Justyniarski tak opowiada o terapii: "Dorośli byli w szoku. Chyba wiecie jak głośno jest w schronisku? Psy natychmiast wyciszyły się i słuchały, jak dzieci im czytają książki. Świetnie działa to czytanie dzieci. Udostępniajcie tę dobrą nowinę. Niech idzie w całą Polskę ".   Akcję czytania książek psom przez dzieci wspiera prezydent Słupska Robert Biedroń , który chętnie bierze udział w inicjatywach mających na celu polepszenie losu zwierząt. To za jego rządów w mieście psy w upały mogły wchodzić do urzędu ze swoimi właścicielami, zakazał też w Słupsku występów cyrków , w których występują zwierzęta.   Kolejna akcja już 28 maja w schronisku w Nowym Dworze Mazowieckim, a Tom Justyniarski szuka chętnych dzieci:   Podobne akcje miały już miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie dzieci czytały bezpańskim psom i kotom. Z równie dobrym terapeutycznym efektem! Bardzo się cieszymy, że Tom Justyniarski przeniósł pomysł na polski grunt. Dobrze by było, gdyby akcją czytania psom ze...

hanna lis, kinga rusin
Mama
Hanna Lis kontra Kinga Rusin
Dawniej przyjaciółki, czy teraz staną się rywalkami?

Dziennikarka Hanna Lis , obecna żona Tomasza Lisa oraz Kinga Rusin, znana prezenterka telewizyjna i była żona Tomasza, już wkrótce mogą rywalizować ze sobą o serca telewidzów. Jeśli Hania zgodzi się poprowadzić jeden z dwóch programów w paśmie porannym TVP - "Pytanie na śniadanie" lub "Śniadanie z Dwójką", z pewnością nie zdoła uniknąć porównań z Kingą Rusin, która razem z Marcinem Mellerem, jest gospodarzem porannego programu "Dzień Dobry TVN". Pojawiły się również pogłoski o tym, jakoby Hania miała wystąpić w znanym show "Gwiazdy tańczą na lodzie", ale dziennikarce ani w głowie stawanie do takiej rywalizacji. Jak sama mówi: "Nie będę tańczyć ani na lodzie, ani na parkiecie" - zapewnia. Dementuje również swój udział w porannym programie TVP: "Jeśli chodzi o pasmo poranne, nie było z mojej strony choć cienia zainteresowania tą działką. To nie dla mnie. Robiłam w życiu różne rzeczy, prowadziłam m.in. program publicystyczny. I taka tematyka jest w kręgu moich zainteresowań: poważna publicystyka lub newsy" - mówi Hanna Lis. Już wkrótce sami będziemy się mogli o tym przekonać, a już teraz możecie wybrać jedną z pań, która waszym zdaniem jest sympatyczniejsza?  

pies może ugryźc dziecko
Adobe Stock
Wychowanie
Pies – idealny towarzysz zabaw dziecka czy zagrożenie?
Masz małe dziecko i psa? Prawdopodobnie bagatelizujesz ryzyko, jakie zwierzak stanowi dla twojej pociechy. Nie, nie chcemy cię straszyć! Naszym celem jest zmuszenie cię do myślenia i do postępowania, które zwiększy bezpieczeństwo twojego dziecka!

Co jakiś czas słyszy się, że pies pogryzł dziecko. Słysząc taką informację każdy właściciel psa myśli, że to pewnie jakiś obcy zwierzak poturbował malca. Okazuje się jednak, że najczęściej sprawcami ugryzień są psy domowe . I jakby tego było mało, często dochodzi do nich w obecności osób dorosłych. Ankieta przeprowadzona wśród właścicieli psów jasno pokazała, że bagatelizują oni ryzyko, jakie psy stwarzają dla dzieci. Zobacz też: Czy pozwalać psu lizać dziecko po twarzy? Żywa maskotka? Nie! Dzieci kochają zwierzęta. Uwielbiają je głaskać, poklepywać i tulić. Bawi je gonienie zwierzaka, łapanie za uszy i ogon. Takie okazywanie czułości, zwłaszcza gdy do kontaktu dochodzi, gdy pies go nie chce , może skończyć się źle dla malca. Jeśli pies poczuje się prześladowany i napadnięty, może próbować się bronić, używając do tego zębów. Winni dorośli Nawet najspokojniejszy pies potrafi stracić cierpliwość do dziecka. I nie ma tu znaczenia rasa zwierzaka – zarówno duży owczarek niemiecki, jak i łagodny golden retriever czy filigranowy yorczek, potrafią ugryźć. O ile w przypadku dużych psów, dorośli zachowują większą ostrożność w kontaktach zwierzak-dziecko, to w przypadku małych ras, często bagatelizują ryzyko , jakie pies stwarza dla dziecka. A dokładniej: ryzyko, jakie dla siebie stwarza dziecko, nieumiejętnie obchodząc się ze zwierzęciem. Wyniki ankiety Naukowcy przeprowadzili ankietę wśród właścicieli psów posiadających dzieci. Wynika z niej, że w stosunku do obcych psów, zachowują oni zdrowy stopień nieufności. Natomiast jeśli chodzi o psy domowe, których są właścicielami, są zbyt ufni i nie biorą pod uwagę tego, że ich własny pupil może skrzywdzić dziecko. Przez to nie zachowują należytej ostrożności . Przykład? O ile zabraniają córce czy synowi niepokoić psa na jego własnym posłaniu, to poza nim...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz