smutny chłopczyk
Fotolia
Aktualności

Za picie szampana chcą Polce odebrać dziecko!

Ta noc miała być wyjątkowa dla rodziny z Tarnowa. Spotkali się jednak z niezwykłą nadgorliwością norweskich służb, które odebrały dziecko zrozpaczonej matce.

Mieszkanka Tarnowa dopiero dziś postanowiła opowiedzieć historię, która spotkała jej rodzinę w noc sylwestrową. Spacerując po rynku norweskiego miasta, natknęli się oni na grupę agresywnych młodych ludzi, którzy zaatakowali ich obrzucając kamieniami oraz butelkami, nie szczędząc obraźliwych słów. Kobieta postanowiła jak najszybciej wrócić z 10-letnim synem do domu.

Niestety pobudzona młodzież, nie chciała pozostawić ich w spokoju, dlatego przestraszona matka wezwała norweską policję. Ta zamiast zająć się pijanymi, weszła do mieszkania Polaków i zawiadomiła urząd Barnevernet, odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Powodem była… butelka szampana stojąca na stole!

Policjanci zabrali dziecko bez żadnych wyjaśnień

Pracownicy urzędu nie bacząc na prośby matki, zabrali jej 10-letniego syna. Uznali, że nie jest w stanie się nim zająć. Nie docierał do nich fakt,  że kobieta jest trzeźwa (!), oraz że jest noc sylwestrowa. Dzięki szybkiej reakcji rodziców, którzy udali się do konsula, prawnika i psychologa, udało się  odzyskać dziecko, które 4 dni pozbawione było opieki rodziców. 

Ciąg dalszy nastąpił w Polsce

Po powrocie do Polski, Tarnowianka zgłosiła całe zajście do prokuratury. Wszczęto śledztwo ws. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez Barnevernet, ale jak podkreśla prokurator Marcin Stępień, nie jest to pierwszy przypadek nadgorliwości norweskich służb wobec Polaków.
– Trzeba pamiętać, że przymusowe zabranie dziecka rodzicom jest najdalej idącym i najbardziej drastycznym sposobem działania tego urzędu i jest traktowany jako ostateczność – przypomina.

Na wyniki śledztwa trzeba jednak będzie poczekać.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę otacza opieką ofiary przemocy [WIDEO]

Fotolia.pl
Aktualności
Pochówki dzieci zmarłych w łonie matek coraz częstsze w Polsce
W Polsce coraz częściej odbywają się pogrzeby dzieci, które zmarły przed narodzeniem. Zbiorowe mogiły powstają w wielu dużych miastach. Jednak równie często rodzice mają problem z pochówkiem dziecka, bo szpital odmawia wydania karty zgonu zmarłego w łonie matki dziecka.

Zbiorowe mogiły i pogrzeby coraz częściej w dużych miastach W dzień Dziecka Utraconego , które obchodzone jest w Polsce 15 października odbył się pierwszy we Wrocławiu pogrzeb ekumeniczny, gdzie pochowano 50 nienarodzonych dzieci . Inicjatywa powstała dzięki rodzicom, którzy przeżyli stratę dziecka , które przedwcześnie przyszło na świat i nie przeżyło. Rodzicom na pomoc przyszły siostry boromeuszki prowadzące we Wrocławiu fundację Evangelium Vitae. Siostry przeprowadziły kwestę zbierając środki na zbiorową mogiłę dla zmarłych w wyniku poronienia dzieci. Miejsca zbiorowego pochówku dzieci utraconych powstały już w wielu dużych miastach m.in. w Warszawie, Łodzi, Zielonej Górze, Białymstoku. Ich lista rośnie w imponującym tempie. - Dobrze, że w tak wielu miejscach dochodzi do pochówku dzieci , które urodziły się martwe – mówi Maria Bienkiewicz, z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w Warszawie.- Dla mnie jest to oznaka tego, że dorastamy do swojego człowieczeństwa. – Kiedy po raz pierwszy w 2005 roku organizowaliśmy taki pogrzeb rozpętała się prawdziwa burza, która zakończyła się postępowaniem prokuratorskim związanym z zarzutami o bezczeszczenie zwłok. Moim zdaniem dobrze się stało, że wiele osób przy tej smutnej okazji usłyszało, co dzieje się potem ze zwłokami maleńkiego dziecka, które przedwcześnie zmarło w łonie matki .   Zbiorowe pogrzeby dzieci, które urodziły się martwe, albo zmarły w łonie matek odbywają się kilka razy do roku. W szpitalach dużych miast w ciągu roku dochodzi do tysiąca martwych urodzeń i poronień. (Dane przykładowe z Wrocławia). Wielu rodziców również coraz częściej z własnej inicjatywy chce pochować dziecko, które zmarło w wyniku poronienia. W przypadku, gdy dziecko urodziło się martwe w szpitalu, rodzice mogą odebrać jego ciało za pośrednictwem firmy pogrzebowej a pracownik szpitala  powinien...

policja pijani rodzice
Fotolia
Aktualności
Spacer z noworodkiem? Świetny pomysł, ale nie o drugiej nad ranem!
Policja była zaskoczona, gdy zatrzymała rodziców, którzy spacerowali z 2-tygodniowym dzieckiem w środku nocy. Jaki był powód?

Co zazwyczaj robią rodzice z takim maluszkiem? Uczą się   karmienia , kąpania, przewijania. Rzadko zdarza się, by od razu decydowali się na dłuższe spacery i to tylko wtedy gdy jest dobra pogoda. Ci rodzice postanowili jednak zabrać swoje 2-tygodniowe dziecko na spacer przy blasku księżyca. Dokąd szli? Zapewne nie zdawali sobie do końca sprawy, gdyż oboje najzwyczajniej w świecie byli pijani. Kobieta miała 1,5 promila, a jej partner prawie 2,6 ! To cud, że napotkali patrol policji i dziecku nic się nie stało. Natychmiast zostało odwiezione do szpitala, by sprawdzić jego stan zdrowia.  Po co rodzice wyszli na "przechadzkę"? Z ich relacji wynika, że szukali sklepu monopolowego, by dokupić alkohol na dalszą libację. Postanowili być "odpowiedzialnymi" rodzicami i nie chcąc zostawić noworodka samego w domu, zabrali go po prostu ze sobą.  Kara dla rodziców, czy dziecka? Co ich teraz czeka? Oczywiście mogą zostać pozbawieni praw rodzicielskich , a dodatkowo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Trudno orzec jaką powinni otrzymać karę, by dostać nauczkę na całe  życie.  Przerażające jest, że ludzie którzy nie mogą mieć dzieci z różnych powodów i którzy marzą o takim maluszku, muszą patrzeć jak ktoś marnuje życie dzieci poprzez własną głupotę i słabości. Dzieci odbierane rodzicom oczywiście mają szansę, że znajdą kochających rodziców adopcyjnych, ale często też przez długie lata oczekują w domu dziecka na odrobinę miłości. Czują się porzucone, zranione, niczyje . Dobrze, że są odbierane rodzicom, którzy narażają ich życie i zdrowie, ale ich egzystencja nie staje się poprzez to lepsza. Myślimy o tych dzieciach przez chwilę, a potem wszyscy zapominamy i nie śledzimy, co się dzieje z nimi później. Nie ma dobrej rady, jak rozwiązywać takie sprawy. To sędziowie zgodnie w własnym sumieniem, muszą...

Dwie dziewczynki zatrzaśnięte w aucie
StockAdobe
Aktualności
Dwie dziewczynki spędziły 15 godzin w zamkniętym samochodzie, bo ich matka poszła na imprezę!
19-latka zostawiła malutkie córki w wieku roku i dwóch lat w zatrzaśniętym aucie, a sama poszła się bawić. Pewnie domyślacie się, jak skończyła się ta historia...

Dwie dziewczynki – jedna w wieku dwóch lat, druga roku zostały zostawione same sobie na całą noc , bez jedzenia, picia i dostępu do świeżego powietrza, bo ich matka postanowiła pójść na imprezę i nie zabierać dzieci ze sobą. Kiedy wróciła do nich rano, dziewczynki były już nieprzytomne. Mimo reanimacji, nie udało się przywrócić im życia. Zostawiła dzieci w aucie, bo nie chciała zabierać ich na imprezę 19-letnia mieszkanka hrabstwa Kerr County znajdującego się w stanie Teksas postanowiła wybrać się na imprezę. Mimo że była matką dwóch dziewczynek – rocznej i dwuletniej – i nie miała ich z kim zostawić, nie chciała rezygnować z zabawy. Wymyśliła więc, że zostawi dziewczynki w aucie zaparkowanym pod domem , w którym odbywała się impreza. Być może liczyła na to, że córki będą spały i nawet nie zauważą jej nieobecności… Nie przyszło jej do głowy, że w zatrzaśniętym samochodzie, w którym dzieci nie miały dostępu do świeżego powietrza i picia, może zdarzyć się tragedia. Niestety, gdy wróciła do środka następnego dnia rano , po 15 godzinach od zostawienia córek, zastała je nieprzytomne. Świadkowie słyszeli krzyki dobiegające z auta Dziewczynki podobno głośno krzyczały w samochodzie i były widziane przez świadków – osoby mieszkające w sąsiedztwie. Zgłaszali to nawet kobiecie i sugerowali, by zabrała dzieci z auta, ale ta nie zwracała na nich uwagi. Dlaczego więc sami nie pomogli dziewczynkom? Być może nie wiedzieli, jak zareagować albo nie chcieli się nadmiernie wtrącać. Zdumiewające jest to, że w trakcie imprezy do auta wszedł 16-letni kolega matki dziewczynek, urządził w nim sobie kilkugodzinną drzemkę, po czym opuścił pojazd, nie zwracając uwagi na pozostawione w nim dzieci. Bezmyślność nastoletniej matki spowodowała śmierć jej córek Kiedy kobieta zobaczyła, że dziewczynki są nieprzytomne,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj