WOŚP zakupił fotele dla rodziców
AdobeStock
Aktualności

Rodzice w szpitalu będą spać w fotelach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny przyszła z pomocą dla rodziców, którzy w kiepskich warunkach przebywają przy chorych dzieciach w szpitalach.

Są obszerne, rozkładane i w czerwonym kolorze jak serduszko, które jest symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zakupiła do szpitala aż 47 foteli, aby rodzice mogli przebywać przy dzieciach w godziwych warunkach.

Na oddziałach brakuje foteli, leżanek, a nawet i krzeseł

Już nie na krzesłach, materacach przywiezionych z domu, czy wynajmowanych za pieniądze łóżkach, ale w fotelach będą mogli odpocząć rodzice przebywający w tym szpitalu przy chorych dzieciach.

 

Problem "koczowania" rodziców przy szpitalnych łóżkach znany jest od lat. Większość szpitali do tej pory nie jest w stanie zapewnić godnych warunków dla opiekunów, czuwających przy dzieciach, o czym nie raz pisałyśmy w mamotoja.pl .

Szpital złożył zamówienie u Orkiestry

Fotele trafiły na oddział pediatrii, laryngologię i OIOM dziecięcy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Personel szpitala od dawna otrzymywał sygnały od rodziców, że na jego oddziałach dziecięcych brakuje foteli czy leżanek. Kiedy więc WOŚP przysłała informację, że planuje tego typu zakupy, władze szpitala USK w grudniu złożyły zamówienie.
 

Zobacz także
kobieta krzyczy i trzyma się za głowę

Czujesz, że nie masz już sił? Zaraz osiwiejesz ze stresu? Te produkty (są na Allegro!) zamienią cię w mistrzynię zen!

niebezpieczne chodziki

Eksperci przestrzegają: nie kupuj, nie używaj, nie krzywdź dziecka!

lekarz, szpital, dziecko, choroba

Dziecko w szpitalu - jak przetrwać pobyt?

pierwsza pomoc

Czy umiesz udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi? – quiz- Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 40 foteli dla pediatrii, cztery na dziecięcy OIOM, trzy na laryngologię, a także 15 leżanek. I w końcu do nas trafiły – powiedziała Anna Niesmak-Puć z Uniwersyteckiego Szpitala Uniwersyteckiego w Opolu. - Są bardzo wygodne. Mamy nadzieję, że posłużą rodzicom naszych pacjentów przez wiele lat – dodała.

"WOŚP działa, a nie tylko gada"

Nowe meble mają specjalne kółka, niczym szpitalne łóżka, więc łatwo będzie je przemieszczać między salami. Wykonane są z materiału, który ułatwia dezynfekcję. Ich dodatkową zaletą jest to, że są rozkładane, co pozwoli rodzicom także przespać się na nich.

Szpital pochwalił się fotelami na swoim profilu na Facebooku i zebrał pod postem dziesiątki bardzo pozytywnych komentarzy. To najlepszy dowód jak bardzo fotele były potrzebne.

"Brawo dla WOŚP. Jesteście cudowni. Oby na najwięcej takich ludzi jak Pan panie Jurku" – napisała pani Agata.

"Super, nareszcie ktoś myśli o tych koczujących matkach. W miejscowym szpitalu przespałam na szczęście tylko trzy noce na zwykłym drewnianym krześle" – wspomniała pani Agnieszka.

"Super! 💜 sama spałam na podłodze przy łóżeczku, dobrze, że WOŚP działa, a nie tylko gada, jak reszta" – dodała pani Magda.Fotele przed pierwszym użyciem zostały zdezynfekowane i już wjechały na oddziały. Są do dyspozycji rodziców. Jak deklaruje szpital nieodpłatnie. Personel czeka jeszcze na 15 leżanek, również zakupione z pieniędzy zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Byłoby fantastycznie, gdyby także w innych szpitalach, mamy czuwające przy dzieciach mogły korzystać z takich udogodnień. Napiszcie w komentarzach, w jakich warunkach przebywałyście w szpitalu przy dziecku.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz też:

30. Finał WOŚP coraz bliżej: Jurek Owsiak pozdrawia czytelniczki Mamotoja.pl

Owsiak kupi łóżka dla szpitala
Facebook @gniewko.oblicki / WOŚP
Aktualności
Koniec spania na podłodze. WOŚP wkracza do akcji!
Jurek Owsiak zareagował na zdjęcie kobiety, która śpi na podłodze pod łóżkiem szpitalnym. WOŚP wyposaży szpital w leżanki dla rodziców, aby mieli gdzie spać.

Kilka dni temu ojciec 1,5 rocznego chłopca przebywającego w szpitalu w Jeleniej Górze, opublikował zdjęcie przedstawiające warunki, w jakich jego żona czuwa przy dziecku. Kobieta śpi na podłodze pod łóżkiem chorego syna. WOŚP pomoże szpitalowi Media zareagowały błyskawicznie na wieść o tym, że kobieta musi spać na podłodze w szpitalu . W pod internetowym postem znalazło się ponad 1,2 tys. komentarzy. Post udostępnił również Jurek Owsiak, który w komentarzu zwrócił się do ministra Radziwiłła:     Już nikt nie będzie spał na podłodze Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się także do dyrektora szpitala w Jeleniej Górze. W trakcie rozmowy zapadła decyzja o zakupie brakującego sprzętu po to, aby rodzice nie musieli już spać na podłodze, czuwając przy chorych dzieciach. Rodzice chłopca, od których wszystko się zaczęło, bardzo ucieszyli się z pozytywnego rozwiązania całej sytuacji. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali podziękowania zarówno Jurkowi Owsiakowi, jak i całemu WOŚP. Jak będzie w innych szpitalach? Problem brakujących łóżek szpitalnych nie dotyczy tylko szpitala w Jeleniej Górze. Wiele matek skarży się na nieludzkie warunki szpitalne, o czym piszemy w innym artykule . Minister Zdrowia przyznaje, że problem z wyposażeniem szpitali jest duży, ale ma nadzieje, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie . Minister pisze, że aktualnie trwają zmiany organizacyjne w systemie i wkrótce ma nastąpić poprawa zarówno warunków leczenia, jak i dostępu do świadczeń. „Jako lekarz zdaję sobie sprawę, że wsparcie rodziców ma ogromne znaczenie dla komfortu psychicznego dziecka, ich obecność i troska pozytywnie wpływają na proces leczenia. Niewątpliwie kwestia ta powinna zasługiwać na szczególną uwagę w szpitalach. Liczę, że kroki podjęte po mojej interwencji przez...

Riad Haidar zwolniony ze szpitala
screen/Facebook Riad Haidar
Aktualności
Dr Raid Haidar, wybitny specjalista ratujący wcześniaki zwolniony!
Spokojny, ciepły i przyjazny rodzicom - mówią rodzice, których dziećmi się opiekował. Ale to za mało - w świecie polityki nie ma to znaczenia.

Dr Raid Haidar przez blisko 30 lat był ordynatorem oddziału neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Ratował tysiące maleństw przedwcześnie urodzonych. Niestety został też posłem, a to się już nie spodobało decydentom. Dr Haidar pożegnał się ze szpitalem Od 1 stycznia 2020 roku Riad Haidar nie pracuje już w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Neonatolog poinformował w środę, że pożegnał się z załogą oddziału po latach pracy w szpitalu. „Przyznam się, że inaczej wyobrażałem sobie koniec mojej, prawie 30-letniej, pracy w szpitalu. Spakowałem się, pożegnałem z załogą, Dyrekcja nie uznała za stosowne powiedzieć choćby: dziękuję . To smutne" - napisał Haidar w poście na Faceboooku. Lekarz nie może być posłem? Haidarowi w grudniu 2019 roku kończył się kontrakt ordynatorski, ale dyrektor szpitala nie chciał go przedłużyć na kolejny rok. Lekarz uważa, że jego zwolnienie miało charakter polityczny i ma związek z tym że od października jest posłem do Sejmu Koalicji Obywatelskiej (jako poseł nie pobierał wynagrodzenia). Szpitalem kieruje od połowy listopada 2019 roku radny Zjednoczonej Prawicy Adam Chodziński. Oficjalny powód zmiany warunków kontraktu to niemożliwość pogodzenia obowiązków ordynatora z obowiązkami posła. W wydanym oświadczeniu dyrektor wyjaśnił, że zaproponował dr Haidarowi umowę o pracę na innych warunkach. Lekarz nie zgodził się. Co prawda miał pobierać to samo wynagrodzenie, jednak Haidar uznał to za degradację „z generała na szeregowego" i niezręczność wobec zespołu. „Utraciłem całe zaufanie, którym darzyłem obecnego dyrektora wierząc naiwnie, że nie traktuje szpitala jako łupu, ale chce kontynuować to, co dobrze działa (...). Przez prawie 30 lat udowodniłem, że przede wszystkim jestem lekarzem i zawsze dobro pacjentów stawiałem na...

chore dziecko, szpital dziecięcy, dziecko w szpitalu
materiały prasowe
Patronaty
Wielcy i mali twórcy dla małych i wielkich serc
30 września br. odbędzie się pierwszy koncert charytatywny w ramach inicjatywy „Wielcy i mali twórcy dla małych i wielkich serc” na rzecz Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika.

Koncert organizowany jest w celu zebrania środków finansowych na serwis, konserwację i naprawy aparatury medycznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika. Impreza odbędzie się  30 września 2012 roku w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny . Wydarzenie uświetnią swoimi występami m.in. Robert Gawliński z zespołem, Gaba Kulka, Maja Kleszcz z zespołu IncarNations. Początek imprezy godz. 17.00, koncert rozpoczyna się o godz. 19.00.   Dla małych i wielkich serc wystąpią również studenci z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i inni. Nie zabraknie również licytacji ciekawych przedmiotów, m.in. czekoladowej repliki Pucharu Euro 2012.   Podczas koncertu znajdzie się również specjalnie wydzielona strefa z ciekawymi animacjami zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wśród atrakcji będą między innymi pokazy tańca, pokaz mody, a także porady ekspertów - dermatologów dotyczące pielęgnacji i urody. Pragniemy, aby pierwszy tegoroczny koncert zapoczątkował dobrą tradycję realizacji godnych celów poprzez wspólną zabawę.   Informacje dodatkowe: Na przestrzeni ostatnich lat, głównie dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawa oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Warszawski Szpital Dla Dzieci został wyposażony w wysokiej klasy sprzęt medyczny przeznaczony do diagnozowania i ratowania życia małym pacjentom. Wydatki na utrzymanie takiej bazy sprzętowej są jednak zbyt wysokie w stosunku do przychodów placówki z udzielonych świadczeń zdrowotnych z NFZ. Powstała więc idea organizacji koncertu charytatywnego, w celu zebrania środków na serwis, konserwację i naprawy aparatury medycznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Warszawski Szpital dla Dzieci mieszczący przy ul. Kopernika jest pierwszym szpitalem dziecięcym, jaki powstał na ziemiach polskich i działającym nieprzerwanie od roku 1869. Misją Szpitala jest niesienie pomocy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj