Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zbigniew Boniek na finale Pucharu Tymbarku
Cyfrasport
Aktualności

XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zakończona

Kapitanom zwycięskich drużyn puchary wręczył Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

2 maja, czyli w samym środku jednego z najdłuższych weekendów nowoczesnej Europy, na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

O Puchar walczyły drużyny dziewczynek i chłopców do lat 10 i do lat 12. W kategorii U-10 zawodniczki KKS Katowice dopiero w rzutach karnych  (3:1) pokonały piłkarki z UKS Beniaminek Krosno.
 

Puchar Tymbarku
Cyfrasport

Dumne piłkarki z UKS Beniaminek Krosno

Natomiast zawodnicy UKS Irzyk z warszawskiego Bemowa, wspaniale dopingowani przez rodziców, pokonali w regulaminowym czasie UKS 4 Kostrzyn z wynikiem 2:1.
 
Drużyna UKS Irzyk
Cyfrasport

Zwycięska drużyna UKS Irzyk
 
Bardzo zacięty był pojedynek w kategorii dziewcząt do lat 12. Po początkowej przewadze KA 4 resPect z Wielkopolski, inicjatywę przejął grający agresywną piłkę, i nie obawiający się kontaktu, zespół UKS Ząbkovii Ząbki. Bramka rywalek na 2:1 pod koniec meczu nie odebrała im zwycięstwa w Wielkim Finale. 

Akcja piłkarki Ząbkovia Ząbki
Cyfrasport

Dynamiczna akcja zawodniczki Ząbkovii Ząbki
 
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać i obronić tytuł sprzed roku. Zeszłoroczny finał był dla nas cięższy, ponieważ wygraliśmy go w karnych. W tym roku miałem silniejszy i bardziej doświadczony zespół. Nie byliśmy gościnni, jednak reprezentowaliśmy Mazowsze i rola gospodarza do czegoś nas zobowiązywała – komentował trener Ząbkovii, Marcin Wojda. – Naszym głównym założeniem, już od pierwszych etapów turnieju, była obrona tytułu. W porównaniu z zeszłorocznym turniejem, ten był dla mnie zdecydowanie spokojniejszy, dzięki zebranemu doświadczeniu. Wiedziałem, czego mogę się po dziewczynach spodziewać. One po prostu mają świadomość, po co wchodzą na boisko. W przyszłym roku, już nie z tymi dziewczynkami, powalczymy znów o finały ogólnopolskie.
 
UKS ZĄBKOVIA ZĄBKI
Cyfrasport

Same twarde zawodniczki - drużyna Ząbkovii Ząbki

Do wyłonienia zwycięzcy w ostatnim finale – w kategorii U-12 chłopców – potrzebne były rzuty karne. O ile w podstawowym czasie gry poziom obu drużyn był wyrównany, być może nawet z lekką przewagą zespołu MGUKS Pogoń Zduńska Wola, podczas rzutów karnych o wyniku zadecydowała raczej odporność na stres.

Nawet gwiazda Pogoni, Maksymilian Stangret, którego nazwisko widnieje już podobno w notesach skautów, spudłował strzał, który z pewnością świetnie wyszedłby mu podczas treningu. 

Zawodnicy SP 45 Wrocław okazali się mniej podatni na emocje i ostatecznie wygrali z wynikiem 2:1.
 
akcja piłkarska podczas Pucharu Tymbarku
Cyfrasport

Akcja podczas finałowego meczu w kategorii U-12 chłopców
 
– Dla mnie i dla chłopaków to wielkie przeżycie i pierwszy taki duży turniej. Od pierwszego dnia czuć było atmosferę wielkiego turnieju. Co ciekawe, w finale pokonaliśmy zespół, z którym przegraliśmy w rozgrywkach grupowych – mówił drugi trener wrocławian, Jakub Gruszka. – Nie mieliśmy oczekiwań jadąc na finał ogólnopolski, przede wszystkim moi chłopcy mieli zebrać doświadczenie i po prostu walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Po meczu finałowym są zadowoleni, jednak są w takim szoku, że jeszcze do nich nie dotarło, że wygrali cały Turniej.
 
SP 45 Wrocław
Cyfraplus

Zdobywcy Pucharu – SP 45 Wrocław
 
Mecze na żywo w telewizji Polsat relacjonowali Mateusz Borek, jeden z najpopularniejszych komentatorów w Polsce oraz Łukasz Wiśniowski, znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, natomiast osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik. 

– Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. (…) Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci, żeby uprawiały sport, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne – powiedział Zbigniew Boniek.
 
Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk Zbigniewa Bońka otrzymał Arkadiusz Szafranek z zespołu UKS Irzyk (woj. mazowieckie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostała Szkoła Podstawowa w Karsinie (woj. pomorskie).

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Od tego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli obecność na trybunach podczas meczu Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca.

Jak trenować z dzieckiem futbol? – film

Projektor
Adobe Stock
Gry i zabawy
Bajka laureata konkursu Mamy piszą: "Alojzy, Dżinn i projektor video"
Przeczytaj opowiadanie naszego czytelnika, który wziął udział w konkursie „Mamy piszą” i wygrał publikację w Mamotoja.pl

Do autora bajki trafił zestaw kosmetyków do pielęgnacji włosów  BIOWAX Botanic . Za siedmioma górami, za siedmioma lasami mieszkała księżniczka, która miała długie blond włosy …? - Ej, co jest? Stop, stop! - Wykrzyczał starszy pan a jego broda zafalował energicznie - Bardzo wasz dzieci przepraszam. Narrator tej bajeczki szybko wyjął kasetę z magnetofonu i zaczął przeszukiwać tysiące kasetę zalegających w jego ogromnym dębowym segmencie. Musicie, bowiem wiedzieć, że narrator tej książeczki to starszy pan, którego głównym zajęciem i hobby jest spanie. Śpi w dzień, śpi w nocy śpi przed obiadem jak i po obiedzie. Budzi się tylko żeby zmienić kasety w magnetofonie z bajkami, które ponagrywał nim jeszcze odkrył największą przyjemność w spaniu. Zapytacie, co to jest magnetofon i kasety. Taka skrzynka, z której kiedyś słuchało się muzyki nim nastały czasy mp3, tabletów i smartphone. Starszy pan nie nadążył za techniką i pozostał w epoce kasetowców. Pan narrator w końcu znalazł odpowiednią kasetę, włączył i ze spokojem zapadł w ulubionego śpiocha. Magnetofon zgrzytnęła zaszumiał by nagle wybrzmieć ciepłym głosem narratora, kiedy jeszcze miał dar odkrywania wielkiej kurtyny tajemnic i podglądania krainy bajek skąd czerpał wszystkie swoje pomysły, który nagrywał na kasety. Drogie dzieci. Na pewnym niewielkim osiedlu (kilka czteropiętrowców, boisko, ławki, drzewka, krzewy ozdobne, alejki, jedna górka i dwa spacerujące jamniki) na czwartym piętrze mieszała chłopiec Alojzy. Alojzy od kilku miesięcy był dumnym pierwszoklasistą tylko, że jak do tej pory nie miał za dużo czasu do niej chodzić, bo ciągle chorował. Najpierw smarkał, później kichał na koniec zaczął kaszleć. Pani lekarka stwierdziła, że musi posiedzieć a dokładnie poleżeć w łóżku i łykać takie ogromne tabletki, które popijał dużą ilością wody, bo zazwyczaj zatrzymywały się...

kapitan polskich siatkarzy z dziećmi odbierał złoty medal
screen/Twitter/kaśka
Aktualności
Z dziećmi na rękach odbierał złoto dla polskich siatkarzy
Z dwójką dzieci na rękach i trzecim maluszkiem na rękach żony – tak kapitan polskich siatkarzy Michał Kubiak świętował zdobycie mistrzostwa świata.

Polscy siatkarze zdobyli w niedzielę mistrzostwo świata , pokonując Brazylię. Podczas finałowego meczu Polacy wygrali z reprezentacją brazylijskich siatkarzy 3:0 (28:26, 25:20, 25:23). Drugi raz z rzędu zgarnęli mistrzostwo Podczas tegorocznych mistrzostw świata rozgrywanych po raz pierwszy w dwóch krajach - Bułgarii i Włoszech Polacy szli przez wszystkie etapy rozgrywek jak burza. Zdarzyły się im co prawda trzy przegrane, ale i tak od początku mistrzostw pokazali, że są w gronie ścisłych faworytów.     Nie zawiedli! Obronili tytuł mistrza świata sprzed czterech lat, dając polskim kibicom niezapomniane momenty sportowych emocji. "Jesteśmy najlepsi w całej galaktyce!” To już trzecie złoto polskich siatkarzy w historii. Po raz pierwszy wywalczyli je w 1974 roku podczas mistrzostw w Meksyku, a następnie w 2014 roku w Katowicach, pełniąc równocześnie rolę gospodarzy mistrzostw. Wtedy także pokonali Canarinhos.   „Jesteśmy najlepsi na świecie , jesteśmy najlepsi w całej galaktyce!” – wykrzykiwali komentatorzy sportowi, gdy piłka meczowa spadła na boisko Brazylijczyków. Z rodziną na mistrzostwach  Kapitan polskiej drużyny Michał Kubiak swój złoty medal odbierał z dwójką dzieci na rękach 4-letnią córeczką – Polą i młodszym synkiem. Najmłodsze trzecie dziecko było na rękach żona Moniki, która z trybun dopingowała polskich siatkarzy. To nie pierwszy raz, kiedy Kubiak radował się z wygranej wraz z dziećmi. Po piątkowym półfinale z Włochami kapitan Biało-Czerwonych Michał Kubiak świętował awans razem z córeczką. Piękne widoki - nasz Generał nasz Dzik!! #POLBRA #FIVBMensWCH pic.twitter.com/5GrRzTuHJ6 — Kaśka 🏐🇵🇱🏐 (@butterfly8921) 30 września 2018 Kubiak ma osobowość lidera Polscy siatkarze od lat plasują się w czołówce...

piłka nożna, trening, szkółka piłkarska, Legia
Fotolia
Gry i zabawy
Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.

Kiedy przyjechałam na trening piłkarski maluchów, zrozumiałam, dlaczego dzieci tak chętnie na te zajęcia przychodzą. Nie tylko dlatego, że mają szansę się wyszaleć (każde dziecko ma ogromną potrzebę ruchu , która jest powoli zabijana przez siedzenie przed komputerem czy telewizorem), ale przede wszystkim dlatego, że na treningach panuje świetna atmosfera: maluchy są dopingowane, chwalone i... rozśmieszane przez trenerów. Jest też oczywiście na treningach ciężka praca, ale zawsze z uśmiechem! Dlatego jeśli twoje dziecko lubi grę w piłkę, chętnie się rusza (albo odwrotnie potrzebuje więcej ruchu, choć o tym nie wie), zaprowadź je na trening piłki nożnej. Przekonasz się, że warto.  Zrób test: Czy twoje dziecko jest uzależnione od komputera? Co daje trenowanie futbolu? Treningi piłki nożnej uczą dziecko przede wszystkim współpracy w grupie, bo futbol to przecież gra zespołowa. Zajęcia pomagają w ogólnym rozwoju ruchowym, ćwiczą koordynację, zachęcają dziecko do aktywności fizycznej. Maluchy poznają na treningach zasady gry (i zasadę fair play), a także... zdrowe nawyki (np. taki, że organizm podczas wysiłku potrzebuje odpowiedniego nawadniania). Zobacz kody rabatowe w Presto na odzież i akcesoria sportowe Dla kogo są treningi piłki nożnej? Tak naprawdę na piłkę można zapisać każde dziecko (na zajęcia w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa przyjmuje się dzieci już od 3. roku życia). Niepotrzebne są jakieś specjalne predyspozycje, umiejętności – te dopiero pojawiają się po pewnym czasie. Na początek dla dziecka to ma być przede wszystkim świetna zabawa i porządna nauka podstaw gry. Zobacz film: Jak trenować z dzieckiem futbol?  

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak