GRY
 
 

BayLab: nauka jest ciekawa!

O tym, że nauka jest wręcz fascynująca, można się przekonać na warsztatach popularno-naukowych w Baylabie. Tym razem o buncie komórki, czyli nowotworach.

fot. Materiały prasowe
Warszawski BayLab to miejsce, gdzie od 3 lat można zafascynować się nauką i techniką. Firma Bayer chce zainteresować dzieci i młodzież najnowszymi osiągnięciami w zakresie ochrony zdrowia.

Zajęcia dla dzieci w BayLabie

Do tej pory w BayLabie dzieci, młodzież i dorośli mogli uczestniczyć w warsztatach na temat serca, wzroku, witamin, bioróżnorodności. Powodzeniem cieszyły się takie zajęcia jak "Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie" czy "Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe i czego nie potrafią, gdy zachorują". Na nowych zajęciach, adresowanych do młodzieży od 13. roku życia, można dowiedzieć się, jak zapobiec nowotworom.
Czytaj też: Jak wybrać zajęcia dla dzieci
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.

Bunt komórki

Udział w warsztatach "Koń trojański i bunt jednej komórki" ma zwiększyć wiedzę uczestników na temat profilaktyki antynowotworowej, mechanizmów powstawania nowotworów, diagnostyki i sposobów  zmniejszania ryzyka zachorowania.
W Baylabie można wyizolować DNA, zbudować jego model, dowiedzieć się, na czym polega „buntu komórki”. Dopełnieniem zajęć są  pomoce multimedialne - m.in. aplikacja dotykowa na monitorze plazmowym. Część laboratoryjna BayLabu pozwala na własnoręczne przeprowadzanie doświadczeń. W części multimedialnej salonu można obejrzeć filmy 3D.
Wstęp wolny po rejestracji na stronie www.baylab.bayer.com.pl (w zakładce o Naukowych Czwartkach i Sobotach; tu również informacja o dostępnych terminach).

Zobacz też: Mapa atrakcji dla dzieci
Doładuj
Przeładuj