Maama przekonuje, że macierzyństwo po 30. jest świetne
fot. Fotolia

Bycie 30-letnią mamą jest fantastyczne! Dlaczego? Poznaj 10 powodów

Kiedy jesteś 30-letnią mamą, znasz swoją wartość, mówisz to, co myślisz i potrafisz cieszyć się z małych rzeczy. Być może każda mama jest taka?
Hanna Szczesiak
Maama przekonuje, że macierzyństwo po 30. jest świetne
fot. Fotolia
"Jestem po 30. i chociaż czasem tęsknię za bajeczną wolnością poprzedniej dekady, muszę przyznać, że życie nie jest takie złe. Właściwie,  uwielbiam życie po 30." – pisze Julia, mama 2 dzieci. Przeczytajcie, dlaczego:

1. Mówisz, co myślisz

Kiedy masz 30 lat, wiesz, co to wolność słowa. Możesz mówić to, co naprawdę myślisz. Nie przejmujesz się, czy ktoś cię lubi, czy nie. Wiesz, że nie każda nowo poznana osoba musi być twoim przyjacielem. Kiedy jesteś mamą, nie masz zbyt wiele wolnego czasu.
Redakcja poleca: Jak być idealną mamą
Psycholog Adriana Klos radzi jak być mamą idealną, nie tracąc przy tym możliwości spełniania swoich marzeń.

2. Znasz priorytety

Kiedy jest się rodzicem, rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. To, co kiedyś spędzało sen z powiek, przestało mieć znaczenie. Rachunki, pranie, zajęcia dodatkowe – to prawdziwe problemy, z którymi musisz się zmierzyć.

3. Umiesz śmiać się z siebie

Kiedy umiesz śmiać się z siebie i swoich błędów, życie jest łatwiejsze. Niestety, to umiejętność, która przychodzi z czasem. Wiesz, że jesteś kim jesteś, lubisz siebie i nie musisz niczego udowadniać.

4. Wiesz, co to wdzięczność

Wdzięczność jest uczuciem, do którego trzeba dojrzeć. Kiedy masz 30 lat, przeżyłaś wiele załamań i trudnych chwil, potrafisz docenić pomoc i wsparcie. Nie tylko najbliższych, ale również zupełnie obcych osób.

5. Odcinasz się od porażek

Nie skupiasz się już na porażkach, zaczynasz dostrzegać więcej pozytywnych stron. Wiesz, że jesteś silna i nawet z trudnej sytuacji wyjdziesz obronną ręką – w końcu masz dla kogo walczyć.

Zobacz także: Tak wygląda macierzyństwo bez lukru

6. Jesteś kreatywna

Nie masz ograniczeń. Możesz mówić to, na co masz ochotę (patrz wyżej), więc nie boisz się wyrażania opinii i emocji. Malujesz, piszesz dziennik albo bloga, gotujesz, czytasz  - robisz to, co chcesz, z wielką pasją.

7. Cieszysz się z małych rzeczy

Gdy słyszysz śmiech swoich pociech, które wspólnie się bawią, sama zaczynasz się uśmiechać. To ten rodzaj radości, która przychodzi z czasem. Godzina dla siebie i kawa z przyjaciółką, spacer z rodziną w parku czy piątka ze sprawdzianu – kiedyś nie sądziłaś, że te małe rzeczy mogą dać tyle radości.

8. Szybko znajdujesz rozwiązanie problem

Kiedy miałaś 20 lat, zanim podjęłaś decyzję, nie spałaś 3 noce, prosiłaś o radę mamę i przyjaciółki, zżerał cię stres. Teraz wszystko jest łatwiejsze. Najprostszy przykład: jesteś niewyspana, masz sińce pod oczami i makijaż sprzed 3 dni. Zakładasz okulary przeciwsłoneczne i po problemie!

9. Chwytasz dzień

20-latki myślą, że będą żyć wiecznie. Po 30. jesteś na tyle dorosła i dojrzała, żeby wiedzieć, że nie będziesz. Starasz się chłonąć każdy dzień spędzony z rodziną i jednocześnie znaleźć czas dla siebie. Wiesz, że czas ucieka bardzo szybko i nie można go marnować.

10. Znasz się na ludziach

Jeśli będziesz miała szczęście, z łatwością rozróżnisz znajomych czy dobrych kumpli od ludzi, którzy cię dopełniają i rozumieją w 100 procentach. Dzięki temu wiesz, na kim możesz polegać, komu możesz ufać i z kim czujesz się sobą.

Czytaj także: Szczery list – "Trzydziestoletnie mamy, to minie!"

inspiracja: parent.co
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy