Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Odkrył, że to nie jego dziecko i… porzucił pięciolatka w przedszkolu
Adobe Stock
Aktualności

Odkrył, że to nie jego dziecko i… porzucił pięciolatka w przedszkolu

Ojciec porzucił syna po tym jak odkrył, że pięciolatek nie jest jego biologicznym dzieckiem. Chłopiec musiał zostać w przedszkolu, bo nikt z rodziny nie chciał go przygarnąć… Musiała interweniować policja.

Ojciec codziennie przyprowadzał i odbierał z przedszkola 5-letniego chłopca. Pewnego dnia, mężczyzna poinformował pracowników placówki, że nie odbierze dziecka, ponieważ, jak się okazało, nie jest on jego biologicznym ojcem. Po południu dziecko zostało odprowadzone do domu przez jednego z pracowników przedszkola. Jednak nikogo tam nie zastali. Chłopiec wraz z zastępczym opiekunem udali się do dziadka i wujka, ale ci odmówili przyjęcia chłopca. Sprawa została zgłoszona na policję. Co się stało z matką dziecka?

Nie taka zwykła woda – jak Oliwka z AZS odzyskała radość życia dzięki pobytowi w Avène [WIDEO REPORTAŻ]

„Chłopiec jest teraz problemem przedszkola”

„Chłopiec jest teraz problemem przedszkola”, tak miał stwierdzić ojciec pięciolatka, po tym jak zostawił chłopca w placówce. Mimo ogólnospołecznego oburzenia mężczyzna nie poniesie żadnych konsekwencji prawnych, ponieważ nie jest biologicznym ojcem dziecka. Na szczęście, po tygodniu po chłopca zgłosiła się matka.

Jak informuje „South China Morning Post”, do zdarzenia doszło w prowincji Guangxi w południowej części Chin. I niestety, nie jest to odosobniony przypadek. Oficjalne dane z 2020 roku wskazują, że w Chinach było w tym czasie 193 tys. sierot. Jedyna pozytywna informacja jest taka, że to 17 proc. mniej niż rok wcześniej. Oby ten trend malejący się utrzymał.

Źródło: TVN24

Piszemy też o:

ojciec zostawił dzieci w lesie
AdobeStock
Aktualności
Ojciec porzucił dzieci w lesie, odnalazł je policjant
W Libiążu (woj. małopolskie) mężczyzna porzucił swoje dzieci w lesie. Przypadkowo znalazł je tam policjant, który był już po służbie. Funkcjonariusz zaopiekował się dziećmi. Ojcu grożą konsekwencje prawne.

O całym zdarzeniu Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie poinformowała w środę (06.07.2022 r.), jednak sytuacja miała miejsce nieco wcześniej – 2 lipca. Policjant w swoim wolnym czasie, gdy był już po służbie, spotkał w lesie dwójkę płaczących dzieci w wieku 11 i 16 lat. Były one przerażone i pozostawione całkowicie bez opieki. 16-latka, chcąc pomóc sobie i swojemu bratu, próbowała wydostać się z lasu, kierując się w stronę centrum. Tam właśnie spacerował policjant. Jak podaje chrzanowska policja, funkcjonariusz natychmiast zaopiekował się dziećmi i powiadomił służby. Ojciec porzucił swoje dzieci Z ustaleń policji wynika, że 36-letni mieszkaniec gminy Kęty odebrał dzieci od swojej byłej partnerki, a następnie zabrał je do lasu w okolicach ulicy Chrzanowskiej w Libiążu. „Na parkingu leśnym próbował »wyciągnąć« od swoich dzieci w wieku 16 i 11 lat prywatne informacje. Dzieci, z uwagi na zachowanie taty, nie potrafiły z nim rozmawiać. Po chwili mężczyzna odjechał z parkingu leśnego, zostawiając je tam” – brzmi komunikat komendy policji w Chrzanowie. Dzieci są już bezpieczne Rodzeństwo jest już bezpieczne, przebywa pod opieką swojej mamy, która odebrała je od policji. Całą sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Chrzanowie oraz Komisariat Policji w Libiążu – ojcu grożą teraz konsekwencje prawne. Źródło: tvn24.pl, wiadomosci.wp.pl Piszemy też o :  Drapieżnicy i ich dziecięce ofiary w sieci. Szokujące wyniki eksperymentu Szczecin: 1,5-roczny Szymon zmarł w nagrzanym aucie. Matka usłyszała zarzuty „Zadali mojemu dziecku lekturę na wakacje. Nawet teraz nie odpocznie!” [LIST DO REDAKCJI]

Warszawscy policjanci otoczyli 2-miesięcznego chłopca opieką
Adobe Stock/ pragapn.policja.waw.pl
Aktualności
Matka porzuciła 2-miesięczne dziecko. Powiedziała, że idzie do lekarza i już nie wróciła
36-letnia kobieta poprosiła koleżankę, także matkę, o opiekę nad swoim 2-miesięcznym dzieckiem. Twierdziła, że idzie do lekarza i zaraz wróci.

Do zdarzenia doszło w piątek 29 kwietnia w warszawskim ośrodku pomocy dla kobiet z dziećmi. Jedna z podopiecznych poprosiła inną matkę, by na krótki czas zajęła się jej 2-miesięcznym synkiem. Twierdziła, że ma umówioną wizytę u lekarza. Kiedy 36-letnia matka nie wróciła na noc, personel ośrodka wezwał policję. Troskliwi policjanci „Mundurowi próbowali ustalić miejsce pobytu matki chłopczyka, jednak bezskutecznie. O całej sytuacji powiadomiono sąd rodzinny i Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, które zobowiązało się zapewnić rodzinę zastępczą dla dziecka”, informuje kom. Paulina Onyszko z białołęckiej policji. Oczekując na ustalenie nowego opiekuna, wezwani na miejsce zdarzania sierżant Albert Cudak i posterunkowy Arkadiusz Zalewski otoczyli chłopczyka troskliwą opieką. Policjanci kołysali maluszka w ramionach, a chłopczyk czuł się przy nich bezpiecznie. Maluszek ma nowy dom Chłopczyk został zbadany przez wezwaną na miejsce załogę pogotowia, która nie stwierdziła nic niepokojącego. Po kilku godzinach spędzonych w ramionach policjantów maluszek trafił pod opiekę rodziny zastępczej. Brawo warszawscy Policjanci! Oby ojcowie wszyscy mieli tak wspaniałe podejście do dzieci. Źródło: pragapn.policja.waw.pl Piszemy też o: Magdalena Stępień mówi o szykanowaniu i ogromnym stresie, który odbija się też na dziecku Rosjanie zabili matkę na oczach jej dzieci. Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskiego żołnierza Bydgoszcz: 5-letni Ukrainiec bez opieki na placu zabaw. Interweniowała policja

Porzuciłam chorego męża dla dobra dziecka
Adobe Stock, Кирилл Рыжов
Prawdziwe historie
„Porzuciłam chorego męża dla dobra dziecka. Jego stany depresji i manii sprawiały, że bałam się o syna”
​„Izolowałam ich od siebie, bo czułam, że tak jest dla syna najlepiej. Jednocześnie wiedziałam, że w ten sposób jeszcze bardziej pogrążam Marka. Dzisiaj nie wiem, czy na pewno postąpiłam dobrze”.

Musiałam to zrobić. Musiałam zabrać Markowi naszego syna. Dziś wiem, że to był dla męża początek końca. Muszę opowiedzieć tę historię, bo szukam rozgrzeszenia. Sama nie potrafię sobie wybaczyć, choć pewnie postąpiłam słusznie. Wybrałam dobro dziecka, a nie jego ojca Decyzja ta pociągnęła za sobą jednak konsekwencje, które do dziś odbierają mi spokojny sen. Marek zauroczył mnie od pierwszego wejrzenia. Energiczny, pewny siebie, z głową pełną fantastycznych planów. Nigdy nie spotkałam kogoś takiego jak on – człowieka tak optymistycznie nastawionego do życia. Chodząca euforia, radość i energia. Po dwóch tygodniach znajomości zakochałam się w nim bez reszty, po sześciu miesiącach byliśmy zaręczeni, a po roku zostałam jego żoną. Niestety, tuż po ślubie Marek zaczął się zmieniać . Gdzieś zniknęła ta energia i wigor, a jego samopoczucie pogarszało się z tygodnia na tydzień. Po dwóch miesiącach był już w depresji. Zdarzało mu się przeleżeć pół dnia w łóżku twarzą do ściany. Miewał napady lęku, w trakcie których bez słowa wybiegał z domu. Płakał bez powodu. Po wielu namowach, poszedł do lekarza. Dostał leki, zwolnienie z pracy i skierowanie na terapię. Leczył się prawie pół roku i w końcu z tego wyszedł. Dochodził do siebie powoli. Przez kilka miesięcy zachowywał się bardzo powściągliwie. Wyleczył się z depresji, ale ciągle jeszcze nie przypominał człowieka, którym był przed naszym ślubem. Cieszyłam się więc jak głupia, gdy w końcu po kolejnych tygodniach odzyskał tę dawną, szaloną energię. Znów był cudowny Wstawał dwie godziny przede mną, żeby poćwiczyć, poczytać o wspinaczce, którą się pasjonował. Gdy podnosiłam się z łóżka, na stole stało już śniadanie. A kiedy ja po całym dniu kładłam się spać, to on jeszcze słuchał muzyki, robił pompki albo coś na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj