balkon, dziecko, kwiaty
fot. Panthermedia

Balkon słoneczny

Na balkonie od południa możecie zasiać większość roślin. Podpowiadamy jakie kwiaty lubią słońce.
balkon, dziecko, kwiaty
fot. Panthermedia
Na balkonie od południa słońce gości cały dzień. Kwiaty to lubią. Większość roślin lubi i toleruje nawet silne słońce, więc balkony od tej strony świata łatwiej jest urządzić (na zachodnim też jest go pod dostatkiem, ale nie grzeje już tak mocno).

Na pewno sprawdzą się na nich pelargonie, surfinie, petunie, osteospermum, rośliny egzotyczne, jak lantana, przypołudniki, portulaka, oleandry, aloesy oraz róże chińskie. l Zioła. Od południowej strony idealnie rosną także rośliny zielne. Warto je hodować na balkonie, bo są nie tylko ładne, ale też roztoczą wokół piękną woń i przydadzą się w kuchni. Szczególnie intensywnie pachnie macierzanka, lawenda, bazylia, lubczyk i mięta.
RADA: Nawet te rośliny, które bardzo lubią słońce niepodlane więdną w skwarze. Trzeba więc je regularnie nawadniać: wczesnym rankiem lub wieczorem.

AKSAMITKA
Doskonała do tworzenia kompozycji, np. z czerwonymi szałwiami, niebieskimi lobeliami czy żeniszkami. W okresie kwitnienia dobrze raz lub dwa razy zasilić rośliny nawozami.

PETUNIA
Odmiana „Pretty Much Picasso” ma oryginalnie obrzeżone płatki. Obficie kwitnie przez całe lato. Lubi dość żyzną próchniczą ziemię i obfite podlewanie, ale woda nie powinna zalegać w skrzynkach.

FLOKS
Zwany płomykiem. Lubi miejsce nasłonecznione, osłonięte od wiatru i średnio wilgotną, żyzną, próchniczą ziemię. Przycinanie przekwitłych pędów pobudza go do kwitnienia.


 

Nasz ekspert:
Małgorzata Świgoń, dziennikarka "Przyjaciółki" działu OgródCzytaj i dyskutuj na forum »


Redakcja poleca: W lesie – bagno – film
Jakie rośliny rosną na bagnach? Niektóre z nich były kiedyś wykorzystywane do ochrony ubrań przed molami.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy