Blok mieszkalny z widokiem na balkony
fot. Fotolia

Dziewczynka wypadła z okna. Zginęła na miejscu

Do zdarzenia doszło 31 maja na jednym z osiedli w Jędrzejowie. Czy można uniknąć takiej sytuacji?
Blok mieszkalny z widokiem na balkony
fot. Fotolia
16-miesięczna dziewczynka była pod opieką matki. Nie było szans na ratunek. Dziecko wypadło z 4. piętra bloku. 33-letnia kobieta została odwieziona do szpitala, ponieważ stwierdzono u niej wstrząs emocjonalny. Prokuratura okręgowa w Kielcach poinformowała, że wszczęto procedurę śledczą w celu ustalenia okoliczności zdarzenia. Od matki pobrano również krew, aby zbadać, czy nie była pod wpływem alkoholu. Nieoficjalne źródła podają, że była nietrzeźwa.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o pomoc w celu ustalenia faktów.

Za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia opiekunowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Czy takiej tragedii można uniknąć?

Dom wydaje się być bezpiecznym miejscem, jednak nie dajmy się zwieźć pozorom. Istnieje kilka zagrożeń, których da się uniknąć. Zaślepki do gniazdek, blokady na szuflady i gumowe osłony narożników pomagają rodzicom zabezpieczyć newralgiczne miejsca w mieszkaniu. Okna również da się zablokować, dzięki specjalnym ogranicznikom. Blokadę można założyć na okno zarówno w pozycji uchylonej, jak i zamkniętej. Pasują do wszystkich rodzajów okien i są dostępne przez Internet oraz w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Oprócz tego do nabycia są również klamki okienne zamykane na klucz, które zastępują z powodzeniem te, które mieliśmy do tej pory.

Ceny blokad i klamek wahają się od 10 do 70 zł.

Źródło: rmf24.pl, echodnia.eu
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy