Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
poród, noworodek
Aktualności

Tuliła noworodka i płakała, a wtedy stał się cud - film

Po obejrzeniu filmu naprawdę uwierzysz, że matczyna miłość pokona wszystko. To historia opowiedziana przez matkę, która wspomina najgorszy, a zarazem najlepszy dzień w swoim życiu.

Supermoce mam

Zostając matkami nabywamy supermoce:

  • potrafimy przemieszczać się z prędkością Supermena, gdy naszemu dziecku grozi niebezpieczeństwo,
  • osiągamy gibkość Spidermena, gdy nasze dziecko wejdzie na najwyższą zjeżdżalnię i boi się zjechać,
  • potrafimy robić kila rzeczy jednocześnie i to tylko jedną ręką, bo na drugiej trzymamy dziecko.
  • Kobieta pokazana na filmie wskrzesiła własne dziecko. Jak to możliwe?

Historia matczynej miłości, która pokonała śmierć

Kate i David Ogg długo starali się o dziecko, dlatego wiadomość o bliźniętach sprawiła im wielką radość. W 26 tygodniu ciąży przyszła mama niespodziewanie zaczęła rodzić. Na świat przyszły bliźnięta Emily i Jamie. Po kilku minutach od porodu lekarz poinformował młodą mamę, że jej synek nie przeżył. Zrozpaczona kobieta tuliła Jamiego w ramionach.
- Był taki zimny, a ja chciałam go ogrzać – wspomina Kate.
Przez 2 godziny rodzice przytulali chłopca, aż stał się cud! Jamie zaczął oddychać, poruszać się, złapał nawet tatę za palec. Czy to matczyna miłość? A może ciepło ciała mamy, dotyk skóra do skóry i odgłos bicia jej serca sprawiły, że niemowlę ożyło!

Zobacz też: Przytulanie po porodzie – to ważniejsze, niż myślisz!

Wzruszająca opowieść młodej mamy

Zobacz, jak mama 5-letnich, zdrowych bliźniąt opowiada historię narodzin, śmierci i zmartwychwstania swojego dziecka. Lekarze nie potrafią wytłumaczyć zaistniałej sytuacji.

Uwaga! Przed oglądaniem zaopatrz się w chusteczki do ocierania łez.
Polecamy: Chustonoszenie - w zgodzie z instynktem bliskości

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

Bliźniaki urodzone dzień przed śmiercią chorującej na raka mamy
YouTube/Inside Edition
Aktualności
Historia narodzin tych maluszków łapie ze serce. Przygotuj chusteczki!
Jamie była w ciąży bliźniaczej, gdy dowiedziała się, że choruje na raka. Mimo walki, nie udało jej się pokonać choroby. Być może dzięki temu uratowała życie swoich dzieci?

Choroba nowotworowa w ciąży Jamie Snider, 30-letnia mama dwóch dziewczynek, chorowała na raka szyjki macicy . Gdy myślała, że pokonała nowotwór, dowiedziała się o nawrocie choroby. Była wtedy w ciąży z bliźniakami. Bliźniaki, Nico i Camilla, przyszły na świat 16 marca, w 33. tygodniu ciąży . Młoda mama spędziła z maluszkami kilka godzin, leżała z nimi i je przytulała. 17 marca, nad ranem, Jamie zmarła z powodu niewydolności serca. Oddała życie za dzieci Jamie jedną bitwę miała za sobą i nie chciała się poddawać. Ciąża utrudniała pokonanie choroby i nie wszystkie metody leczenia były możliwe do zastosowania. "Leczenie chemioterapeutykami było ograniczone, bo mogłoby wpłynąć na rozwój dzieci . Chciała mieć pewność, że dzieci przeżyją. Oddała za nie życie" – powiedział brat Jamie, Chris, w rozmowie z dziennikarzami. Rodzina i przyjaciele Jamie zbierają pieniądze na przygotowanie uroczystości pogrzebowej. W zaledwie kilka dni udało im się zebrać ponad 6 tysięcy dolarów. "Jamie była tak jasnym światłem na tej planecie. Jej piękne zielone oczy, jej duży uśmiech, jej śmiech, jej uściski – zarażała tym wszystko wokół!" – napisała założycielka zbiórki w serwisie GoFundMe . Historia Jamie jest wzruszająca. Ta młoda mama oddała życie, by mieć pewność, że jej nienarodzone dzieci będą zdrowe... Pomyślcie, jakie macie szczęście, że wasze maluchy są przy was i że możecie cieszyć się każdą chwilą spędzoną z nimi! Zobacz także:   Ciąża, rak piersi, amputacja, a potem... Te zdjęcia wzruszają do łez!   Źródło: abc7news.com, Inside Edition

Winslet i DiCaprio uratowali kobietę
Facebook/Instagram
Aktualności
Leonardo DiCaprio i Kate Winslet uratowali życie młodej mamie
Historia pewnej Brytyjki tak poruszyła aktorów, że postanowili wykorzystać swoją popularność, by walczyć o jej życie i się udało!

Choć od premiery "Titanica" minęło już 20 lat, to ta aktorska para wzbudza nadal wiele emocji. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet od lat się przyjaźnią i wspierają, tym razem postanowili zrobić coś dla kogoś innego . Aktorzy wykorzystali popularność oskarowego filmu i wystawili na aukcji "kolację z Jackiem i Rose". Zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie młodej mamy. Dobra i zła wiadomość Brytyjka Gemma Nuttall o złośliwym nowotworze jajnika dowiedziała się, będąc w pierwszych tygodniach ciąży. Zdaniem lekarzy jedynym sposobem na uratowanie kobiety miała być agresywna chemioterapia, która jednocześnie oznaczałby zakończenie ciąży. Kobieta postanowiła, że zrezygnuje z leczenia na rzecz urodzenia dziecka . Jak tłumaczyła, to właśnie dzięki ciąży wykryto u niej raka: "Nie mogę się jej pozbyć. Uratowała mi życie, to dzięki niej wykryto raka. Czułam, że muszę się jej za to odwdzięczyć" - tłumaczyła. Córeczka Gemmy przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży przez cesarskie ciecie. Na szczęście maluszek urodził się zdrowy, jednak stan zdrowia młodej mamy bardzo się pogorszył. "Pokazali mi Penelope, po czym szybko ją zabrali. Nie mogłam przeżyć tej cennej chwili trzymania mojego dziecka w ramionach. Byłam zbyt wyczerpana, by tej nocy ją zobaczyć . Dopiero na drugi dzień zabrano mnie do niej na wózku inwalidzkim. Była w inkubatorze, a ja wyciągnęłam rękę i trzymałam ją za rączkę tak długo, jak tylko mogłam. Obie żyłyśmy i tylko to się w tym momencie liczyło" - opowiada kobieta. Przez te kilka miesięcy ciąży nowotwór rozprzestrzenił się również na szyjkę macicy. Świeżo upieczona mama usłyszała, że zostało jej zaledwie 12 miesięcy życia i nic więcej nie da się zrobić. Kobieta, zamiast pogodzić się okrutną diagnozą, postanowiła poszukać innych metod leczenia niż te, które może zapewnić...

Co powinna zrobić mama, żeby jej dziecko było szczęśliwe w przyszłości
Fotolia
Aktualności
Jedna, mała rzecz, którą powinna zrobić każda mama
Drogie zabawki, zagraniczne wakacje i organiczne warzywa prosto z ogródka nie zastąpią tego, co Ty możesz zrobić dla swojego dziecka.

Co zrobić, żeby dziecko było szczęśliwe ? Jamie Kenney, mama 2 dzieci, opublikowała w serwisie Romper radę dla każdej mamy. Skorzystasz z niej? "Chcemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepszą przyszłość" "Zanim nasze dzieci pojawią się na świecie, chcemy robić dla nich wszystko. Wybieramy odpowiedni czas i odpowiedniego partnera, potem odżywiamy się w określony sposób i decydujemy, w jaki sposób je urodzimy – tak wiele naszych wyborów podejmujemy z myślą, że chcemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepszą, najjaśniejszą przyszłość" – zaczęła swój wpis Jamie. Szybko jednak zauważyła, że nie ma jednej doskonałej kombinacji wyborów, dzięki której dziecko będzie w przyszłości szczęśliwe. Jest jednak jedna mała rzecz, którą może zrobić dla swojego dziecka każda mama. Jamie przyznała, że tę jedną rzecz odkryła dopiero wtedy, gdy poznała płeć swojego drugiego (i ostatniego) dziecka – dowiedziała sie, że urodzi dziewczynkę. Wielokrotnie słyszała, że jest szczęściarą, bo jej rodzina w końcu będzie w komplecie: rodzice, syn i córka. Zrozumiała jednak, że nie chce tworzyć żadnej całości. Zamiast tego chce, że każde z jej dzieci było wyjątkowe i samodzielne. Co każda mama powinna zrobić dla swojego dziecka? "Co możemy zrobić dla naszego maluszka, żeby pomóc mu przetrwać każdy kolejny dzień? Oto co musisz zrobić. Weź na ręce swoją niesamowitą, maleńką córeczkę. Spójrz na jej śliczną buzię, pogłaszcz ją po głowie. Postaraj się, żeby poczuła całą miłość , która wypływa z każdej cząsteczki twojego ciała. Potem powiedz do niej stanowczym, ciepłym głosem: Nie jesteś moja. Należysz tylko i wyłącznie do siebie" – napisała Jamie. To rada nie tylko dla mam dziewczynek, chociaż i tak nie każdej mamie się spodoba. Być może sama jesteś jedną z tych mam, które chcą zachować swoje...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta