Dziecko w samolocie
Fotolia
Aktualności

Szok! Nie uwierzysz, za co wyrzucili matkę z dzieckiem z samolotu

Kobieta twierdzi, że personel pokładowy potraktował ją jak zwykłego przestępcę. Czy słusznie?

Wiele się mówi o dobroczynnym działaniu mleka mamy, a specjaliści zalecają, by karmić maluszka, jak najdłużej. Nie jest jednak to tak łatwa sprawa. Nadal wiele mam spotyka się z nieprzyjemnymi sytuacjami, gdy chcą publicznie nakarmić swoje dziecko. Jakież było zdziwienie Mei Rui, gdy za karmienie piersią została wyproszona z samolotu.

W samolocie z dzieckiem

Mei Rui zamierzała lecieć w piątek z rodzinnego Houston do Newark, gdzie miała wziąć udział w jednym z badań klinicznych nad nowotworami. Badaczka w podróż zabrała 2-letniego synka i rodziców. Podróż samolotem z małym dzieckiem nie jest łatwa. Odprawa, wielkie lotnisko, setki ludzi i sam lot sprawiają, że dzieci są bardzo marudne. Marzeniem każdego z rodziców jest, by dziecko większość tego czasu spokojnie przespało. Kobieta postanowiła nakarmić synka tuż przed startem, by maluch jak najlepiej zniósł trzygodzinną podróż. Zaczęła to robić na pokładzie samolotu, jeszcze zanim wszyscy podróżujący zajęli swoje miejsca. Jak zapewnia kobieta, drzwi samolotu jeszcze nie były zamknięte, gdyż nadal podróżujący wsiadali. Ponieważ maluch ma już dwulatka, miał swoje miejsce w samolocie i kobieta została poproszona o to, by dziecko już zajęło swoje miejsce i tam czekało na start. Mei poprosiła jeszcze o kilka minut, póki inni pasażerowie wsiadają. Gdy obsługa zaczęła się niecierpliwić, przerwała karmienie, jednak pomysł ten nie spodobał się maluszkowi.

Płacz nie jest przestępstwem

Dziecko zaczęło płakać. Jak twierdzi kobieta, natychmiast została poproszona o opuszczenie samolotu. Mei zaczęła nagrywać całą sytuację i zapytała, dlaczego ma opuścić samolot, skoro dostosowała się do wytycznych. Ostatecznie kobieta została wyprowadzona z dzieckiem i rodzicami z samolotu przez policję. Zdaniem przedstawicieli Spirit Airlines kobieta nie współpracowała z personelem pokładowym, dlatego musiała opuścić samolot. 

Mei zamieściła filmik z lotniska w sieci, a pod nim pojawiło się wiele nieprzyjemnych komentarzy, np. że powinna pójść do łazienki nakarmić dziecko lub że samolot to nie miejscem, by robić "takie rzeczy" i powinna się wstydzić. Jedna z pasażerek tego samolotu, także zamieściła post na Instagramie. Kobieta twierdzi, że maluch był grzeczny przez pierwsze 2 godziny, a gdy zaczął płakać, personel pokładowy zrobił się bardzo nieprzyjemny.  Mei uważa, że personelowi zabrakło przede wszystkim empatii. - Potraktowali nas jak przestępców, a płacz dziecka nie jest przestępstwem. - wyznała z żalem. Kobieta zaznacza także, że całe wydarzenie było traumą dla jej rodziców. Po drodze do domu ojciec kobiety zaczął mieć problemy z sercem i trafił do szpitala. 

A Wy co sądzicie o tej sytuacji? Linie lotnicze przesadziły, a może matka powinna postąpić inaczej? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także:

Dziecko głodne po karmieniu piersią – czy to możliwe, że się nie najada? Wyjaśnia ekspert

Fotolia
Aktualności
Sopot: Walka w sądzie o karmienie piersią w miejscach publicznych!
Kto ma rację w tym sporze? Staramy się zrozumieć obie strony i przyznajemy, że nie jest to takie proste, jak by się wydawało...

Krzesło, czy toaleta? Sopot, niewielka restauracja. Na obiad przychodzi 27-latka z mężem, siostrą i półroczną córeczką. Gdy dziecko zaczyna płakać, młoda mama postanawia ją nakarmić. Po chwili podchodzi do niej kelner, który prosi w imieniu gości siedzących przy stoliku obok — starszego małżeństwa obchodzącego rocznicę ślubu, by mama przesiadła się na krzesło za filarem, z którego podobno w takich sytuacjach korzystają mamy. Kobieta jest jednak oburzona i postanawia opuścić lokal. Czuje się upokorzona i dyskryminowana przez obsługę restauracji. Jej zeznania są także inne. Twierdzi mianowicie, że została poproszona o karmienie dziecka w toalecie , czego w zeznaniach przed sądem nie potwierdzają ani kelner, ani kelnerka, która była świadkiem zdarzenia. Młoda mama zwróciła się o pomoc do Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, które zajęło się sprawą. Właściciel restauracji, którego nie było tamtego dnia w pracy, zaproponował kobiecie przeprosiny z zastrzeżeniem, że odczucia karmiącej „były subiektywne”, a w ramach przeprosin zaprosił ją wraz z rodziną na kolację, w czasie której osobiście obsługiwałby stolik. Próba mediacji została jednak odrzucona przez PTPA, które żąda 10 tys. zadośćuczynienia dla matki, oraz przeprosin na łamach trójmiejskiej prasy. 3 sprawy o których musimy pamiętać! Trudno orzec, jeżeli nie było się świadkiem zdarzenia, kto mówi prawdę, a kto nie. To już zadanie dla sądu, który po pierwszej rozprawie postanowił wznowić ją za miesiąc. W tej sytuacji naprawdę warto zrozumieć obie strony sporu. Są trzy sprawy, o których musimy pamiętać. 1.  Karmienie piersią w miejscach publicznych nie powinno być zabraniane, a kobiety nie powinny czuć się w żaden sposób dyskryminowane ze względu na to, że muszą nakarmić dziecko,...

Screen/ Fot. Kolumbijskie Siły powietrzne
Aktualności
Matka z rocznym dzieckiem przeżyła katastrofę lotniczą. Odnaleziono ich w dżungli
18-letnia kobieta i roczne dziecko przeżyli w dżungli pięć dni. Kobietę odnaleziono w dziczy po tym, jak jej samolot rozbił się w kolumbijskiej prowincji Choco.

18-letnia Maria Nelly Murillo i jej roczny syn zostali znalezieni przez ratowników w pobliżu miejsca katastrofy . Stan kobiety i dziecka jest określany jako dobry. Z niewielkimi obrażeniami i oparzeniami trafili do szpitala w Quibdo. Dwusilnikowy samolot, którym podróżowała, leciał z Quibdo, stolicy prowincji Choco, położonej w zachodniej Kolumbii do miasta Nuqui na wybrzeżu Pacyfiku. Samolot r ozbił się w regionie Alto Baudo w minioną sobotę.     Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny katastrofy . Ratownicy dotarli na miejsce w poniedziałek. Pilot samolotu - Carlos Mario Ceballos został znaleziony martwy w kokpicie. Drzwi samolotu były otwarte, a na pokładzie nie znaleziono Murillo, więc rozpoczęto poszukiwania, które zajęły trzy dni. - To cud. To bardzo dziki teren, a to była prawdziwa katastrofa - powiedział Hector Carrascal z Kolumbijskich Sił Powietrznych. - Wola przeżycia matki dała siły do przetrwania dziecku - skomentował stan rocznego chłopca . Czytaj też: Jak sprawić, by dziecko lepiej zniosło podróż samolotem Źródło: TVN 24, BBC News    

King5 News
Aktualności
Ludzka znieczulica nie ma granic! Przeczytaj, co spotkało tego chłopca
"Ludzie, którzy nie czują smutku, nie rozumieją" – powiedział 7-letni Giovanni po tym, co spotkało jego rodzinę. Po wystąpieniu ostrej reakcji alergicznej, poproszono jego rodziców, aby opuścili pokład samolotu. 

Dla Giovanniego i jego rodziny podróż do Waszyngtonu była ważnym i pełnym emocji wydarzeniem. Tata chłopca, George Alvarado, choruje na zaawansowanego raka krtani i chciał, aby jedna z jego ostatnich podróży wraz z rodziną była wyjątkowa. Alergia na psa Przez reakcję alergiczną chłopca, rodzina musiała opuścić samolot, którym mieli lecieć do domu. Po wejściu na pokład samolotu, 7-letni Giovanni zaczął się mocno drapać. "Kiedy Giovanni dostał ostrej pokrzywki, poinformowaliśmy o tym załogę. Stewardessa prychnęła i powiedziała, że to normalne, że samolotami latają psy" – opowiada mama chłopca. Rodzinę poproszono o opuszczenie samolotu. "Nie jestem zła, że kazali nam wysiąść. To, co nas całkowicie rozbiło, to nasz 7-letni synek patrzący na nas oczami pełnymi łez i przepraszający, że przez niego to wszystko się stało" – dodaje. Znieczulica współpasażerów Gdy rodzina zaczęła się pakować i opuszczać pokład, inni pasażerowie zaczęli... klaskać! "Jako ojciec, byłem całkowicie bezradny. Patrzyłem tylko na tych klaszczących ludzi, myślałem tylko o tym, żeby jak najszybciej się stamtąd wydostać" – powiedział tata chłopca. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co czuł Giovanni i jego rodzice, gdy spotkali się z takim niezrozumieniem i ignorancją ze strony współpasażerów. Choć załoga pomogła rodzinie bezpiecznie wyjść z samolotu, zachowanie osób pozostałych na pokładzie jest przejawem całkowitej gruboskórności i braku kultury. Linie lotnicze przeprosiły rodzinę, jednak przeprosiny nie wymażą upokorzenia, jakiego doznali. Alvarado napisał na portalu społecznościowym, że ludzie powinni się wstydzić, za bycie tak okrutnymi. My podpisujemy się pod tymi słowami. Czytaj także:   Jak traktować niepełnosprawne dzieci? Normalnie!

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj