Zawieszki do smoczków mogą być niebezpieczne
kidspot.com.au/screen
Aktualności

Zrozpaczona mama apeluje: Przez taką zawieszkę moja córka mogła umrzeć!

Nie wszystkie produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci są dla nich w pełni bezpieczne. Jak pomóc dziecku, które się krztusi?

Roczna dziewczynka zakrztusiła się koralikiem z ozdobnej zawieszki do smoczka. Niewiele brakowało, żeby się udusiła. Mama dziewczynki zamieściła na Facebooku post, w którym ostrzega innych rodziców przed niebezpiecznymi zawieszkami.

Produkty dla niemowląt mogą im zagrażać

"Weszłam dziś do pokoju i zobaczyłam, jak moja roczna córka się krztusi. Nigdy nie byłam tak przerażona, przez 10 minut próbowałam się tego pozbyć. Zobaczyłam, że to koralik z zerwanej zawieszki do smoczka. Ona, jak typowe roczne dziecko, wzięła go do buzi. Chcę was tylko ostrzec" – napisała anonimowa mama. Według części internautów, sama pozwoliła, żeby doszło do takiej sytuacji. Gdyby miała wyobraźnię, wiedziałaby, że tego typu produktu mogą być niebezpieczne.

Ozdobne, spersonalizowane zawieszki z imieniem malucha lub zawieszki z kolorowych drewnianych koralików są coraz popularniejsze wśród rodziców. Niestety, chociaż to produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci, mogą być niebezpieczne. Wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Internauci, którzy oskarżają mamę dziewczynki o brak wyobraźni, być może mają nieco racji. Nie można bezgranicznie ufać oznaczeniom na opakowaniu, najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Nie każdy produkt oznaczony jako bezpieczny dla dzieci jest dla nich odpowiedni!
 

fot. screen kidspot.com.au

Jak pomóc krztuszącemu się dziecku?

  • Nie panikuj! Tylko wtedy jesteś w stanie pomóc dziecku.
  • Stań za dzieckiem i pochyl je do przodu lub połóż je na swoich kolanach, głową w dół.
  • Kilka razy uderz ręką pomiędzy łopatki dziecka.
  • Jeśli maluch wciąż nie może złapać oddechu, uciśnij pięścią jego nadbrzusze.
  • Gdy dziecko jest sine i nie oddycha, zacznij resuscytację.
  • Jeśli nie wiesz, jak się zachować, jak najszybciej zadzwoń po karetkę i działaj zgodnie z instrukcjami dyspozytora.

Pamiętaj, możesz uratować czyjeś życie!

Polecamy: Jak pomóc dziecku, które się krztusi? Zobacz film!

źródło: kidspot.com.au

konkursy na Babyonline.pl

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

Dziewczynka mogła stracić wzrok przez wybuch kapsułki do prania
SWNS
Aktualności
Wybuch detergentu prawie oślepił 18-miesięczną dziewczynkę! Można było tego uniknąć
"Niebezpieczne produkty trzymajcie poza zasięgiem dzieci!" – ostrzega Simone, mama 18-miesięcznej dziewczynki, która przez wybuch detergentu mogła stracić wzrok.

18-miesięczna Rainbow prawie straciła wzrok, gdy kapsułka z detergentem oparzyła jej twarz. Mama dziewczynki, Simone, ostrzega innych rodziców. Detergent poparzył twarz i oczy dziewczynki Mama dziewczynki odwróciła się tylko na chwilę. Po kilku sekundach usłyszała przeraźliwy krzyk córeczki. Zobaczyła, że mała Rainbow ma na twarzy detergent z kapsułki do prania. Od razu pobiegła z córką pod prysznic, żeby zmyć płyn. Jak do tego doszło? Dziewczynka siedziała przy zabezpieczonej przed dziećmi szafce, w której były schowane środki czystości, w tym kapsułki do prania. 18-miesięczna Rainbow próbowała wyjąć kapsułkę przez niewielką szczelinę w szafce. To wtedy kapsułka wybuchła i oparzyła twarz dziewczynki. Po spłukaniu resztek detergentu, mama natychmiast zabrała córeczkę do szpitala. Lewe oczko Rainbow było oparzone aż w 95 procentach! Dziewczynka nie mogła utrzymać otwartych powiek dłużej niż kilka sekund, przez co lekarze nie byli w stanie ocenić, czy oparzenie nie spowodowało trwałych uszkodzeń oczu. Na szczęście, stan Rainbow z każdym dniem ulega poprawie. Zabezpieczenia szafek nie są w 100 % skuteczne Simone zamieściła na Facebooku zdjęcia córki i ostrzega rodziców, by nie ufali zabezpieczeniom szafek . "Namawiam rodziców, żeby wszystkie niebezpieczne produkty trzymali poza zasięgiem dzieci, niezależnie od ich wieku. Myślałam, że moje dzieci są bezpieczne, ale najwidoczniej się myliłam" – mówi Simone. Mama Rainbow ma rację – nawet najbardziej ostrożny rodzic nie jest w stanie uchronić swojego dziecka! Maluchy są sprytniejsze, niż nam się wydaje. Wystarczy kilka sekund, żeby doszło do tragedii. Jeśli używacie kapsułek do prania, gdzie je trzymacie? Mamy nadzieję, że z dala od dzieci! Czytaj także: Te kąpielówki mogą być niebezpieczne!

Dziewczynka trafiła do szpitala po wypiciu żelu antybakteryjnego do rąk
Fotolia
Aktualności
O włos od tragedii: uważaj, co trzymasz w zasięgu dziecka!
Gdy 3-latka trafiła do szpitala z poważnym zatruciem, jej rodzice nie sądzili, że przyczyną jest produkt, którego używają każdego dnia.

3-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w Melbourne w Australii z powodu poważnego zatrucia organizmu . Produkty antybakteryjne do rąk mogą być niebezpieczne! 3-latka bawiła się butelką żelu antybakteryjnego do rąk w obecności rodziców. Nagle zaczęła się źle czuć i straciła przytomność. Rodzice od razu zawieźli dziewczynkę do szpitala. Okazało się, że 3-latka napiła się żelu i doszło do silnego zatrucia organizmu. Konieczne było wprowadzenie jej w stan śpiączki farmakologicznej .  Jednym z głównych składników produktów antybakteryjnych jest alkohol. Wystarczyło wypicie niewielkiej ilości płynu, aby dawka alkoholu w organizmie 3-latki zagrażała jej życiu. Dr Michael Barret ze szpitala Royal Children’s Hospital przyznał, że produkty dezynfekujące do rąk są coraz popularniejsze nie tylko w domach, ale też w przedszkolach, szkołach czy publicznych toaletach. Rodzice i opiekunowie powinni być jednak świadomi, że tego typu żele i mydła powinny być przechowywane poza zasięgiem dzieci. "Macie do czynienia z produktem, który ma bardzo wysokie stężenie alkoholu: aż 60-90% tego produktu to alkohol. Piwo ma mniej niż 5%, kieliszek wina to 10-15%" – powiedział dr Barret w rozmowie z The Herald Sun. Produkty antybakteryjne są coraz popularniejsze Jeszcze kilka lat temu przy naszych umywalkach leżały mydelniczki z białymi, miękkimi kostkami mydła. Dziś coraz częściej korzystamy z mydeł w płynie, mydeł i żeli antybakteryjnych . Pojawia się coraz więcej produktów dla dzieci. Kolorowe płyny z owocami i zabawnymi stworkami na etykietach mają zachęcać do mycia rąk. Niestety, są na tyle atrakcyjne, że maluchy (szczególnie te, które wszystko biorą do buzi), mogą je przez przypadek wypić. To kolejny produkt, który należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Niestety, żaden rodzic nie jest w stanie pilnować dziecka 24 godziny na...

5-letni chłopiec zakrztusił się winogronem
Fotolia/screen Facebook
Aktualności
Chłopiec zakrztusił się winogronem! Sprawdź, jak pomóc dziecku przy zakrztuszeniu
Ta historia to ostrzeżenie dla każdego rodzica! Jak pomóc dziecku przy zakrztuszeniu? Przeczytaj historię 5-letniego chłopca i sprawdź, co robić, jeśli dziecko się zakrztusi.

Gdy 5-letni chłopiec zadławił się winogronem, jego mama zgodziła się na publikację jego historii na Facebooku. To zdjęcie to ostrzeżenie dla wszystkich rodziców! 5-latek zadławił się winogronem "Uwaga Rodzice! Wiecie, co znajduje się na tym zdjęciu rentgenowskim? Winogrono! Winogrono, które dziś utknęło w górnych drogach oddechowych 5-latka. Żeby wyjąć winogrono, ten słodki malec musiał być operowany przy znieczuleniu ogólnym" – napisała na Facebooku Finlee, austalijska psycholożka i mama dwójki dzieci. "Proszę, miejcie na uwadze, że nie wszystkie dzieci gryzą jedzenie, że czasem jedzą w pośpiechu, np. w szkole. Proszę, uważajcie. Jeśli nie macie pewności, po prostu krójcie winogrona, pomidorki koktajlowe i podobne produkty. Jestem wdzięczna pediatrze, który mi to udostępnił i mamie, która pozwoliła wykorzystać to zdjęcie i ostrzec innych rodziców" – dodała Finlee.   Co robić, gdy dziecko się zakrztusi Pamiętacie historię 1,5-rocznego chłopca, który zakrztusił się jabłkiem i zmarł? Zadławienie jest jednym z najczęstszym wypadków, którym ulegają małe dzieci. Wystarczą sekundy, żeby doszło do tragedii. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak pomóc dziecku, które się zakrztusiło. Jeśli dziecko zacznie się krztusić, zachowaj spokój. Stań za plecami dziecka i pochyl je do przodu. Kilkakrotnie uderz dziecko między łopatki dłonią złożoną w łódeczkę. W przypadku braku reakcji, złóż dłoń w pięść i kilkakrotnie uciśnij brzuch dziecka, tuż nad pępkiem. Powtarzaj, dopóki przedmiot nie wypadnie z ust dziecka. Jeśli dziecko nie oddycha, rozpocznij resuscytację. Zobacz także: 1,5 roczny chłopczyk śmiertelnie zakrztusił się jabłkiem! Źródło: kidspot.com.au

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj