chłopiec, dziecko, przebranie, nietoperz, halloween

Błyskawiczny makijaż na Halloween – rady makijażystki

Makijaż na imprezę halloweenową to niekoniecznie twarz kościotrupa czy wymyślne blizny. Jeśli nie masz talentu czy po prostu czasu na pracochłonne malunki, wystarczy kilka kropel sztucznej krwi w kącikach ust lub fantazyjne soczewki kontaktowe. Posłuchaj, co jeszcze radzi doświadczona makijażystka i w kilka chwil wyczaruj na twarzy halloweenowy makijaż.
Katarzyna Imiołek
chłopiec, dziecko, przebranie, nietoperz, halloween
Impreza halloweenowa to doskonała okazja, by zaprezentować swoją kreatywność, zwłaszcza że istnieje ku temu coraz więcej możliwości. Wbrew pozorom wykonanie spektakularnego makijażu nie jest trudne.

– Mamy różne środki do wykonywania takich charakteryzacji, mamy też dużo podpowiedzi w mediach takich jak np. YouTube, gdzie jest mnóstwo tutoriali, dzięki którym możemy wykonać taki makijaż bądź charakteryzację mówi makijażystka Anna Ampulska.

 Najprostszy sposób na spektakularny efekt to skoncentrowanie się na stroju i zastosowanie minimalnej charakteryzacji twarzy. Wystarczą:

  1. bardzo blada cera, dzięki białym pudrom i jak najjaśniejszym podkładom,
  2. krwistoczerwone usta
  3. ciemne oczy tutaj najlepiej sprawdzą się cienie czarne, granatowe lub fioletowe.
Można też po prostu zrobić mocniejszy wieczorowy makijaż – z oczami w stylu smoky eyes i bordowymi ustami.

– Możemy wykorzystać sztuczną krew, którą można kupić przez internet bądź w sklepie z elementami charakteryzacyjnymi, i po prostu zaaplikować ją w okolicy np. ust, oczu. Możemy również kupić soczewki, które mogą imitować brak źrenicy bądź jakiś inny kolor – mówi Anna Ampulska.

Mocniejszy makijaż to już praktycznie charakteryzacja. Możliwe jest uzyskanie efektu twarzy kościotrupa, ciętych ran, pająków lub nietoperzy na twarzy, odpadającej skóry w stylu zombie. Za pomocą mocnego makijażu można się upodobnić do słynnej meksykańskiej La Catriny, figurki symbolizującej meksykańskie święto zmarłych lub postaci z filmu „Gnijąca panna młoda” Tima Burtona.

– Do tego służą różne farbki, elementy charakteryzacyjne, które również możemy kupić przez internet i w sklepach charakteryzacyjnych mówi Anna Ampulska.

Zobacz film z radami makijażystki, jak wykonać prosty makijaż halloweenowy:newseria.pl

Redakcja poleca: Jak zrobić nietoperza na Halloween?
Wystarczy dosłownie kilka minut, by z rolki po papierze wyczarować fantastycznego nietoperza na Halloween. Zobacz film i zrób w raz z dzieckiem super nietoperza z rolki.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy