GRY
 
 

Czy Wasze dzieci też kłócą się w samochodzie?

Próbujesz skoncentrować się na prowadzeniu auta, a z tyłu dobiegają cały czas odgłosy kłótni. Pomysł tego taty, wiele osób postanowiło skopiować!

fot. facebook/Jake White
Oj tak, dobrze to zna każdy rodzic, który ma więcej niż jedno dziecko. "Mamo, on mnie dotknął", "Tato, on siedzi na mojej połowie", "Mamo, on mi zabrał zabawkę". Takich kłótni jest wiele i są one naprawdę nie do wytrzymania. Oprócz tego, że są irytujące, są także niebezpieczne, gdyż nasza uwaga nie skupia się na prawidłowej jeździe, tylko na  jak najszybszym dotarciu do miejsca przeznaczenia i jednoczesnym uspokajaniu dzieci.

Kłótnie w piaskownicy - jak  reagować?

Byłoby cudownie, gdyby oczywiście dzieci grzecznie siedziały z tyłu rozmawiając miło ze sobą, grając w jakieś gry, śpiewając piosenki i naprawdę często się tak dzieje... przez 30 minut. Gdy podróż trwa dłużej, zaczyna się marudzenie, kłócenie i nerwy mogą naprawdę puścić.Tak jak tamu tacie, który może się pochwalić aż trójką małych szkrabów. Maluchy potrafią naprawdę dać tacie w kość, więc postanowił trochę przerobić swój samochód. Są to oczywiście żarty (mamy nadzieję) i rodzina nie jeździ na co dzień z kawałkami płyt wsuniętymi pomiędzy foteliki. Jest to bardziej zwrócenie uwagi na problem z którym boryka się wielu rodziców. Nawet tych, którzy nie mają trojaczków.

Jak Wy sobie radzicie w takich sytuacjach? Macie jakieś sprawdzone sposoby na miłą i bezpieczną podróż z dziećmi? 

Rodzeństwo - on mogą żyć zgodnie!

źródło: netmums
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.
Doładuj
Przeładuj